Takmičenja

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Kako to da kod nas nema takmičenja, natjecanja za najbolji strip? Nešto poput ovog strip salona, ali potpuno domaće...
I ja mislim da ne bi palilo ono odayiv bi bio slab, jer ako raspises nagradu od 1000 ili 500e pola Srbije bi konkurisalo...
Mislite malo o ovome...
 
Mislim da ne bi toliko ljudi konkurisalo ni kada bi nagrade bile 5 puta veće. Kod nas dosta ljudi voli da se naziva strip autorima, ali kad treba nešto da se uradi... To je već problem :?
Postoji i leskovački salon stripa, svake godine, ali bez novčanih nagrada. Šta ćeš, teško je naći lovu za nagrade. Ti strip festivali nisu profitabilne manifestacije.
 
Imam 40-tak svojih kratkih prica i razmisljam da izdam knjigu. E sad, ideja je da nadjem nekog autora stripova koji bi uradio kratke stripove po mojim pricama ( 2-3 strane po stripu) i da zajedno objavimo kao knjigu. Dakle, jedna prica pa strip po njoj, pa tako redom. Inace price su veoma kratke, ni jedna ne prelazi jednu stranu, u pitanju je humor apsurda protkan ozbiljnim ili svakodnevnim temama. Inace price mi je dr knjizevnosti koji je procitao 10tak , ocenio kao odlicne i on mi je i predlozio da ih objavim, tako da se nadam da bi nasli izdavaca, pogotovu sto knjigu tog tipa jos nisam video.
 
acca:
Imam 40-tak svojih kratkih prica i razmisljam da izdam knjigu. E sad, ideja je da nadjem nekog autora stripova koji bi uradio kratke stripove po mojim pricama ( 2-3 strane po stripu) i da zajedno objavimo kao knjigu. Dakle, jedna prica pa strip po njoj, pa tako redom. Inace price su veoma kratke, ni jedna ne prelazi jednu stranu, u pitanju je humor apsurda protkan ozbiljnim ili svakodnevnim temama. Inace price mi je dr knjizevnosti koji je procitao 10tak , ocenio kao odlicne i on mi je i predlozio da ih objavim, tako da se nadam da bi nasli izdavaca, pogotovu sto knjigu tog tipa jos nisam video.

Zanimljiva ideja. E sad, sve zavisi od toga koliko će priče biti vizuelno interesantne, koliko će scenariji biti tehnički dobri, itd. Mislim da neće biti jednostavno pronaći crtača da odradi celu knjigu, posebno ako nemaš unapred obezbeđenog izdavača... U svakom slučaju, ti ne gubiš ništa, jer i ako neki crtač odustane na pola posla, uvek možeš da probaš kratke stripove da proguraš po nekim strip časopisima.
8)
 
HOWG svima, novi sam clan na ovom Forumu...
Ja se bavim stripom, dizajnom i slikarstvom...jos uvijek nisam profesionalni strip crtac, ali jesam dizajner i slikar...Ova tema o kojoj diskutujete me je zainteresovala za neku mogucu saradnju.
Zavsio sam specijalnu skolu za komercijalnu umjetnost u Barceloni, u kojoj se, izmedju ostalog izucava strip, dizajn i crtani film(animacija), i ja sam zavrsio 2003. na odsjeku Art grafic, na kome sam izucavao vec pomenute oblasti.

Ako zelite vidjeti moje radove koje sam radio jos 2001/02 karikature profesora u skoli, otidjite na sajt skole:

http://www.escolajoso.com/profesores/profesores.html

Takodje mozete vidjeti i neke slikarske radove, kao i nove karikature aktuelnih svajcarskih politicara na sajtu:
http://www.elitefactory.ch/
kliknite na Kunst(Bilder)
a potom na ime Zoran Jovanovic(taj sam:)
i gore u lijevom gornjem uglu imate button za karikature

P.S.I ja imam neku zelju da radim fanzin posvecen stripu, ali ne toliko underground niti mainstream, vec cisto da bide strip koji bi na neki nacin odudarao od mnogih strip fanzina koji su prisutni kod nas...
Pozdrav!
 
SittingBull:
Ako zelite vidjeti moje radove koje sam radio jos 2001/02 karikature profesora u skoli, otidjite na sajt skole:

http://www.escolajoso.com/profesores/profesores.html

Takodje mozete vidjeti i neke slikarske radove, kao i nove karikature aktuelnih svajcarskih politicara na sajtu:
http://www.elitefactory.ch/
kliknite na Kunst(Bilder)
a potom na ime Zoran Jovanovic(taj sam:)
i gore u lijevom gornjem uglu imate button za karikature

P.S.I ja imam neku zelju da radim fanzin posvecen stripu, ali ne toliko underground niti mainstream, vec cisto da bide strip koji bi na neki nacin odudarao od mnogih strip fanzina koji su prisutni kod nas...
Pozdrav!

Lepo, vidi se da si na profesionalnom nivou. Samo napred 8)
Poz
 
Imam 40-tak svojih kratkih prica i razmisljam da izdam knjigu. E sad, ideja je da nadjem nekog autora stripova koji bi uradio kratke stripove po mojim pricama ( 2-3 strane po stripu) i da zajedno objavimo kao knjigu. Dakle, jedna prica pa strip po njoj, pa tako redom. Inace price su veoma kratke, ni jedna ne prelazi jednu stranu, u pitanju je humor apsurda protkan ozbiljnim ili svakodnevnim temama. Inace price mi je dr knjizevnosti koji je procitao 10tak , ocenio kao odlicne i on mi je i predlozio da ih objavim, tako da se nadam da bi nasli izdavaca, pogotovu sto knjigu tog tipa jos nisam video.

Ja sam zainteresovan za saradnju...nisam profesionalac ali mislim da imam talenat evo jednog crteza nije dovrsen ali....http://img8.imageshack.us/i/img016jc.jpg/...
 
Izgleda super!!!

Btw kad smo vec kod radova evo i nekih mojih:

Ovi prvi su uradjeni godinu dana pre datuma na fotoaparatu :D(ova prva 2)

jedan Tex

30ljxcl.jpg


jedan Zagi

1g3okg.jpg


Onda ova 2 najnovija(puno sam pazio na porporcije)

Zagor

qq752q.jpg


I za kraj inspirisan Blade of immortall-om

2i95gyp.jpg



Spiderman

30kq5vo.jpg


Garfield

351sjeh.jpg


I crtezh oko kojeg sam se potrudio najvishe:


2cfd381.jpg


2ivffxh.jpg


rcmx5s.jpg


Vidi se da sam josh pocetnik, i mozda mi ipak vishe lezhi pisanje scenarija.
Krenuo sam da pishem knjigu i napisao oko 40 strana, u pitanju je epska fantastika, ali sam prestao.
sada pishem kratku prichu inspirisan Vendetom koja ce imati strana(zamisljeno kao strip album) 48 :)
 

Back
Top