Andjela Anakonda...

iivanabg

Ističe se
Banovan
Poruka
2.497
Anđela je neobična devojčica bujne mašte, koja gaji preterani prezir prema "drugarici" iz razreda Nanet. Netrpeljivost je obostrana, pa Nanet neretko uspeva da gurne Andjelu u različite nevolje. Tu su i Anđelini drugari Đina i Džoni ..

http://3.***************/_FgVFOa52Znk/RzpYXuw4ITI/AAAAAAAAAHI/MV-67kDMfUc/s400/angela00-1.jpg
angela_anaconda_1999_685x385.jpg



sta mislite o ovoj slatkici:D?vidim da se deca danas primaju na nju(pogotovo moja mladja sestra)...i decaci i devojcice...bar je tako kod mene u kraju...:bye:

 
Poslednja izmena:
Moja cerka Andjela, obožava ovaj crtani.Iskreno ja se prilično ježim od njega, jer raspiruje netrpeljivost u odeljenju.Konkretno, u njenom razredu već su date uloge Andjele, Nanet Menuar, Djine itd. Ne svidja mi se, ali i ostali crtani su napravljeni da nam zaglupe decu.Primer Super Špijunke, Pikaču i da ne nabrajam.
 
Pesmica je bas zarazna...mi je u kuci pevusimo u horu..
Upravo tako i mi :D
Kada pocinje spica tog crtaca moji bukvalno vriste koliko su odusevljeni njome .Cak uhvatim i sebe da se ne pomerim s mesta dok je ne ogledam.Na prvo gledanje mi se nisu dopali izgled likova, cak mi i jezivi bili , medjutim kada sam opet pogledala i ja sam se poput mojih malisana odusevila.Veoma zanimljiv, sa porukom je uvek .
Ali reci pesme me uvek nasmeju "ja sam Anjdela dobro dosli svi,ovo je moj novi show, tu su drugari moji svi,O ne evo i odvratne Nanet , shubidubi auaua ja sam Adjela a ti ovde odvratna Nanet nisi pozvana ,..u danasnjoj prici sam zvezda ja a ne odvratna Nanet Manuar...":mrgreen::zurka:
 
MRZIM TAJ CRTANI !
I ukinucu ultru majke mi moje.
To nije crtani to je dete mrtvak , sa blajhanom kosom.
Imbecilno je , sablasno i jezim se od nje.
A moja klinka je gotivi.

Bas bi volela da vidim tog koji je odkupio ovaj crtac i resio da ga emituje.
Ako neko zna doticnog neka mu da moj broj imala bi par reci da mu kazem ....:evil:
 
MRZIM TAJ CRTANI !
I ukinucu ultru majke mi moje.
To nije crtani to je dete mrtvak , sa blajhanom kosom.
Imbecilno je , sablasno i jezim se od nje.
A moja klinka je gotivi.

Bas bi volela da vidim tog koji je odkupio ovaj crtac i resio da ga emituje.
Ako neko zna doticnog neka mu da moj broj imala bi par reci da mu kazem ....:evil:

A ja sam mislela da sam jedina koja mrzi ovaj crtani... :neutral:
Sad mi lakse... ;)
 
U tom uzrastu i ja sam birala crtace.
Al sad svi gledaju prokletu Ultru kako ja majka nemajka da ukinem ???

Mada kad sam videla leš koji govori odlucila sam da uvedem red u gledanje crtaca.
Ukinula sam Naruta sad cu i blajhanu :)

Al i dalje mi niej jasno ko bira crtace na toj televiziji ???
 
Roditelji vaspitavaju svoju decu dok su mala i tako što im biraju šta će da gledaju. Moje dete, koje je bilo malo u prvoj polovini devedesetih, kad je na tv-u mogao da se gleda ili dnevnik ili Baja mali knindža, odrastao je gledajući disney-jeve dugometražne crtaće, titlovane, ne sinhronizovane. To je tražilo dodatan napor čitanja, ali isplatilo se. I danas voli Knjigu o džungli, Mazu i Lunju, Aladina, Mulan...A prva rečenica na engleskom bila je iz Male sirene, besprekoran izgovor ima...
Ne puštajte da vam televizija vaspitava decu i uliva im sistem vrednosti koji nije vaš. Ako i gleda ono što druga deca gledaju, gledajte sa njima i uvek komentarišite, objašnjavajte. Čuvajte tako svoju decu od gluposti i površnosti, ostane to negde duboko u njima, to su koreni.
 
A vrhunac uživanja nam je bio kad nam je moj stric poklonio stari projektor i filmove, ali one što se vrte rukom i koji su ustvari slajdovi - ruskih bajki pretvorne u crtaće.
Joj, lepote i poetike i ljudskosti i slovenske duše!!!!!
Ugasimo svetlo, nikog ne puštamo, ili pustimo kao posebnu privilegiju tatu, al da ćuti i gleda, i ja pričam priču, prevodim sa ruskog crtaće o Mrazu i Mrazićima i Gradskom i seoskom snegu.....
A i danas je u našoj kući poseban kult čitanje starih brojeva "politikinog i "Mikijevog" zabavnika....
 
Ma sve to stoji sto vi kazete, ali ne gledajte crtac povrsno, vec sednite sa decom i odgledajte ga pa cete shvatiti da svaka epizoda sadrzi poruku .Zasto odmah osudjujete nesto na prvu loptu .I ja sam roditelje troje dece , ali svaki crtac odgledam, odpratim i naravno ako se i meni dopadne u tom smislu kao sto rekoh, znaci imaju dopust sa moje strane.Pa ja sam u nedostatku crtaca na tv u kupovala diskove tih bas disnijevih i sada evo uzimam i ove bajke diznijeve , mada sam i pre imam brdo njih koje sam ima citala i dalje citam, jos su oni neumorni, pa umeju se zaneti da im par puta procitam za redom jednu istu bajku.Ali i ovaj ok.
 
Izvini molim te ovde pricamo o Anjdeli Anahondi a ne o Pokemonima koje nisam ni spomenula.
A poenta ovog navedenog o kome je zapravo rec je raznolika, sve u zavisnosti od epizode,a glavna je u tome sto u stvarnosti kao i u ovom crtacu u svakom odeljenju ima dece koja se izdvajaju tj, njin nazivamo "popularnim" a ima i one koja su malo primecena a ovde je rec da i ta deca koja su neprimecena mogu isto tako dobro da se zabave , i da imaju svoju druzinu koja ce im biti uvek tu i kada im je tesko i kada su srecni da to podele sa njima.Dok ove "popularne" imaju oko sebe uglavnom, kako ih bas u tom crtacu nazvali "uvlakace" neiskrene drugare kojima nije stalo do njih vec kako bi bili samo vidjeni u tom "drustvu".
Nadam se da si me shvatila sta sam htela reci , u svakom slucaju sedni pogledaj nekoliko epizoda pa onda komentarisi nije problem rada sam tada poslusati.I naravno ovde smo za razmenu misljenja cisto da napomenem a ne nametanje svojih.
 
Slusam ja te crtace vise nego sto zelim.
I nista mi se u njima ne dopada.
Namerno kazem slusam jer nemam vremena da sedim i da gledam al imam vremena da dok radim druge stvari slusam sta se tu prica.
I dalje ne mislim da je andjela posebno drugacija od ovih koej sam navela.
Recnik mi je ocajan u svim - redom.
Animacija je jeziva, a poruke su ....e to bi se moglo diskutovati.

Imam prilicno bistro dete ...koje nema pojma sta je odgledalo , tj ne shvata poruke crtaca ,narocito ne tako kako mi odrasli shvatamo, i ja ne znam dal da se radujem zbog toga , il da mi bude zao. Ali usvaja reci, odnose, lose uzrecice junaka, postapalice.

Pocela je da se koristi recima naci, brate ....da koristi reci kreten, budala....kad god je pitam odakle joj neka ruzna il bar uvredljiva rec ...kaze ime po nekog od crtaca ....

Stekla sam utisak da je ovu temu otvorilo dete ili tinejdzerka i ne znam dal je uvodni post kopiran od nekle il je sama srocila, cenim da je kopiran jer dete ne moze ovako da sroci ( al ako moze - svaka cast) i mislim da je recenica prilicno tacna ...

Bujna masta, prezir , jesu li to stvari koje cemo ohrabrivati kod svoje dece , ili one koje cemo osudjivati ?

Ako joj ja dozvolim da gleda Andjelu znaci li to da se slazem sa tim sto ce da dobije od andjele?
Jesu li to poruke koje treba da usvoji?

Ako je pustam da gleda Andjelu da li treba da sedim pored nje i da komentarisem svaku epizodu sa njom, objasnjavajuci sta je dobro uradila Andjela a sta je tu lose ?

Ako ej ne pustim da gleda Andjelu....onda sam nemajka :lol:
Nista novo..

I ne smatram da je ova podela na popularne i nepopularne nesto sto moja cerka treba sa 6 godina da zna , ne svidja mi se ni poruka da su popularni losi i uvek okruzeni uvlakacima, ne svidja mi se ni idjea da je dobro biti nepopularan....ma nista mi se kod ovog crtanog ne dopada...suvise je "nedeciji" ....

E to je sustina mog bunta .
Posle silnog pisanja to htedoh reci.
 
@ Mirka:
Kad si vec pomenula Naruta i Pokemone. Oni imaju poentu. Dosta dobru poentu.

Kod Naruta je poenta "Nikad ne odustaj". Glavni lik je prikazan kao otpadnik, koji zeli da postane vladar sela. I kroz dalje epizode ( odgledao sam sve do aktuelne ), on nalazi mnogo drugova, spasava mnogo zivota isl.
A na pocetku jedino je njegov ucitelj hteo da sedne pored njega.

Glavni motiv je "Cini dobro i ne odustaj".

Kod Pokemona je motiv malo vise zavucen, i rekao bih, malo negativniji. Tu je, kao sto kaze i u opening sekvenci prve sezone, motiv "Zelim biti najbolji".
 

Back
Top