Evropski parlament ukinuo vize za Srbiju

Beograd -- Poslanici Evropskog parlamenta usvojili su izveštaj kojim se predlaže ukidanje viza za građane Srbije, Crne Gore i Makedonije od 19. decembra 2009. godine.
U predlogu se ocenjuje da bi vize trebalo da budu ukinute od 19. decembra, a ministri unutrašnjih poslova zemalja Evropske unije bi odluku o tome trebalo da donesu na sastanku 30. novembra
 
Beograd -- Poslanici Evropskog parlamenta usvojili su izveštaj kojim se predlaže ukidanje viza za građane Srbije, Crne Gore i Makedonije od 19. decembra 2009. godine.
U predlogu se ocenjuje da bi vize trebalo da budu ukinute od 19. decembra, a ministri unutrašnjih poslova zemalja Evropske unije bi odluku o tome trebalo da donesu na sastanku 30. novembra

" Jos samo ministri unutrašnjih poslova zemalja Evropske unije bi odluku o tome trebalo da donesu na sastanku 30. novembra!"
 
Ovo je odlična vest. Sad još moramo dve bitne stvari da uradimo.
Prvo, da rešimo ovu divlju deponiju u našem dvorištu.
Drugo, da organizujemo referendum oko ulaska u EU, koja nam nakon viznih olakšica nikako ne treba.
Ako neko želi da razmenimo mišljenje oko ulaska u EU, neka otvori novu temu, da ovu lepu ne kvarimo.
 
Evo par komentara

деспот [neregisrovani] (11. 11. 2009, 23:23:32)
ХЕХЕ

Ало Ђело! А посао, а плата! Па где ви мислите да ми путујемо са 200еу(нас 80% запослених) и 800000 без икаквих примања! Какве будалавштине! Смешно! Ни за Тару немамо, а не да пијем кафу по Паризу и Бечу!


Miki [neregisrovani] (12. 11. 2009, 01:15:09)
Milostinja


Ovo oko ukidanja viza bi pozdravio, samo ovi nesposobni politicari ovu milostinju eu-a pripisuju sebi kao veliki useph i zato mi je muka. E da su pobedili radikali znate kada bi do ovga doslo i ostale gluposti!

Evropo daj nam beli sengen da kobajagi nesto mozemo da prodamo kao "nas" veliki uspeh. Nezaboravite da su u paketu jos CG i Makedonija a ko garantuje da nam nece opet vratiti vize. A sve to dolazi posle onog sramnog statuta!
Ali da mi jos sacekamo da se ovo stvarno desi posto su nasi politicari vec ranije pricali da cemo 2007 biti punopravni clanovi EU-a.

Porodilja [neregisrovani] (12. 11. 2009, 06:45:44)
Porodjaj

Evo, idem odmah da se porodim u EU.Će bude državljanče EU.More da se obavi u 90 dana...



Petrovgradjanin [neregisrovani] (12. 11. 2009, 07:48:54)
DOSADILO MI

Pa koliko bre ce da vam ova prica sluzi u marketinske svrhe.
Molim EU da nam ukinu vize i d aodmrznu SSP koji nas Srbe kosta godisnje stotine miliona EUR zbog nenaplacenih carina.
Tada ce Djelic, Dinkic i Tadic da ostanu bez goriva.
Pricate bre o viznoj liberalizaciji kao da ste otvorili onih 60000 radnih mesta - koja su vase predizborno obecanje.
Ja sma ekonomista i znam da nije istina kada kazete da ste u tome omanuli zbog svetske ekonomske krize. Naprotiv jednostrana primena SSP nas je dotukla i zbog toga je blizu 60000 radnih mesta zatvoreno.
Pitam se sta nas sa tako nesposobnim politicarima ceka u toj EU?



Mijusa [neregisrovani] (12. 11. 2009, 08:42:42)
Ko koga ovde?

Isti stvar kao multi viza na 90 dana. U cemu je razlika osim sto ne moram pred ambasadu. I kao vi ste nesto postigli. Nahranite ljude u Srbiji, zaboli uvo me za EU, kad gledam ovih 70% ljudi koji nemaju ni za Divcibare a da ne pricam o Parizu ili slicno. Bio sam u svim glavnim gradovima EU i mogu vam reci jedno: u centru cvece, van centra smece...
 

Back
Top