Ekološka svijest u Srba

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bahir

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
437
Nedavno sam imala priliku da prođem kroz Srbiju. Imala sam šta i za vidjeti. Ceste su u takvom stanju da je to prestrašno. Očigledno je da su građene još za vrijeme otomanskog carstva. Na hajde na stranu što je putna infrastrukura katastrofalna, ali ono što sam vidjela je prestrašno.

Smeće razbacano na sve strane, plastične kese, boce, ma katastrofa živa.

Imam drugaricu koja živi u Srbiji. Kaže da njeno naselje nema kanalizaciju, imaju vodovodnu instalaciju koja je toliko stara i porozna da u vodu ulazi svakakva prljavština. Rezultat toga je činjenica da su prije godinu dana ljudi dobili žuticu. Kaže čim se uhvati neka prilika da će pobjeći iz Srbije glavom bez obzira.

Izgleda da jedino Romi imaju ekološku svijest pa skupljaju silno smeće.

DAVORphoto.jpg
 
Ovo je istina bez obzira što tema nije otvorena iz dobronamernih razloga.A cigani ne samo što ne pomažu u zaštiti životne sredine nego uništavaju kontejnere po gradovima i razbacuju smeće okolo.Trebalo bi ih kažnjavati zbog toga.
 
Не бих се сложио са постављачем теме.Скоро сам пропутовао пола Србије и стање уопште није тако катастрофално како се то жели претставити.
 
Nedavno sam imala priliku da prođem kroz Srbiju. Imala sam šta i za vidjeti. Ceste su u takvom stanju da je to prestrašno. Očigledno je da su građene još za vrijeme otomanskog carstva. Na hajde na stranu što je putna infrastrukura katastrofalna, ali ono što sam vidjela je prestrašno.

Smeće razbacano na sve strane, plastične kese, boce, ma katastrofa živa.

Imam drugaricu koja živi u Srbiji. Kaže da njeno naselje nema kanalizaciju, imaju vodovodnu instalaciju koja je toliko stara i porozna da u vodu ulazi svakakva prljavština. Rezultat toga je činjenica da su prije godinu dana ljudi dobili žuticu. Kaže čim se uhvati neka prilika da će pobjeći iz Srbije glavom bez obzira.

Izgleda da jedino Romi imaju ekološku svijest pa skupljaju silno smeće.

DAVORphoto.jpg

......u Srbiji ti je ovako...vojvodina cista..jug prljav...beograd sredina....a ovako...namera otvaranja ove teme zasluzuje ban...........a sto se tice cigana.....nek idu kod vas u bihac...pa nek tamo sire ekolosku svest....pozdravi drugaricu....
 
Poslednja izmena:
Nedavno sam imala priliku da prođem kroz Srbiju. Imala sam šta i za vidjeti. Ceste su u takvom stanju da je to prestrašno. Očigledno je da su građene još za vrijeme otomanskog carstva. Na hajde na stranu što je putna infrastrukura katastrofalna, ali ono što sam vidjela je prestrašno.

Smeće razbacano na sve strane, plastične kese, boce, ma katastrofa živa.

Imam drugaricu koja živi u Srbiji. Kaže da njeno naselje nema kanalizaciju, imaju vodovodnu instalaciju koja je toliko stara i porozna da u vodu ulazi svakakva prljavština. Rezultat toga je činjenica da su prije godinu dana ljudi dobili žuticu. Kaže čim se uhvati neka prilika da će pobjeći iz Srbije glavom bez obzira.

Izgleda da jedino Romi imaju ekološku svijest pa skupljaju silno smeće.

DAVORphoto.jpg

Istina i post ti je na mestu.
I ako sam državljanin Srbije, stidim se što živim u prljavoj državi.
Mentalni ranjenici, prostaci, bezobraznici, nemarni, ološi i nepismeni svakodnevno bacaju smeće gde god im se ukaže zgodno mesto i prilika.
Ne umeju da razluče šta i gde baciti. Najdrastičniji primer su plastične kese i flaše. O uginulim životinjama da ne pričam.
Divljih deponija ima na sve strane i izgleda da niko i ne haje zbog toga.
Država je glavni krivac za sve gore navedeno. Ne ume da prepozna realne probleme, nego se bavi samo trivijalnim i imaginarnom stvarima, kao i svojim mesečnim, milionskim primanjima.
Navodno, sad se kao vodi kampanja za zdraviju sredinu. Pa kao nešto pokazuju kontejnere, posebno sortirane za metal, plastiku itd...Sortiranje smeća odavno postoji u razvijenijim sredinama ali šta su oni da bi NAS učili kako se i šta baca i kad.
Niti postoje fabrike za preradu smeća, a trebalo bi ih biti makar 20 po celoj Srbiji.
Opet bi se tu postavilo pitanje, koja bi tu stranka imala više koristi i ostale budalaštine kojima se bavi takozvani : nosioci vlasti.
Da ne pričam po gradovima kako se smeće baca sa visokih spratova, samo zato što idiota mrzi da sidje dole do kontejnera.
A lako bi se to rešilo. Visokim novčanim kaznama ( 10 000 za prvi put ako se uhvati u prljanju prirode, 100 hiljada drugi put i 6 meseci društvenog korisnog rada na uklanjanju deponija ) i društveno korisnim radom, tj. čišćenjem deponija pod kontrolom policije.
 
ovo su slike sa Rakove Jelše,
niu problem Srbije smeče, nego Srbi

Bog Brača Smeče

Fantje. Kako nisi postavio slike sa FUŽINA, gde većinom žive Srbi,
a to je jedan od najčistijih delova u LJubljani.
A sličnog smeća možeš videti i naP.oljanskoj cesti, Cankarjevoj a ima gi i u samom centru izmedju pijace i tromosta
Prema tome....lahko ga pokadiš....:hahaha::hahaha::hahaha:.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top