Takmičenja
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Takmičenja

Podrazumevano Takmičenja

Kako to da kod nas nema takmičenja, natjecanja za najbolji strip? Nešto poput ovog strip salona, ali potpuno domaće...
    I ja mislim da ne bi palilo ono odayiv bi bio slab, jer ako raspises nagradu od 1000 ili 500e pola Srbije bi konkurisalo...
    Mislite malo o ovome...

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Takmičenja

zar nema?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Politikin zabavnik je objavio konkurs za najbolji strip. Prva nagarada je 500e...cini mi se... :?

Podrazumevano

Pa da, to je II medjunarodni salon stripa...
    I ima samo taj festival...

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Mislim da ne bi toliko ljudi konkurisalo ni kada bi nagrade bile 5 puta veće. Kod nas dosta ljudi voli da se naziva strip autorima, ali kad treba nešto da se uradi... To je već problem :?
    Postoji i leskovački salon stripa, svake godine, ali bez novčanih nagrada. Šta ćeš, teško je naći lovu za nagrade. Ti strip festivali nisu profitabilne manifestacije.

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    74

Podrazumevano

A jel neko od vas radi stripove? Imam neku ideju za saradnju.

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio acca
    A jel neko od vas radi stripove? Imam neku ideju za saradnju.
    Ispričaj nam nešto detaljnije o toj ideji 8)

Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    74

Podrazumevano

Imam 40-tak svojih kratkih prica i razmisljam da izdam knjigu. E sad, ideja je da nadjem nekog autora stripova koji bi uradio kratke stripove po mojim pricama ( 2-3 strane po stripu) i da zajedno objavimo kao knjigu. Dakle, jedna prica pa strip po njoj, pa tako redom. Inace price su veoma kratke, ni jedna ne prelazi jednu stranu, u pitanju je humor apsurda protkan ozbiljnim ili svakodnevnim temama. Inace price mi je dr knjizevnosti koji je procitao 10tak , ocenio kao odlicne i on mi je i predlozio da ih objavim, tako da se nadam da bi nasli izdavaca, pogotovu sto knjigu tog tipa jos nisam video.

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio acca
    Imam 40-tak svojih kratkih prica i razmisljam da izdam knjigu. E sad, ideja je da nadjem nekog autora stripova koji bi uradio kratke stripove po mojim pricama ( 2-3 strane po stripu) i da zajedno objavimo kao knjigu. Dakle, jedna prica pa strip po njoj, pa tako redom. Inace price su veoma kratke, ni jedna ne prelazi jednu stranu, u pitanju je humor apsurda protkan ozbiljnim ili svakodnevnim temama. Inace price mi je dr knjizevnosti koji je procitao 10tak , ocenio kao odlicne i on mi je i predlozio da ih objavim, tako da se nadam da bi nasli izdavaca, pogotovu sto knjigu tog tipa jos nisam video.
    Zanimljiva ideja. E sad, sve zavisi od toga koliko će priče biti vizuelno interesantne, koliko će scenariji biti tehnički dobri, itd. Mislim da neće biti jednostavno pronaći crtača da odradi celu knjigu, posebno ako nemaš unapred obezbeđenog izdavača... U svakom slučaju, ti ne gubiš ništa, jer i ako neki crtač odustane na pola posla, uvek možeš da probaš kratke stripove da proguraš po nekim strip časopisima.
    8)

Početnik
    Učlanjen
    23.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano [b]Moj portfolio[/b]

HOWG svima, novi sam clan na ovom Forumu...
    Ja se bavim stripom, dizajnom i slikarstvom...jos uvijek nisam profesionalni strip crtac, ali jesam dizajner i slikar...Ova tema o kojoj diskutujete me je zainteresovala za neku mogucu saradnju.
    Zavsio sam specijalnu skolu za komercijalnu umjetnost u Barceloni, u kojoj se, izmedju ostalog izucava strip, dizajn i crtani film(animacija), i ja sam zavrsio 2003. na odsjeku Art grafic, na kome sam izucavao vec pomenute oblasti.

Ako zelite vidjeti moje radove koje sam radio jos 2001/02 karikature profesora u skoli, otidjite na sajt skole:

http://www.escolajoso.com/profesores/profesores.html

Takodje mozete vidjeti i neke slikarske radove, kao i nove karikature aktuelnih svajcarskih politicara na sajtu:
    http://www.elitefactory.ch/
    kliknite na Kunst(Bilder)
    a potom na ime Zoran Jovanovic(taj sam
    i gore u lijevom gornjem uglu imate button za karikature

P.S.I ja imam neku zelju da radim fanzin posvecen stripu, ali ne toliko underground niti mainstream, vec cisto da bide strip koji bi na neki nacin odudarao od mnogih strip fanzina koji su prisutni kod nas...
    Pozdrav!

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: [b]Moj portfolio[/b]

Citat Original postavio SittingBull

Ako zelite vidjeti moje radove koje sam radio jos 2001/02 karikature profesora u skoli, otidjite na sajt skole:

http://www.escolajoso.com/profesores/profesores.html

Takodje mozete vidjeti i neke slikarske radove, kao i nove karikature aktuelnih svajcarskih politicara na sajtu:
    http://www.elitefactory.ch/
    kliknite na Kunst(Bilder)
    a potom na ime Zoran Jovanovic(taj sam
    i gore u lijevom gornjem uglu imate button za karikature

P.S.I ja imam neku zelju da radim fanzin posvecen stripu, ali ne toliko underground niti mainstream, vec cisto da bide strip koji bi na neki nacin odudarao od mnogih strip fanzina koji su prisutni kod nas...
    Pozdrav!
    Lepo, vidi se da si na profesionalnom nivou. Samo napred 8)
    Poz

Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    74

Podrazumevano

odlicno Zoki.

Nov član
    Učlanjen
    18.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio acca Pogledaj poruku
    Ja sam zainteresovan za saradnju...nisam profesionalac ali mislim da imam talenat evo jednog crteza nije dovrsen ali....http://img8.imageshack.us/i/img016jc.jpg/...

Domaćin John Marston (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    71

Izgleda super!!!

Btw kad smo vec kod radova evo i nekih mojih:

Ovi prvi su uradjeni godinu dana pre datuma na fotoaparatu (ova prva 2)

jedan Tex

jedan Zagi

Onda ova 2 najnovija(puno sam pazio na porporcije)

Zagor

I za kraj inspirisan Blade of immortall-om

Spiderman

Garfield

I crtezh oko kojeg sam se potrudio najvishe:

Vidi se da sam josh pocetnik, i mozda mi ipak vishe lezhi pisanje scenarija.
    Krenuo sam da pishem knjigu i napisao oko 40 strana, u pitanju je epska fantastika, ali sam prestao.
    sada pishem kratku prichu inspirisan Vendetom koja ce imati strana(zamisljeno kao strip album) 48

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio Weljko94 Pogledaj poruku

Vidi se da sam josh pocetnik, i mozda mi ipak vishe lezhi pisanje scenarija.
    Krenuo sam da pishem knjigu i napisao oko 40 strana, u pitanju je epska fantastika, ali sam prestao.
    sada pishem kratku prichu inspirisan Vendetom koja ce imati strana(zamisljeno kao strip album) 48
    You talk Yoda like?

Domaćin John Marston (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    71

Josh si ti neiskusan mladi padavane xD