Skidanje Mladeza i Belega

Nokaut 5.5.5

Zainteresovan član
Poruka
161
Pozz za sve... Zeleo bih da operisem beleg koji mi se nalazi ispod oka. Bio sam kod lekara strucnog za to. Rekao mi je da se moze ukloniti samo operacijom. Jel neko vec imao iskustva sa ovakvim stvarima i da li moze da mi kaze gde to moze da se operise. I da li ce posle operacije ostati oziljak. Hvala unapred ...
 
Ja sam uklonila mladez na ledjima.
Postupak: Lokalna anestezija, odseku/odstrane mladez (i kozu oko njega) i usiju. Ostao mi je oziljak... mada, mislim da za operacije na licu postoje drugi nacini za "usivanje" koji nece ostaviti oziljak.
 
ja sam mislio da imam mladez ali se ispostavilo da je u pitanju bila bradavica na bradi.
skinuo sam je ultrazvucnom metodom.
ne ostavlja nikakav oziljak. samo je ostala "flekica" koja je posle nekog vremena nestala
 
Moja mama je skinula nekoliko mladeza. Neki od njih (sa ledja) je skinula klasicnom hirurskom metodom, a tri "viseca" mladeza sa lica je skinula laserom.
Ono sto sigurno znam je da ima male oziljke na ledjima, a na mestima ovih koji su skinuti laserom nisu ostali nikakvi tragovi. Laserko skidanje se radi pod lokalnom anestezijom, nema krvi, i ostane samo mala krastica koja otpadne posle 5-7 dana.

Ja ti savetujem da popricas sa nekim hirurgom plasticarom, na nekoj od klinika za plasticnu hirurgiju koje imaju laser. Ne bi da pisem imena klinika jer bi to bila reklama. Ima takvih u svim vecim gradovima.

Ono sto ti nikako ne preporucujem je klasicna hirurska metoda, jer ipak lice nije isto sto i ledja, i nema smisla da mladez zamenis oziljkom. Ipak, neki mladezi se moraju odstraniti skalpelom, ali to ce ti sve objasniti lekar.

Laserska metoda nije bas (oko 100 evra je prvi mladez), ali isplati se obzirom da ces dobiti novo lepse lice, koje izgleda mladje, i da nema krvi, savova, mogucih infekcija itd..
 
Hvala za savete... Konsultovao sam se sa lekarom kao sto sam vec napomenuo. Ali izgleda da je ovo neka posebna vrsta belega. Nije u pitanju mladez. Lekar mi je rekao da ne moze laserom da se skida. Da moze samo hirurskom intervencijom. Naravno da to be bih nikad radio zato sto bi se videlo. Kao sto si ti rekla operacija na ledjim nije isto sto i operacija na licu. Ali mislio sam da ima mozda jos nekih savremenijih metoda...
 
Hvala za savete... Konsultovao sam se sa lekarom kao sto sam vec napomenuo. Ali izgleda da je ovo neka posebna vrsta belega. Nije u pitanju mladez. Lekar mi je rekao da ne moze laserom da se skida. Da moze samo hirurskom intervencijom. Naravno da to be bih nikad radio zato sto bi se videlo. Kao sto si ti rekla operacija na ledjim nije isto sto i operacija na licu. Ali mislio sam da ima mozda jos nekih savremenijih metoda...

Da, ali ipak se raspitaj malo kod hirurga plasticara. Postoje posebne operativne metode, kao i posebne metode zatvaranja (sivenja) rane posle operacija koje ne ostavljaju oziljak. Pa eto, ako ti smeta stvarno (a verujem da je nezgodno) sigurna sam da ima resenja. Takodje, imas i lasersko uklanjanje oziljka.. To se danas brzo resava.. Ne nagovaram te, nego prosto ti dajem ideju u kom pravcu bi mogao razmisljati. Nista ne vredi bez misljenja pravog strucnjaka, a tebi verovatno treba neki dobar plasticar sa dobrom opremom..
 
Ima moja keva ispod desnog oka i sva se istraumirala zakacila pa je boli..isto se raspitasmo i to usivanje ne zvuci bas kao najbolje resenje..opet sam gledao na tvu kako se necim ostrim poput one spravice za ljustenje krompira samo skine za 2 sekunde..malo krvari..bez oziljka..samo malo svetlija koza koja vremenom dobije istu boju kao ostatak lica..e sad to nije laser ocigledno sta li je i jel ovde to neko radi da nije 100€:think:
 
neke vrste mladeza prosto moraju da se uklone hiruskim putem.Laser brije mladez porsinski,ali ostaje koren mladeza tako da postoji mogucnos da se mladez posle izvesnog vremena ponovo pojavi,sto opet zavisi od vrste mladeza,hiruski metod se primenjuje kad je potrebno mladez odstraniti u potpunosti sa korenom i u ovom slucaju procenat recidiva je manji.Kada su mladezi duboki laser tu ne moze puno pomoci ili ako mladez po svojoj strukturi, sto se danas lako dokazuje dermoskopskim pregledom,ukazuje na to da pripada rizicnoj grupi,uvek je bolje odraditi skidanje hiruskim putem u lokalnoj anesteziji,a oziljci su minimalni,sto je opet bolje nositi na telu gde god se nalazio nego bazaliom,melanom....
 
Postoje mladezi i belezi koji mogu da se skidaju i oni drugi koji ne mogu.Pre bilo kakvih radnji ili alternatoivnih metoda obavezno otici ,kod lekara koji ce na osnovu pregleda
dati dijagnozu i da li mladez ili beleg mogu da se skidaju.Ovo je vazno zbog moguceg melanoma
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/od-mrlje-na-kozi-do-raka-kako-da-sprecite-melanom-na-vreme/ty7jncl

Све може да се скида. Само је питање да ли је потребно.
 
Postoje mladezi i belezi koji mogu da se skidaju i oni drugi koji ne mogu.Pre bilo kakvih radnji ili alternatoivnih metoda obavezno otici ,kod lekara koji ce na osnovu pregleda
dati dijagnozu i da li mladez ili beleg mogu da se skidaju.Ovo je vazno zbog moguceg melanoma
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/od-mrlje-na-kozi-do-raka-kako-da-sprecite-melanom-na-vreme/ty7jncl
Svaki mladez moze da se skine, tek bi taj koji lici na melanom trebalo iz mesta da se "skida".
Ja sam imala na vratu jedan i jedan na licu ( taj na licu mi nije prilicio zbog lepote;), taj na vratu je poceo da krvari)
i procedura skidanja trajala je valjda 15 minuta, posle desetak godina vraca mi se taj na licu ( isto mesto) ali onako u lepsem obliku:)
Necu ga vise "tretiram" .:D

Ja imam silne mladeze od kako znam za sebe, ali ne po licu nego onako, uglavnom ruke, devojacka prsa;), ali su sitni bili, sitni ostali,
mislim da nema potrebe da se covek nesto silno uzbudjuje oko tih "belega".
 
Brat je bio pun mladeža i bradavica, lice, leđa, grudi..i možda to i ne bi bio problem da to nisu oni ispupčeni mladeži i viseće bradavice, pa kad ih zakačiš ono ne može da prestane krvarenje... Preporodio se kad ih uklonio. Radio je radiotalasno skidanje, rekli su mu da ima i azotom uklanjanje,ali da se valjda vraćaju.. u pitanju je neka ordinacija Jeremić u vojvode stepe, ..ako nekome zatreba, skroz su profi..i da, nema ožiljaka ;)
 
I od mene preporuka za dr Jeremica, stvarno fenomenalno iskustvo, takodje ne bih razmisljala u slucaju da mi se opet jave slicni problemi...Bila sam bas uplasena, inace imam strah od svega vezanog za bolesti i lekare, plus se radilo o mladezu na licu, pa sam brinula i oko oziljka...ali stvarno svaka cast za celu ordinaciju i sve sto rade..:)
 

Back
Top