Bozija (ne)pravednost

*Mihal*

Domaćin
Poruka
4.181
U starom zavetu je Bog zbog greske jednog coveka odobrio da se ubije cela familija, verovatno je bilo i male dece koja apsolutno nisu nista imala sa time.

Jako me interesuje ko moze za ovaj slucaj da kaze da je to bilo pravedno i ucinjeno iz ljubavi?


Isus Navin 7:
24 Tada Isus i sav Izrailj uzeše Ahana sina Zarinog, i srebro i plašt i šipku zlata, i sinove njegove i kćeri njegove, i volove njegove i magarce njegove, i ovce njegove, i šator i sve što beše njegovo, i izvedoše u dolinu Ahor.
25 I reče Isus: Što si nas smeo? Gospod da te smete danas! I zasu ga kamenjem sav Izrailj, i spališe sve ognjem zasuvši kamenjem.


Nije li celo hriscanstvo slepo u odobravanju neceg tako groznog?
 
Aj' prvo nauci sta je Biblija, sta Stari, sta Novi zavet, pa onda komentarisi.
I nauci koji je deo Biblije vazan i merodavan za hriscane , pogotovu u moralnom pogledu (na sta 'aludira' i tema), pa se javi. Vazi?:zper::lol:

Pokušaj da se smiriš, ne žesti se... gde sam tačno pogrešila u konstataciji? :lol:
Stari i Novi zavet su dva neodvojiva dela jedne celine.
Nije samo moral u pitanju... toliko je strašno da mi se nameće da je Boža zastranio u mnogim delima, o osobinama da ne pričamo... zločinac bio, pa se popravio. :mrgreen:
 
Pokušaj da se smiriš, ne žesti se... gde sam tačno pogrešila u konstataciji? :lol:
Stari i Novi zavet su dva neodvojiva dela jedne celine.
Nije samo moral u pitanju... toliko je strašno da mi se nameće da je Boža zastranio u mnogim delima, o osobinama da ne pričamo... zločinac bio, pa se popravio. :mrgreen:

Jesu odvojivi. Pa zar mislis da vecina hriscana cita celu Bibliju? Ne! Nego samo Novi zavet.
A u konstataciji nisi pogresila, vec u shvatanju teme. Ono sto se pripisuje hriscanima da 'brane" zapravo su odlomci iz Starog zaveta, s kojim malo imaju veze, a kamoli, kazem, sto ga vecina nije ni citala!

Tako da tema propala, komentari (stidljivi i nespretni) isto!
 
Jesu odvojivi. Pa zar mislis da vecina hriscana cita celu Bibliju? Ne! Nego samo Novi zavet.
A u konstataciji nisi pogresila, vec u shvatanju teme. Ono sto se pripisuje hriscanima da 'brane" zapravo su odlomci iz Starog zaveta, s kojim malo imaju veze, a kamoli, kazem, sto ga vecina nije ni citala!

Tako da tema propala, komentari (stidljivi i nespretni) isto!

ZAŠTO rišćani ne priznaju S.zavet?
 
Pokušaj da se smiriš, ne žesti se... gde sam tačno pogrešila u konstataciji? :lol:
Stari i Novi zavet su dva neodvojiva dela jedne celine.
Nije samo moral u pitanju... toliko je strašno da mi se nameće da je Boža zastranio u mnogim delima, o osobinama da ne pričamo... zločinac bio, pa se popravio. :mrgreen:

Nasla se jedna "bez greha" koja ce da "kritikuje" Boga...:hahaha:.nije da trebam ja Bogu da ga "branim" od takvih ali je stvarno loodo koliko ateisti veze sa mozgom nemaju...jer ako kritikujes Boga-:eek:mislim stvarno,zar te nije bar malo strah?:sad2:...ukoliko kritikujes nesto sto "ne postoji":think:-sta ti je,zar si poludela?:whistling:...brzo svi na molitvu i obavezno trazite malo mudrosti da vam se da....
 
Nasla se jedna "bez greha" koja ce da "kritikuje" Boga...:hahaha:.nije da trebam ja Bogu da ga "branim" od takvih ali je stvarno loodo koliko ateisti veze sa mozgom nemaju...jer ako kritikujes Boga-:eek:mislim stvarno,zar te nije bar malo strah?:sad2:...ukoliko kritikujes nesto sto "ne postoji":think:-sta ti je,zar si poludela?:whistling:...brzo svi na molitvu i obavezno trazite malo mudrosti da vam se da....

Niti sam bezgrešna, niti ateista.. izvini što nisam ćorava... i što koristim mozak. :zcepanje:
Strah? Odakle ti to? Zar bi trebala da se plašim nečega? :mrgreen:
 
Nigde nije objavljeno da je Bog napravio gresku sto je ubio neduzne ljude, a hriscani obozavaju i dalje tog istog Boga, ne?

Ne.

ZAŠTO rišćani ne priznaju S.zavet?

Ne da ne priznaju, nego su dobili DOBRU (NOVU) VEST od Bogocoveka, Sina Bozjeg, Isusa Hrista, cime je sklopljen jedan drugaciji "savez" s ljudima, hriscanima...onima koji priznaju Hrista.
 
U starom zavetu je Bog zbog greske jednog coveka odobrio da se ubije cela familija, verovatno je bilo i male dece koja apsolutno nisu nista imala sa time.

Jako me interesuje ko moze za ovaj slucaj da kaze da je to bilo pravedno i ucinjeno iz ljubavi?


Isus Navin 7:
24 Tada Isus i sav Izrailj uzeše Ahana sina Zarinog, i srebro i plašt i šipku zlata, i sinove njegove i kćeri njegove, i volove njegove i magarce njegove, i ovce njegove, i šator i sve što beše njegovo, i izvedoše u dolinu Ahor.
25 I reče Isus: Što si nas smeo? Gospod da te smete danas! I zasu ga kamenjem sav Izrailj, i spališe sve ognjem zasuvši kamenjem.


Nije li celo hriscanstvo slepo u odobravanju neceg tako groznog?

Što se čudiš??

Našla krpa zakrpu ,ubojice prepoznale ubojice i vole se međusobno.
Odgovaram im karakteru takvo nasilje.
 
Ne radi se tu samo o Bogu, vec o pitanju da li je pravedno poubijati celu familiju ako jedan covek napravi gresku. Mozemo pitati i ovako, ako se otac opije u krcmi, da li treba zbog toga ubiti njega i celu njegovu familiju, bez obzira sta kaze bilo koja knjiga, ovde pitamo sta kaze nas razum, znaci - da li bi to bilo pravedno?

Ponovo pitanje...otkud vama pravo da ispitujete Bozje odluke?i hrabrost?(opet naravno-"ako"Bog postoji?)ne razumem...hocete da prijavite Boga Sonji Biserko?:lol:Zar zaista mislis da se Bozja promisao moze meriti nekim nasim logikama i merilima?
 
Ne.

Ne da ne priznaju, nego su dobili DOBRU (NOVU) VEST od Bogocoveka, Sina Bozjeg, Isusa Hrista, cime je sklopljen jedan drugaciji "savez" s ljudima, hriscanima...onima koji priznaju Hrista.

Bog se nikad ne menja, Hrist i Jahve jesu jedno te isto, Bog je savrsen i nikad ne gresi, ubio je nevine ljudi a nijedan hriscanin niti sam Hrist nikad nije rekao da to ne velja. Opet pitam, kako to moze biti pravednost poubijati ljude koji nemaju nikave veze sa zlocinom?
Jeli starozavetni Bog bio pravedan onda ili nepravedan?
 
Poslednja izmena:

Back
Top