Holandija spremna da odmrzne SSP i bez hapšenja Mladića
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Holandija spremna da odmrzne SSP i bez hapšenja Mladića

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Holandija spremna da odmrzne SSP i bez hapšenja Mladića

Autor: T. Spaić - T. N. Đaković | Foto: AP | 12.11.2009. - 20:00

Ministarstvo spoljnih poslova Holandije potvrdilo je za „Blic” da će „odmrzavanje sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju Srbije EU biti prvi korak Holandije ukoliko u izveštaju glavnog haškog tužioca Serža Bramerca bude pisalo da Beograd čini sve da uhapsi i Tribunalu isporuči preostala dva begunca Ratka Mladića i Gorana Hadžića”. Srpske vlasti očekuju da će se upravo ta formulacija naći u Bramercovom izveštaju, što Srbiji otvara put da već 10. decembra podnese kandidaturu za članstvo u EU.
    Holandija više ne insistira na hapšenju Mladića i Hadžića za odmrzavanje SSP, ali od njega i ne odustaje zahvaljujući uverenju da ni vlasti u Beogradu od toga neće odustati. Međutim, ublažen je i promenjen dosadašnji tvrd i principijelan stav Holandije da je dokaz saradnje sa Tribunalom isključivo hapšenje i predaja dva poslednja begunca. Holandija sada očekuje da Bramerc kaže „da Beograd čini sve da uhapsi Mladića i Hadžića”. To je upravo formulacija koju je upotrebila i američki državni sekretar Hilari Klinton, kada je nedavno govorila o zaslugama Srbije da uđe u EU.
    Iako su predstavnici beogradskih vlasti suzdržani u procenama šta će zaista pisati u izveštaju koji glavni haški tužilac početkom naredne nedelje predaje SB UN, a 3. decembra usmeno obrazlaže u Njujorku, ministar Rasim Ljajić i Bruno Vekarić, portparol Tužilaštva za ratne zločine, kažu da očekuju „najpozitivniji izveštaj do sada”.

Promenu holandskog stava, zbog kojeg je SSP zamrznut od aprila prošle godine najavio je pre dva dana ministar inostranih poslova Holandije Maksim Ferhagen, u svom obraćanju poslanicima u donjem domu holandskog parlamenta. On je ocenio da je primetna uzlazna linija u saradnji Srbije sa Tribunalom i da stoga više ne isključuje dalje približavanje Srbije Uniji.
    - Čekaćemo Bramercov izveštaj i pogledaćemo ga s pozitivne strane. Čekamo prvi dokaz da Srbija čini sve da uhapsi preostale ratne zločince i ukoliko njega bude u izveštaju, prvi sledeći korak Holandije biće odmrzavanje SSP - rečeno je „Blicu” u Ministarstvu spoljnih poslova Holandije.

http://www.blic.rs/politika.php?id=120273

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2276

Podrazumevano Re: Holandija spremna da odmrzne SSP i bez hapšenja Mladića

Necu nista da kazem dok to ne vidim napismeno potvrdjeno.

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Kosovo van liberalizacije viza i u idućoj godini

Predstavnik političkog i ekonomskog sektora Evropske komisije u Prištini Kaldoun Sino izjavio je da sledeće godine, verovatno, neće biti nikakvog pomaka u viznoj liberalizaciji EU za Kosovo.

Sino je u intervjuu prištinskom listu "Kosova sot" rekao da kosovske institucije treba da se koncentrišu na reforme i ispunjavanju zadataka navedene u izveštaju o napretku.
    "Predložili smo da ovaj proces bude započet i za Kosovo. U isto vreme, u toku je i sastavljanje takozvane mape puta i ključnih stvari koje Kosovo treba da ispuni. U njenom sklopu biće isti elementi koji važe i za druge u regionu kao što su pitanja pasoša, sigurnosni elementi, civilni popisi, upravljanje granicom, pitanje azila...", rekao je Sino.
    Bitan element, dodao je on, je i borba protiv organizovanog kriminala, tako da se sledeće godine očekuje lista sa pojedinostima u vezi toga šta Kosovo treba da ispuni i do kada.
    Na konstataciju lista da će Kosovo sledeće godine dobiti listu, ali ne i pitanje liberalizacije viza Sino je rekao: "Eventualno da, ali ne sledeće godine. Do sledeće godine odrediće se šta je neophodno da se uradi, a posle toga stvari će zavisiti od vlade, odnosno koliko će brzo postupati", kazao je zvaničnik Evropske komisije.
    On nije mogao da precizira kada se tačnije može očekivati dijalog EU sa Kosovom, rekavši da su procene da će to biti sledeće godine.
    "Na Kosovu ne postoji zajednički sporazum sa EU, već sporazumi koji su potpisani individualno sa zemljama članicama Unije", podvukao je Sino.
    On je poručio kosovskim vlastima da njihova ključna usredsređenost treba da bude na sprovođenju zakona, usvojenih u Skupštini Kosova.
    "Radili smo dosta na tome i većina zakona je usvojena i sada glavni posao treba da bude usredsređen na sprovođenje tih zakona. Ukoliko ima novih zakona mi smo spremni da pružimo pomoć, zaključio je Sino.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

A sta je sa nasom jednostranom primenom SSP-a....ne vidim da je ista pojeftinilo cak naprotiv......a znamo price zute mafije kada su izglasavali to kako to rade zbog naroda i da ce sve da pojeftini sto se uvozi iz Evrope.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku

Ministarstvo spoljnih poslova Holandije potvrdilo je za „Blic” da će „odmrzavanje sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju Srbije EU biti prvi korak Holandije ukoliko u izveštaju glavnog haškog tužioca Serža Bramerca bude pisalo da Beograd čini sve da uhapsi i Tribunalu isporuči preostala dva begunca Ratka Mladića i Gorana Hadžića”. Srpske vlasti očekuju da će se upravo ta formulacija naći u Bramercovom izveštaju, što Srbiji otvara put da već 10. decembra podnese kandidaturu za članstvo u EU.
    Holandija više ne insistira na hapšenju Mladića i Hadžića za odmrzavanje SSP, ali od njega i ne odustaje zahvaljujući uverenju da ni vlasti u Beogradu od toga neće odustati. Međutim, ublažen je i promenjen dosadašnji tvrd i principijelan stav Holandije da je dokaz saradnje sa Tribunalom isključivo hapšenje i predaja dva poslednja begunca. Holandija sada očekuje da Bramerc kaže „da Beograd čini sve da uhapsi Mladića i Hadžića”. To je upravo formulacija koju je upotrebila i američki državni sekretar Hilari Klinton, kada je nedavno govorila o zaslugama Srbije da uđe u EU.
    Iako su predstavnici beogradskih vlasti suzdržani u procenama šta će zaista pisati u izveštaju koji glavni haški tužilac početkom naredne nedelje predaje SB UN, a 3. decembra usmeno obrazlaže u Njujorku, ministar Rasim Ljajić i Bruno Vekarić, portparol Tužilaštva za ratne zločine, kažu da očekuju „najpozitivniji izveštaj do sada”.

Promenu holandskog stava, zbog kojeg je SSP zamrznut od aprila prošle godine najavio je pre dva dana ministar inostranih poslova Holandije Maksim Ferhagen, u svom obraćanju poslanicima u donjem domu holandskog parlamenta. On je ocenio da je primetna uzlazna linija u saradnji Srbije sa Tribunalom i da stoga više ne isključuje dalje približavanje Srbije Uniji.
    - Čekaćemo Bramercov izveštaj i pogledaćemo ga s pozitivne strane. Čekamo prvi dokaz da Srbija čini sve da uhapsi preostale ratne zločince i ukoliko njega bude u izveštaju, prvi sledeći korak Holandije biće odmrzavanje SSP - rečeno je „Blicu” u Ministarstvu spoljnih poslova Holandije.

yebes mi mater

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio Bratislav90 Pogledaj poruku
    yebes mi mater
    Jesi normalan,gde ces bre na mater...

Hm...dok ne se odmrzne nista ne komentarisem,a ako "lale" odmrznu...
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Opet i opet ponavljam,

Ruski medvedji energetsko-geopoliticki zagrljaj nas ubrzano ubacuje u EU, preko svih redova;

i bez neke velike logike za to, nesto slicno kao sa Rumunijom i Bugarskom ce se sve desiti.

Mi se tu nista ne pitamo?!

Ističe se
    Učlanjen
    09.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Juhu, došlo im iz dupeta u glavu

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku
    Jesi normalan,gde ces bre na mater...

Hm...dok ne se odmrzne nista ne komentarisem,a ako "lale" odmrznu...
    I ja sam skeptican. Ali bilo bi zaista super ovo, ako prodje. Mada da nikada ne znas, nikada nisi siguran sa ovima

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

yebes mi mater
    koje je god

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio dragosh Pogledaj poruku
    Opet i opet ponavljam,

Mi se tu nista ne pitamo?!
    Naravno da se mi nista ne pitamo. Dok god glavne clanice EU i USA misle da nismo potrebni EU Srbija uci nece i stalno ce smisljati nove razloge za to....kada budu odlucili da treba primiti Srbiju primice je bez obzira ko bio na vlasti i sl. Kao i u vezi ovih viza .....zasluga nase vlasti za njihovo ukidanje je isto toliko ko sto sam ja zasluzan sto je Barsa postala prvak Evrope

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Naravno da se mi nista ne pitamo. Dok god glavne clanice EU i USA misle da nismo potrebni EU Srbija uci nece i stalno ce smisljati nove razloge za to....kada budu odlucili da treba primiti Srbiju primice je bez obzira ko bio na vlasti i sl. Kao i u vezi ovih viza .....zasluga nase vlasti za njihovo ukidanje je isto toliko ko sto sam ja zasluzan sto je Barsa postala prvak Evrope
    Znaci da se nesto menja na spoljnopolitickom planu ocigledno.
    Verovatno ove posete onog majmuna americkog i ruskog predsednika su promenile neke stvari

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Verovatno ove posete onog majmuna americkog i ruskog predsednika su promenile neke stvari
    da sad smo kao do yaya bitni ,al juche
    The Show Must Go On...

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    da sad smo kao do yaya bitni ,al juche
    Pa sigurno nismo nesto preterano bitni
    ali kontam kao odlucili su nesto u fazonu ajde da ovims eljacima damo malo, da se narod raduje, greota je

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

znaci da su procenili da smo totalni bankrot...posto su nase pametnice od politicara podrzaje jednostrani SSP i tako unistili vocare,stocare,prehranbenu industriju,konditorsku industriju...mala i srednja preduzeca koja su uzela po nagovoru devizne kredite po kursu od 75 din za evro,a uvodjenjem jednostranog SSP proizvodnja im stala kako za domaca trzista tako i za izvoz...u medjuvremenu su nas zaduzili za jos nekoliko milijardi...sad ce bratija da uzme i ovo malo sto vredi u srbiji....pa kad nas prime u tu evropu ovako gologuze i potraze da vracamo pare---ima da igramo kako nam sviraju samo tako...

Domaćin Schlosser (avatar)
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio paja1408 Pogledaj poruku
    ---ima da igramo kako nam sviraju samo tako...
    Pa mi i ovako i onako moramo da igramo kako nam sviraju.

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

A koji cemo mi moj u toj Europi tako *gologuzi*?! Kao da te zovu u pozoriste a ti imas samo sorc i papuce...

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Sumnjam

Nov član Andjela (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bacili na udicu....

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Schlosser Pogledaj poruku
    Pa mi i ovako i onako moramo da igramo kako nam sviraju.
    ma jok..sad ne moramo da vodimo bas racuna o taktu...al tad ima da nam i kud abrasevic zavidi...

Ističe se
    Učlanjen
    22.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Odlicno!Da bi pravda bila komplet zadovoljena Mladic ne treba da padne!

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio taurunum444 Pogledaj poruku
    A koji cemo mi moj u toj Europi tako *gologuzi*?! Kao da te zovu u pozoriste a ti imas samo sorc i papuce...
    pa kad dodju gazde i pokupuju nam zemlju i fabrike...a mi sijemo papriku,kupus....i popularnu sargarepu...nje ce posebno biti nestasica...potrosili evropljani na srbe i ostale banana drzavice...bice tu i zalivanja i kopanja...samo se zna ko ce da je prodaje ...

Primećen član Scatterbrain (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    38

Ljudi, verovali ili ne: nama je Svetska Ekonomska Kriza kupila ovaj sporazum!
    Ekonomija SAD-a je propala, nalaze se ispod i Nemačke, i Rusije i Kine. Zapad se plaši da Rusija ne preuzme "rukovodstvo" na Balkanu, pa bi tako decenije njihove kreacije bi bile uništene. I zato će nam sada nuditi sve, i šakom i kapom. Rusija je postavila jasne ciljeve, koji region Balkana je interesuje, to je BG pašaluk, Šumadija, Istočna Srbija, i Vojvodina... Za Kosovo Rusi neće ni prstom maći, to je dogovor sa SAD-om, tako da za Kosovo moramo sami da se borimo mirnim i diplomatskim putem.
    Naravno, Rusija nije naš saveznik, niti je to ijedna zemlja sveta... Svima nam je napokon jasno da smo sami sebi jedini i pouzdani saveznik, i da ne smemo nikom verovati... Svakoga treba saslušati i čestitati mu na "divnom" govoru, ali treba misliti svojom glavom! Mi moramo sada iskoristiti ono što nam je, očito palo s neba, sada dok je SAD onemoćao, mi moramo biti hrabriji i mudriji, i tražiti sve, ali uvek između Istoka i Zapada... tačnije podjednako i od Istoka i od Zapada... i davaće nam! Moraju! Nema više one velesile od SAD-a koje su mogle novcem sve da kupuju.
    E zato smo mi dobili ovo odmrzavanje SSP-a , jer se Zapad sada plaši moćnijeg Istoka... Treba da prihvatimo sporazum, i treba još više da uvučemo Rusiju u Srbiju... Npr. vojna baza bi Zapadu ulila strah u kosti, iako im i "Južni tok uliva" !!! Kad su mogli Ameri do 2004 da imaju v.bazu u Nemačkoj, može i Rusija kod nas!!!
    p.s. ja sam inače apolitičar, tj. nisam pristalica ni jedne stranke... ovo je samo moje sagledavanje činjenica! Pozz
    "Što se silom postigne, to se samo silom može i zadržati!" Mahatma Gandi

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Scatterbrain Pogledaj poruku
    Ljudi, verovali ili ne: nama je Svetska Ekonomska Kriza kupila ovaj sporazum!
    Ekonomija SAD-a je propala, nalaze se ispod i Nemačke, i Rusije i Kine. Zapad se plaši da Rusija ne preuzme "rukovodstvo" na Balkanu, pa bi tako decenije njihove kreacije bi bile uništene. I zato će nam sada nuditi sve, i šakom i kapom. Rusija je postavila jasne ciljeve, koji region Balkana je interesuje, to je BG pašaluk, Šumadija, Istočna Srbija, i Vojvodina... Za Kosovo Rusi neće ni prstom maći, to je dogovor sa SAD-om, tako da za Kosovo moramo sami da se borimo mirnim i diplomatskim putem.
    Naravno, Rusija nije naš saveznik, niti je to ijedna zemlja sveta... Svima nam je napokon jasno da smo sami sebi jedini i pouzdani saveznik, i da ne smemo nikom verovati... Svakoga treba saslušati i čestitati mu na "divnom" govoru, ali treba misliti svojom glavom! Mi moramo sada iskoristiti ono što nam je, očito palo s neba, sada dok je SAD onemoćao, mi moramo biti hrabriji i mudriji, i tražiti sve, ali uvek između Istoka i Zapada... tačnije podjednako i od Istoka i od Zapada... i davaće nam! Moraju! Nema više one velesile od SAD-a koje su mogle novcem sve da kupuju.
    E zato smo mi dobili ovo odmrzavanje SSP-a , jer se Zapad sada plaši moćnijeg Istoka... Treba da prihvatimo sporazum, i treba još više da uvučemo Rusiju u Srbiju... Npr. vojna baza bi Zapadu ulila strah u kosti, iako im i "Južni tok uliva" !!! Kad su mogli Ameri do 2004 da imaju v.bazu u Nemačkoj, može i Rusija kod nas!!!
    p.s. ja sam inače apolitičar, tj. nisam pristalica ni jedne stranke... ovo je samo moje sagledavanje činjenica! Pozz
    dodjoh,videh i sve znadoh

Propki nije na forumu
    Вратио се да видим имал' још нормалних овде.
    Domaćin Propki (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku

ako,ako,samo jos da nas ne zajeb*vaju......................
    Живео Путин и антиглобалистичка револуција!
    Членов Организации Объединенных славянских Наций

Slične teme

1. Holandija spremna da popusti?
    Autor Dragan_srbcg u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 22.05.2009., 21:45
  2. 1.maj u svetu: Neredi i hapšenja!
    Autor SSSR_ u forumu Politika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 01.05.2009., 23:14
  3. Nova akcija hapšenja MUP-a
    Autor DellBoy-011 u forumu Politika