Umrezavanje 2 kompjutera preko kabla i ADSL modema Telekom Srbija

PTT ADSL modem ruter ima 4 izlaza, nije potrebno nikakvo podešavanje računara, bez dodatnog programiranja za dva računara koriste se prvi i četvrti port, drugi i treći su rezervisani za IPTV.

Tacno tako, prosto i jednostavno, tako je kod mene, kad sam sproveo drugi kabl od modema do drugog racunara, istog momenta sam se konektovao, bez podesavanja.
 
I niko nerece kako da se umreze... da moze da se igraju igre u lanu da se prebacuju fajlovi i sl. Ja imam takav modem i na njega su povezana dava kompjutera, net radi bez prblema, ali to umrezenje nemogu da sredim... POMOC :/
Računari moraju da imaju isti workgroup name ako želiš da deliš fajlove .
Ako želiš da igraš u lanu onda moraš da otvoriš portove na ruteru koje su potrebni za igranje u lanu. Sve to ide od igre do igre.
 
I niko nerece kako da se umreze... da moze da se igraju igre u lanu da se prebacuju fajlovi i sl. Ja imam takav modem i na njega su povezana dava kompjutera, net radi bez prblema, ali to umrezenje nemogu da sredim... POMOC :/

Za takvu komunikaciju ti nije potreban ADSL ruter.....dovoljan je " Cros - Over " UTP kabl izmedju kompova.....i na oba kompa treba setovati taj tip konekcije.....
 

Back
Top