Veštaci osporili odbranu policajca optuženog za ubistvo Đorđa Zarića!

Ubica je dobio.....

  • Veoma malu kaznu

  • Taman koliko treba

  • Dobio je vise nego sto treba


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
U nastavku suđenja policajcu Miljanu Raičeviću, optuženom za ubistvo Đorđa Zarića (24), veštaci su osporili navode optuženog Raičevića i istakli da ubistvo nije moglo da se dogodi onako kako je optuženi opisao u sudnici Okružnog suda u Beogradu!
s

policija

Miljan Raičević optužen je za ubistvo Đorđa Zarića, 19. marta ove godine u ulici Omladinskih brigada na Novom Beogradu. Policijska patrola je posle jurnjave zaustavila kola u kojima je kao suvozač bio Zarić. Raičević je prišao Zariću i rekao mu da izađe iz kola. Raičević je ponovio navode iz odbrane da ga je Đorđe Zarić u tom trenutku uhvatio obema rukama za desnu ruku u kojoj je držao pištolj.
Đorđe Zarić ubijen u ulici Omladinskih brigada

Žrtva... Đorđe Zarić ubijen u ulici Omladinskih brigada

- Posle moje ponovljene naredbe: „Policija, izađi iz vozila", Zarić je izašao, skočio na mene bez reči i uhvatio me rukama za dlan i podlakticu desne ruke u kojoj sam držao pištolj. On se okrenuo, povukao me za ruku i tada je došlo do opaljenja. Ne znam kako, niti tačan položaj pištolja - rekao je Raičević, koji je situaciju, na zahtev suda, opisao uz pomoć stražara koji je bio u ulozi Zarića.

Veštak sudske medicine Dušan Dunjić rekao je da ruka koja drži oružje nije mogla da bude u poziciji koju je prilikom rekonstrukcije opisao Raičević, jer bi kanal kojim je metak prošao kroz glavu Zarića bio drugačiji.

- Zarić je imao duboku povredu, do kosti, kod desne obrve, koja je veoma krvarila i mogla je da nastane za života, samo u periodu između izlaska Zarića iz automobila i pucanja - rekao je Dunjić.

Veštak balističar Milan Kunjadić rekao je da pištolj ne bi mogao da izbaci čauru da se događaj odigrao onako kako je optuženi opisao, a čaura je pronađena na više od dva metra od mesta ispaljenja.

- Prilikom ispaljivanja iz pištolja „CZ-99" navlaka pištolja ide u zadnji položaj kada se ispaljuje čaura, pa je konstatacija da je navlaka „slobodno odradila" izbacivanje čaure. Raičević je rekao da je desna ruka Zarića bila preko njegove desne ruke u kojoj je držao pištolj i preko zadnjeg dela navlake. U takvoj situaciji navlaka ne bi mogla da se vrati do kraja i izbaci čauru - rekao je Kunjadić. Veštaci fizičko-hemijske struke Nataša Radosavljević-Stevanović i Vojkan Zorić rekli su da na rukama Zarića nisu pronađeni tragovi Raičevićeve uniforme.

Interesantno je da je policija posle ubistva Zarića saopštila da je Zarić prilikom izlaska iz vozila zakačio policajca vratima po ruci, a zatim i odgurnuo pištolj, koji je potom opalio, a Zarić je pogođen u glavu i preminuo. Ministar policije Ivica Dačić izjavio je 27. juna da „ne želi da ulazi u to" što se u optužnici protiv Raičevića za ubistvo Zarića navode suprotne tvrdnje od onih iznetih u policijskom saopštenju izdatom posle ubistva.
Miljan Raičević je optužen za ubistvo s umišljajem, za koje je zaprećena kazna od pet do 15 godina zatvora. Na suđenju u Okružnom sudu u Beogradu završen je dokazni postupak i za danas su zakazane završne reči, pa bi sudsko veće kojim predsedava sudija Života Đoinčević moglo da izrekne presudu sledeće nedelje.

(E. P. - AG.)
 
Gde su sad oni što su branili policajca?

Gde je sada Jomini da kaze da je pandur u pravu shto ga je upucao!? :think:

Каква бесмислица.
Момак излази из возила и напада наоружаног полицајца :eek:

Ticu, dobro je da nisu rekli da je momak drotu oteo pracku i sam se upucao... :eek:
 
Poslednja izmena:
Браћо моја нико некаже да је упараву ал дал су управу ови момци што су бежали?
Да сте били на месту муријака као би сте се ви понели?


nisu u pravu i to je isto za kaznu , ili mu dodje kao olaksavajuca okolnost panduru na sudjenju , al opet za prebrzu voznju i nezaustvaljanje se opet ne puca u glavu pociniocu , pogotovo ako je bio nenanoruzan kao u ovom slucaju
to je izvesna sklonost ka riziku , hladokrvnost i psihicka stabilnost koju mora da ima svaki pandur kako bi postupao u skladu sa pravilima , a ne kao u ovom slucaju da bude uplasen , besan ili nervozan sve jedno i da kad nema potpunu kontrolu nad dogjajem odma puca
mislim sta onda bi mogli da idu i pucaju na svakog ko im je sumnjiv ,ili recimo ko ukrade nesto i jure ga, jer zaboga i taj xy prestupnik ili osumnjiceni moze imati neko oruzije ili na drugi nacin ugroziti bezbednost sluzbenog lica
ne ide to tako ,ako nemas zivce i bar minimum hrabrosti i mirnoce nemoj raditi na tako odgovornom i rizicnom radnom mestu , mada je tu najvise kriva drzava koja jako malo , ili nimalo ne vodi racuna kome daje sluzbeno oruzije i ovlascenja , sto govore i brojni drugi teski incidenti ovog tipa
 
Poslednja izmena:
nisu u pravu i to je isto za kaznu , ili mu dodje kao olaksavajuca okolnost panduru na sudjenju , al opet za prebrzu voznju i nezaustvaljanje se opet ne puca u glavu pociniocu , pogotovo ako je bio nenanoruzan kao u ovom slucaju
to je izvesna sklonost ka riziku , hladokrvnost i psihicka stabilnost koju mora da ima svaki pandur kako bi postupao u skladu sa pravilima , a ne kao u ovom slucaju da bude uplasen , besan ili nervozan sve jedno i da kad nema potpunu kontrolu nad dogjajem odma puca
mislim sta onda bi mogli da idu i pucaju na svakog ko im je sumnjiv ,ili recimo ko ukrade nesto i jure ga, jer zaboga i taj xy prestupnik ili osumnjiceni moze imati neko oruzije ili na drugi nacin ugroziti bezbednost sluzbenog lica
ne ide to tako ,ako nemas zivce i bar minimum hrabrosti i mirnoce nemoj raditi na tako odgovornom i rizicnom radnom mestu , mada je tu najvise kriva drzava koja jako malo , ili nimalo ne vodi racuna kome daje skuzbenmo oruzije i ovlascenja , sto govore i brojni drugi teski incidenti ovog tipa

Nema shta da se doda... :ok:
 
Не браним ја овог муријака, ал синовци ја сам имао мали милион контаката са њима ,јебешга такво окружење , никада нисам бежао шта год да смо урадили,

ne ide to tako ,ako nemas zivce i bar minimum hrabrosti i mirnoce nemoj raditi na tako odgovornom i rizicnom radnom mestu , mada je tu najvise kriva drzava koja jako malo , ili nimalo ne vodi racuna kome daje skuzbenmo oruzije i ovlascenja , sto govore i brojni drugi teski incidenti ovog tipa

лепо речено ,баш оно реалано,Бандика да се ми не правимо Тоше колко су плаћени добро је и да раде,политика мења начелнике сваки пут кад дође до промене владе струка им је уназађена
као и све друго у друштву

И опет вас све питам што су ови бежали?
 
sve jedno, mala plata , promene nacelnika i bezanje nisu opravdanje za pucanje u glavu , ni moralno , a pogotovo ne zakonsko

Синовче у США да кренеш да бежиш тако већ би био на ТВ праћен из хеликопетера и кад би те рокнули да ли би још пандуру орден народног јунака
У Швици би те рокно и неби размишљо ни тренутка
 
Колко ја знам написао је неко да су прошли на пар црвених на семофору

Proshli kroz jedno crveno... Panduri krenuli za njima, upalili rotacije... Momak stao... Mislim da se ne lazemo da su hteli da uteknu kapiram da bi mogli, imali su brze i stabilnije vozilo....
 
Колко ја знам написао је неко да су прошли на пар црвених на семофору

Pa ako je zaustavio auto posle stotinjak metara nema sanse da je samo kroz 1 semafor prosao posto u tom delu su naslagali gomilu semafora da popizdis. Minimum na 2 je morao da prodje e sad jedino da li je na svim crveno bilo.
 

Back
Top