rezanje

T

the Duke

Gost
Kako mogu u Nero Expres 5.5 podesiti da nema pauze izmedju pesama kod rezanja audio cd-a!Opcijom "no pause betwen tracks" ne dobijam nista!Da li brzina zapisa ima uticaja na kvalitet zapisa ili je samo dugovecniji.Hvala unapred :wink:
 
Moje iskustvo... Sto se tice pauza u pjesmama ja sam radio ovako... Prvo kada formiras listu i raspored pjesama koje rezes *u Nero* onda ih selektujes sve pa na PROPERTIES. i u drugom Tabu, ne sjecam se kako se zove bas nisam odavno narezivao muziku stavis vrijednost paze 0 (nula), mada ni tada nece biti bez pauze jer nisu sve pjesme snimljene tako da nemaju bas ni malo praznog prostora. Dakle moze se i to rijesiti u neru... Opet bih morao malo napamet da ti kazem ali mislim da je prosto.. Dakle kada rijesis problem sa numerisanjem pauze onda lijepo vratis se na pocetni polozaj gdje si formirao listu za rezanje u Nero i zatim sve jednu po jednu pjesmu klikas duplim klikom ili ponovo na Porperties i nadji opciju da imas dijagram od te pjesme, mislim da je na trecem tabu tog dijaloga i vidjeces koliko pjesma sama od sebe ima pauze pa mozes da je razvlacis do sitnih detalja da bi odsjekao visak.. Malo mukotrpno i dosadno ali jednostavno moguce izvodljivo.. Kada sve pjesme odsijeces, mislim da visak u njima i kao takve stavis bez pauze onda ce kada ih narezes sve jedna za drugom ici bez pauze... Mislim da ces se snaci a ako ne onda se javi pa cu da ponovim postupak i da ti napisem u detalj sta treba.. Poz.
 
Što se tiče brzine rezanja evo ovako: što brže režeš veće su šanse da onaj kome taj CD ide a ima neki stariji ili lošiji CD player neće moći uopšte da pročita taj CD. Audio CD-ove nemoj, bar po meni, rezati brže od 8x dok za sve ostale brzina od 24x je sasvim dovoljna da bi 99,9% CD uređaja na računarima moglo da pročita. Ja se ovoga pridržavam i još mi niko nikada nije vratio CD koji sam narezao.
 

Back
Top