Previse bucan CPU fan...

blubokiz

Zainteresovan član
Poruka
235
Pozdrav.
Ovako, imam problem sa coolerom od procesora... Jednostavno, previse je bucan, cak i kada kompjuter miruje nekoliko sati. Nakon 5 minuta rada cooler dostigne 4500 obrtaja i pocinje neverovatno da zuji, ajde shvatio bih to da je temperatura procesora previsoka, ali cooler smanji temperaturu, i onda kao da se zakuca na tim obrtajima pa nikako da ih smanji... Sasvim nepotrebno se vrti.

Pre sam imao T-Utility Fan Control program (stigao je uz maticnu Biostar) koji je to regulisao savrseno, smanji ga na 1900 obrtaja i vise se ni ne cuje, a po potrebi se povecava brzina, ali sam izgubio cd, a sa njime i program i sada cu da poludim od buke...

Da li znate neki program koji to moze da regulise kao sto to radi T-Utility Fan Control, samo nemojte da je SpeedFan, jer pokusao sam sa njime i jednostavno nista ne uspeva ili znate mozda neku caku kako to da "rucno" regulisem...

Hvala

PS zaboravih da dodam; maticna je Biostar TForce 965 PT, a procesor je Pentium D 925 (2.80Ghz) i cooler je njegov, fabricki.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Ovako, imam problem sa coolerom od procesora... Jednostavno, previse je bucan, cak i kada kompjuter miruje nekoliko sati. Nakon 5 minuta rada cooler dostigne 4500 obrtaja i pocinje neverovatno da zuji, ajde shvatio bih to da je temperatura procesora previsoka, ali cooler smanji temperaturu, i onda kao da se zakuca na tim obrtajima pa nikako da ih smanji... Sasvim nepotrebno se vrti.

Pre sam imao T-Utility Fan Control program (stigao je uz maticnu Biostar) koji je to regulisao savrseno, smanji ga na 1900 obrtaja i vise se ni ne cuje, a po potrebi se povecava brzina, ali sam izgubio cd, a sa njime i program i sada cu da poludim od buke...

Da li znate neki program koji to moze da regulise kao sto to radi T-Utility Fan Control, samo nemojte da je SpeedFan, jer pokusao sam sa njime i jednostavno nista ne uspeva ili znate mozda neku caku kako to da "rucno" regulisem...

Hvala

PS zaboravih da dodam; maticna je Biostar TForce 965 PT, a procesor je Pentium D 925 (2.80Ghz) i cooler je njegov, fabricki.

Probaj da ga ocistis.
 
Ako je nedavno poceo da bude glasniji: imas opciju da ga podmazes. Mada kazes da je to normalno... ako ti bas-bas smeta: raspitaj se za zvucnu izolaciju (ja imam zvucnu izolaciju na mom komp-u).

Pa sta imas u kucistu?? Spejs satl?? :eek: :eek:

Zvucna izolacija? Svasta...
Recimo da se izoluje celo kuciste, opet mora da postoji neki otvor za vazduh. Ako se culo jako glasno, cuce se normalno posle izolacije. Druga stvar su vibracije koje nisu zanemarljive ako su kuleri strasno bucni.
Znaci nece se zvuk potpuno eliminisati, osim ako je u startu tiho... a u tom slucaju cemu izolacija.

Dakle isto to se moze postici dobrim kulerom.

Zamisljam da kuciste za koje je potrebna zvucna izolacija, od silnih vibracija prosto poskakuje... tako nesto jos nisam video.
 
Pozdrav.
Ovako, imam problem sa coolerom od procesora... Jednostavno, previse je bucan, cak i kada kompjuter miruje nekoliko sati. Nakon 5 minuta rada cooler dostigne 4500 obrtaja i pocinje neverovatno da zuji, ajde shvatio bih to da je temperatura procesora previsoka, ali cooler smanji temperaturu, i onda kao da se zakuca na tim obrtajima pa nikako da ih smanji... Sasvim nepotrebno se vrti.

Pre sam imao T-Utility Fan Control program (stigao je uz maticnu Biostar) koji je to regulisao savrseno, smanji ga na 1900 obrtaja i vise se ni ne cuje, a po potrebi se povecava brzina, ali sam izgubio cd, a sa njime i program i sada cu da poludim od buke...

Da li znate neki program koji to moze da regulise kao sto to radi T-Utility Fan Control, samo nemojte da je SpeedFan, jer pokusao sam sa njime i jednostavno nista ne uspeva ili znate mozda neku caku kako to da "rucno" regulisem...

Hvala

PS zaboravih da dodam; maticna je Biostar TForce 965 PT, a procesor je Pentium D 925 (2.80Ghz) i cooler je njegov, fabricki.

Ako vec kazes da je cist, onda bi resenje bilo podmazivanje... Ako ni to ne pomogne, kupi nov kuler i radi kao covek... Nije to sto dukata...
 
Onda stavi vodeno hladjenje, freon, tecni azot.. nemoj kaciti kuler po principu gde vidis prazno mesto tu kuler posadi.
Poskakivanje moze biti i pokusaj letenja u tvom slucaju.

Napravila si veoma stetan racunar. cccc Vid strada vremenom svakako, kucma se krivi, povecava se obim donjeg dela tela (za devojke jako lose.. za nas 10 kilograma nije strasno).... ti sad jos i sluh narusavas. Em se gojis, gubis vid, krivis se... jos ces i gluva postati. Nije to dobro.
Nadam se da nisi mnogo zapusila rupe sa izolaciom. Ako jesi nisi nista uradila, nakacila kulere da hlade a izolacijom onemogucila protok vazduha.
U protivnom opet zvuk izlazi.. nije mi ovaj prncip hladjenja i smanjenja buke narocito jasan...


edit: Mala sala, od sad postovi tebi namenjeni iskljucivo velikim slovima. :D
 
Onda stavi vodeno hladjenje, freon, tecni azot.. nemoj kaciti kuler po principu gde vidis prazno mesto tu kuler posadi.
Poskakivanje moze biti i pokusaj letenja u tvom slucaju.

Napravila si veoma stetan racunar. cccc Vid strada vremenom svakako, kucma se krivi, povecava se obim donjeg dela tela (za devojke jako lose.. za nas 10 kilograma nije strasno).... ti sad jos i sluh narusavas. Em se gojis, gubis vid, krivis se... jos ces i gluva postati. Nije to dobro.
Nadam se da nisi mnogo zapusila rupe sa izolaciom. Ako jesi nisi nista uradila, nakacila kulere da hlade a izolacijom onemogucila protok vazduha.
U protivnom opet zvuk izlazi.. nije mi ovaj prncip hladjenja i smanjenja buke narocito jasan...


edit: Mala sala, od sad postovi tebi namenjeni iskljucivo velikim slovima. :D

lol... :hahaha:
Nisam zapusavala rupe. Pri odabiranju konfiguracije sam odabrala i zvucnu izolaciju za kuciste. Moj PC mi ne pravi nikakve probleme ni sa hladjenjem, ni sa bukom. Ne zalim se na moj komp. ;)
 
Ako se setis i ako ta firma gde si uzela ima sajt sa slikama (naravno necu te cimam da slikas, kacis slike i tako to)... daj link bas da vidim na sta to lici. Nikada nisam video zvucnu izolaciju u kucistu. :) Blago receno, zvuci mi blesavo... :)
Bas me zanima kako je uradjena.
 

Back
Top