doberman ili nemacki ovcar??

Gde bi ga drzali kao prvo? Vucijak je vishe pas za dvoriste, a doberman vishe za kucu, mogu obojca i jedno i drugo, ali u tom slucaju bi imao vishe potencijalnih problema...
Oba psa su izuzetne radne rase, zapostavi ih i obojca mogu biti agresivni, dresiraj ih i bice odlicni...
Malo se raspitaj o rasama, obe od njih imaju jako veliki broj obozavaoca, tako da ne bi trebalo da bude problem da skapiras karkteristike rase.
Ako se vec lomite oko sitnica onda stvari kao npr. podizanje usiju dobermanu mogu biti presudne. I uopste dosta si neodredjen, ako vec trazis misljenje, nemoj da te mrzi da kucas, jer ce i druge mrzeti kad se tako postavis. Uvek imas gomile informacija i po internetu.
Ako hoces neki konkretan savet, reci tacno oko cega se lomis, ako je to samo estetika psa, onda ti ne moze niko mnogo pomoci. Na balkan kinology forumu imas mnogo prezentacija obe rase, pa mozes i tamo da pogledas...
 
pazi ovako ako ti ne treba pas za izlozbe a treba ti pas da ti duze zivi i da imas manje problema a plus mozes da ga drzis napolju onda je jedini logican izbor Malinoa ili mix na NO
Doberman je prezahtevan i zna da bude osetljiv i nema sanse da ga drzis napolju, NO narocito ovi danasnju tj izlozbeni znaju da budu plasljivi i nisu karakterno ono sto su bili, ako vec hoces NO nadji crnog ili gvozdenog.
Ja da kupujem bio bi Domerman ili Malinoa ali to je moj izbor a moj savet tebi a narocito ako nisi imao dodira sa Dobermanom i ako nisi gajio pse nikako dob veruj mi.
I da ako ti bas za cuvanje imovine treba onda uzmi kavkasca uzmi i njega u obzir, neverovatni su cuvari a nisu zahtevni psi ;)
 
planiramo da uzmemo psa januara ili februara...i moj brat hoce nemackog ovcara a ja dobermana!!
koga da uzmemo???

Nemačkog ovčara obavezno, to je definitivno najbolji pas. Ako se kola dele na mercedes i ostala onda se i psi dele na nemačke ovčare i ostale rase. Imao sam nemačkog ovčara 10 godina i veruj mi nikada te neće izneveriti. To je najodaniji i najzahvalniji pas na svetu. Naravno i najinteligentniji, plus opušteno spava napolju za razliku od dobermana koji se zimi smrzava. I još nešto, svi psi su za napolje, ove moderne teorije o tome da pas treba da bude u kući su čista glupost. Pas je stvoren za dvorište i prostranstvo a ne za stan i kuću. Pustimo životinju da bude ono što jeste a ne da joj kupujemo kapute i teramo je da gleda sa nama tv u dnevnom boravku.
 
Nemačkog ovčara obavezno, to je definitivno najbolji pas. Ako se kola dele na mercedes i ostala onda se i psi dele na nemačke ovčare i ostale rase. Imao sam nemačkog ovčara 10 godina i veruj mi nikada te neće izneveriti. To je najodaniji i najzahvalniji pas na svetu. Naravno i najinteligentniji, plus opušteno spava napolju za razliku od dobermana koji se zimi smrzava. I još nešto, svi psi su za napolje, ove moderne teorije o tome da pas treba da bude u kući su čista glupost. Pas je stvoren za dvorište i prostranstvo a ne za stan i kuću. Pustimo životinju da bude ono što jeste a ne da joj kupujemo kapute i teramo je da gleda sa nama tv u dnevnom boravku.
Moj pas ne gleda TV, al obavezno cita sta pisem na Krsti i nikako nije s tobom saglasan.:D On ne voli da spava napolju iako bi mogao jer ima mnogo duzu dlaku od recimo NO.
Ali mu je rpiroda takva da zeli da zivi sa svojom porodicom, a i porodica je nabavila psa ne kao zivotinju nego kao ravnopravnog clana porodice.

A inteligentan je inace, lepsi i pametniji i od Mercedesa.
Usput nije OK da poredis pse sa nekakvim kolima.
 

Back
Top