Dnevnik jedne nemajke

Poruka
20.421
Kiša lije ..bas nije drug,
Grip vlada - crko dabogda,
Vrtic prazan - paranoja je ucinila svoje....
A ona i ja vec 14 dana zajedno 24/7 ...

Danas sam taman dorucak spremila , eto vreme dodje da se kuva rucak, taman to gotovo , aj postavi , jedi , natezi se da i ona jede , skloni sve to....boze hvala onom ko izmisli masinu jos bi i sudove morala da perem na svu muku :mrgreen:

Ona zove...aj se igramo, pas zove ...vodi me piski mi se ...forum zove :cool:....a ja jadna jedna i ne postizem .... a muz ne zove :evil:....i kad zove onda kuka kako mu je posao tezak....:roll:

Veceru sam spremila, pa dok mrljavusa promrlja sto ima dodjoh da vas pitam ....jel puknete vi nekad onako da vam dodje da zakljucate vrata i odete da setate po kisi ostavljajuci sve koji imaju potrebe iza sebe , dok ne ispunite svoje potrebe????

Ako me nema u narednih sat dva ....napolju sam :mrgreen:
 
ma kakva kisa ja odmah zamisljam talasoterapiju i kako odlazim na nedelju dana od njih dvoje,kako me masiraju,kako setam kroz neku sumu,nema tv nema komp samo ja i tisina
eto to mi je omiljena mastarija kad me izludi
al ja nisam neka primerna majka,nemoj da te ovo tesi,malopre je lose uradila domaci mene mrzelo da ispravljam pa sam je poslala kod tate :rumenko:
 
Eeee.........Mirka:heart:to je tek početak:think:

Šta da ti kažem, sto puta mi došlo ne da odem ne na dva sata, nego
da sednem u prvi bus bez obzira na pravac...i ćaaaaaooooooo....:eek:

Onda to prođe i tako...šta ćeš, ali ako ti je lakše razumem te skroz.

Desi mi se da nemam volje da sklonim sa stola posle ručka, da me
mrzi da perem sudove, da me baš sve mrzi i da jedino što mogu
obujem moje omiljene patike i preko praga u šetnju...kad se vratim
ako ništa nije urađeno...uradim i to bez komentara jednostavno su
uzaludni, a ja nemam volje da sebi opet pokvarim raspoloženje:manikir:
 
Meni je sve to jednostavno zato sto ni ja ne radim u toku ove epidemije. Ali, kad treba da se spremim za posao, sve preskacuci maleno dete i da u isto vreme se malo igram sa njom tumacim crtani i dohvatim vodu, bonu, mlekce i sl. onda se saplicem i o sopstvene noge...e tada mi dodje da se samo vratim u krevet pa kud puklo.
 
Pa ne znam Mirka, zašto nemajka?
Jel mi nemamo prava da se nekad osamimo, da se isključimo, da budemo osobe sa imenom i prezimenom, a ne samo mame i supruge?
Često mi dođe da se pokupim i odem, najčešće zimi, kad je ovako crno i tmurno pa pre podne mrzim sebe, a popodne ceo svet.
A kad bih bila domaćica, kad ne bih radila nego po ceo dan u kući, prolupala bih skroz. Na skroz.
 
ja sam sama sa dva deteta.stariji ima 2 a mladji 1 godinu-priblizno.muz radi i ja tako po ceo dan,perem,cistim,spremam,presvucem jedno,drugo,nahranim jedno,pa onda drugo,uspavam jedno,pa drugo,pomazim jedno pa onda drugo,obucem jedno,obucem drugo,izvedem ih da ih prosetam,jedina sam budala u gradu koja gura dva kolica za decu,jedna u jednu,druga u drugu ruku,setamo 1 sat,dodjem kuci,okupam ih,nahranim opet jedno,pa drugo,uspavam jedno pa drugo i onda spremam veceru za muza i sebe,posto tesko postignem da jedem preko dana,legnem tako posle ponoci i sizim,ludim,besnim,nekad mi je stvarno dosta,dodje mi da se napijem i da me nema.tako vec teram godinu dana sa dva a dve godine sa starijim svaki dan,isto sve,dosadno do boga.
 
Pretvorice se ova tema u kolektivnu psihoterapiju ....jos samo da nadjemo nekog da vodi seansu i suppppeeerrrr :lol:

E ja bila na kisi....u medjuvremenu dosao muz ...sa punom kesom igracaka....jednu je pas vec pojeo , ostale su rasute po stanu.....al ja sam kulll...

Samo vrisnem :"Mužuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu " i nastavim da forumasim :)
 
Kiša lije ..bas nije drug,
Grip vlada - crko dabogda,
Vrtic prazan - paranoja je ucinila svoje....
A ona i ja vec 14 dana zajedno 24/7 ...

Danas sam taman dorucak spremila , eto vreme dodje da se kuva rucak, taman to gotovo , aj postavi , jedi , natezi se da i ona jede , skloni sve to....boze hvala onom ko izmisli masinu jos bi i sudove morala da perem na svu muku :mrgreen:

Ona zove...aj se igramo, pas zove ...vodi me piski mi se ...forum zove :cool:....a ja jadna jedna i ne postizem .... a muz ne zove :evil:....i kad zove onda kuka kako mu je posao tezak....:roll:

Veceru sam spremila, pa dok mrljavusa promrlja sto ima dodjoh da vas pitam ....jel puknete vi nekad onako da vam dodje da zakljucate vrata i odete da setate po kisi ostavljajuci sve koji imaju potrebe iza sebe , dok ne ispunite svoje potrebe????

Ako me nema u narednih sat dva ....napolju sam :mrgreen:

Draga moja Mirka nemas pojma koliko puta :roll:
I kazi mi molim te zasto nas to cini nemajkama?Pa to je sasvim normalno i mi smo ziva bica i mi moramo imati neki ventil pogotovo u ovo vreme ludila i grozote,netrpeljivosti.
Najvaznije u svemu tome je pronaci taj ventil u sebi.
Dok je bilo lepo vreme moj beg od stvarnosti je bio odlazak na terasu sa soljom punom kafe gde sam umela da odlutam gledajuci plavetnilo neba i slusajuci zov sokola...A sada kada osetim da ce me sastaviti odem u svoju sobu i moji me puste tih pola sata da "odmorim mozak" nakon cega izadjem kao preporodjena.
Jednostavno takva sam i najvaznije mi je da me moja porodica prihvata takvu kakva sam i kada me vide u tom mom ludilu svi nestanu...i zato ih puno volim :heart:
 
Ja nekada pozelim da imam onu sobu za prisluskivanje...
znate ono staklo-ogledalo...
.... oni da se igraju,doruckuju/rucaju/veceraju (citaj prebacuju hranu u tanjiru praveci povracotka grimase) vriste ,skacu bacaju igracke po stanu.....
a ja da ih posmatram kroz to staklo....akusticna izolacija da je stopostotna,nista da ne cujem...

i da dodam, tamo u cosku jedna simpa zenskica pegla moju planinu vesa :lol:

Kako ja nepovezano pisem,nije mi dobro.....
 

Back
Top