Zashto je Mercedes bolji od BMW i Audija?

To je ja mislim ostalo josh iz kraja sedamdesetih i osamdesetih kad je Mercedes vazio za luksuz pa su direktori kojekakvih firmi,mafijashi i drzavnici kupovali Mercedesa S klase,a BMW klase 7 je vise bio za na primer doktore i kojekakve inzinjere koji su imali dobre plate.A Audi se nekako uvukao od kako je pocela proizvodnja A8,veliki auto i izgleda cool.
Inache znam da premijer Norveske koristi BMW 7 specijalno izradjen za njega koji kosta nesto oko 150 hiljada eura.
 
To je ja mislim ostalo josh iz kraja sedamdesetih i osamdesetih kad je Mercedes vazio za luksuz pa su direktori kojekakvih firmi,mafijashi i drzavnici kupovali Mercedesa S klase,a BMW klase 7 je vise bio za na primer doktore i kojekakve inzinjere koji su imali dobre plate.A Audi se nekako uvukao od kako je pocela proizvodnja A8,veliki auto i izgleda cool.
Inache znam da premijer Norveske koristi BMW 7 specijalno izradjen za njega koji kosta nesto oko 150 hiljada eura.

A onaj iz Švedske valjda ide biciklom, jel tako? :lol:
 
Negde sam prochitao da supruge bogatasha najcheshtje voze BMW, a za Audi sam izmislio. Evo recimo, jer znash neku zemlju chiji predsednik/premijer vozi Audi ili BMW? Takodje u SATu sam chitao statistiku da je ove godine prodato 18 Mercedesa S klase a samo dva BMWa serije 7.

Pa evo ti konkretno - Nemacka. Kada je Sreder dosao na vlast sutnuo je Mercedes i uveo Audi kao sluzbeno vozilo. Cela nemacka vlada se vozi u Audijima. Kancelarka u blindiranom A8.
Austrijska vlada se do skora isto vozila u Audijima, ali su pre par meseci presli na BMW. Mislim (ali nisam siguran) da i visoki zvanicnici EU koriste Audi kao sluzbeno vozilo.

To je ja mislim ostalo josh iz kraja sedamdesetih i osamdesetih kad je Mercedes vazio za luksuz pa su direktori kojekakvih firmi,mafijashi i drzavnici kupovali Mercedesa S klase,a BMW klase 7 je vise bio za na primer doktore i kojekakve inzinjere koji su imali dobre plate.A Audi se nekako uvukao od kako je pocela proizvodnja A8,veliki auto i izgleda cool.
Inache znam da premijer Norveske koristi BMW 7 specijalno izradjen za njega koji kosta nesto oko 150 hiljada eura.

Slazem se. U Srbiji i dalje postoji stereotip "Mercedes i nista drugo". Cinjenica je da je Mercedes vrhunski automobil, ali u luksuznoj klasi je sada u ravni sa Audijem i BMW-om. Ma koliko smo puta sazvakali samo ovu temu... Do 90-ih godina je Benc bio iznad ovih dvoje, ali do tada je postojala i Jugoslavija.
 
Da li je u pitanju samo istorija brenda ili zaista postoji razlika u kvalitetu? Zashto je Mercedes auto elite, a BMW ostavljaju suprugama a Audi sinovima?

W124 da nije imao 250TD ili W123 da nije imao 200D, ne bi pricao tako. S ozbirom da je sada 2009. godina, mislim da o kvalitetu motora sva tri brenda, BMW, MB i Audi, ne treba raspravljati. Ni od dizelu, ni o benzincu, ni o sportskoj varijanti (M sport, AMG, S/RS). Tako da glavni faktor kod kupovine novijih modela ova tri brenda definitivno odlucuje samo ukus, nista drugo.

Recimo, ovaj Zike nema ukus. Tako da se on ne vazi :mrgreen: i nemojte da gledate sta on vozi :mrgreen:
 
W124 da nije imao 250TD ili W123 da nije imao 200D, ne bi pricao tako. S ozbirom da je sada 2009. godina, mislim da o kvalitetu motora sva tri brenda, BMW, MB i Audi, ne treba raspravljati. Ni od dizelu, ni o benzincu, ni o sportskoj varijanti (M sport, AMG, S/RS). Tako da glavni faktor kod kupovine novijih modela ova tri brenda definitivno odlucuje samo ukus, nista drugo.

Recimo, ovaj Zike nema ukus. Tako da se on ne vazi :mrgreen: i nemojte da gledate sta on vozi :mrgreen:

Znam da ti je krivo što ne vozim Volvoa :hahaha:
 

Back
Top