Zashto je Mercedes bolji od BMW i Audija?

To je stereotip.
Nekada davno dok je bilo Juge, nijedan ciganin (nemam nista protiv njih, ljudi kao i svi mi samo eto ih tako zovem, ako se neko uvredi, OK, romi) ako se iz inostranstva ne vrate sa meckom, onda kao da i ne zive tamo.
Naravno tada je mecka bio auto, i to kakav, medjutim.....
Dolaze neka druga vremena i onda jos uvek mecke voze direktori i nekako su to uglavnom bili stariji ljudi, ali zato mladi poslovni ljudi se uglavnom voze u bmw-u. Nije praksa, ali su se mladi uglavnom odlucivali za bmw.
Na kraju dolazimo do danasnjih dana i sta se desilo.....
Mercedes je ziveo na staroj slavi, naravno, unapredjivao se, ali ne u tolikoj meri koliko su to radili bmw i audi. Kada je bmw vec stigao mercedes, pojavljuje se i audi koji grabi krupnim koracima napred, i sta se desilo....
Pa eto epilog je taj da je trenutno redoled izmedju ove 3 marke sledeci.
1. bmw
2. audi
3. mercedes
Mercedes je tek skoro poceo da se ukljucuje u trku tj kada je video da je izgubio tron, a koji je duuuugo drzao.
Stanje je trenutno onakvo kao sto rekoh, ali sve mi se cini da ce vrlo brzo na tron zasesti audi.
Naravno sve su to dobri automobili i koji god da uzmete necete pogresiti, ali ako pitate nekog mladjeg sta bi pre uzeo, sigurno ce vam reci ili bmw ili audi dok ce mercedes biti na zadnjem mestu.
 
To je stereotip.
Nekada davno dok je bilo Juge, nijedan ciganin (nemam nista protiv njih, ljudi kao i svi mi samo eto ih tako zovem, ako se neko uvredi, OK, romi) ako se iz inostranstva ne vrate sa meckom, onda kao da i ne zive tamo.
Naravno tada je mecka bio auto, i to kakav, medjutim.....
Dolaze neka druga vremena i onda jos uvek mecke voze direktori i nekako su to uglavnom bili stariji ljudi, ali zato mladi poslovni ljudi se uglavnom voze u bmw-u. Nije praksa, ali su se mladi uglavnom odlucivali za bmw.
Na kraju dolazimo do danasnjih dana i sta se desilo.....
Mercedes je ziveo na staroj slavi, naravno, unapredjivao se, ali ne u tolikoj meri koliko su to radili bmw i audi. Kada je bmw vec stigao mercedes, pojavljuje se i audi koji grabi krupnim koracima napred, i sta se desilo....
Pa eto epilog je taj da je trenutno redoled izmedju ove 3 marke sledeci.
1. bmw
2. audi
3. mercedes
Mercedes je tek skoro poceo da se ukljucuje u trku tj kada je video da je izgubio tron, a koji je duuuugo drzao.
Stanje je trenutno onakvo kao sto rekoh, ali sve mi se cini da ce vrlo brzo na tron zasesti audi.
Naravno sve su to dobri automobili i koji god da uzmete necete pogresiti, ali ako pitate nekog mladjeg sta bi pre uzeo, sigurno ce vam reci ili bmw ili audi dok ce mercedes biti na zadnjem mestu.


Ajde mojne tisra ;)
 
Kad kupujem auto kao glavno i osnovno merilo uzimam performanse.Zatim,dizajn i kvalitet.

A to kakav status ima u društvu,ko ga je vozio ili kad je pušten u proizvodnju - apsolutno me ne interesuje. :)

Kad prosečnom Srbinu postavite pitanje šta bi želeo da vozi kad bi imao dosta novca,uglavnom bi to bio neki od pomenuta tri automobila.Važni su mu samo stereotipi koji se vežu za te automobile i ništa više.

A to što je recimo u toku jedne godine prodat veći broj Mercedesa,a ne BMW-a ili Audija - nema apsolutno nikakve veze ni sa boljim ili lošijim kvalitetom niti sa bilo čim drugim.

Srbi kad kupuju automobil kupuju nažalost ime,a ne performanse.Ako komšija ima Audi/MB/BMW to isto moram imati i ja jer ću samo na taj način biti "bolji od njega". :)
 
Bla bla bla.uzmite samo MB Audi i BMW vozite kao taxi do 300.000 pa onda diskutujte ko je izdrzljiviji i koji manje bio u radionicu imam iskustvo sa sva tri BMW iAudi su kante posle tri godine .DB je izdrzljiviji a BMW i Audi su brzi.Sva tri sam imao u dizelu.Za taxi samo DB.

Zaboravljaš da je MB proizveden danas i pre 20 godina različit kao nebo i zemlja.
 
mecae.th.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 
Vec 7 godina sam za volanima audi lemuzina, 3 komada su mi za to vrijeme prosla tj treci jos uvijek imam i nebih ga mijenjao niti za jedan mrtvi mercedes!!! A sto se BMW-a tice, ako nekad budem imao malo vise batal para casticu sebe jednom X6-icom, do tad bicu ponosni vlasnik gospodara druma... ;)
 
Sve su to nagadjanja o kvalitetu i izdržljivosti kada su vozila stara par godina u pitanju.
Da se razumemo, i auto od 15.000 evra može za prve tri godine da predje Boga oca kilometara bez bilo kakvih problema uz redovno održavanje? I to sad treba da znači da je jako kvalitetan i izdržljiv?
Hvala Bogu da se auto star nepune tri godine retko kvari, pa ni Yugo se ne kvari u prve tri godine. :roll:
 

Back
Top