Umrezavanje 2 kompjutera preko kabla i ADSL modema Telekom Srbija
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Umrezavanje 2 kompjutera preko kabla i ADSL modema Telekom Srbija

Nov član
    Učlanjen
    19.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Umrezavanje 2 kompjutera preko kabla i ADSL modema Telekom Srbija

Molim vas da me uputite kako da povezem - umrezim 2 kompjutera preko kabla i ADSL modema Telekom Srbije

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    447

Podrazumevano Re: Umrezavanje 2 kompjutera preko kabla i ADSL modema Telekom Srbija

Ako zelis da oba imaju pristup internetu, kabal koji ide iz modema na lan izvadi iz kompa i ubodi ga u ruter, a ruter drugim kablom povezi sa kompom. Taj drugi kompjuter povezi istom vrstom kabla sa ruterom. Koristi se utp kabel paralelni (ne cross over). Kad si povezao, najpre ukljuci ruter. a zatim modem. To bi bilo sve za internet.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: Umrezavanje 2 kompjutera preko kabla i ADSL modema Telekom Srbija

Kakav ruter, kakav modem?
    Imas jedan ADSL ruter u koji ide tel. kabl. Iz njega ide jedan LAN kabl u jedan racunar, isti takav (kojih treba da bude nekoliko komada u paketu sa ruterom) kabl bocnes u drugi racunar i modem i podesis IP adrese kako treba.
    Hy everybody

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

PTT ADSL modem ruter ima 4 izlaza, nije potrebno nikakvo podešavanje računara, bez dodatnog programiranja za dva računara koriste se prvi i četvrti port, drugi i treći su rezervisani za IPTV.

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    447

U redu, noja greska, nisam znao da je u pitanju modem+ruter. Mislio sam da je u pitanju samo modem.

Početnik mp19246 (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Vukasin-coral Pogledaj poruku
    PTT ADSL modem ruter ima 4 izlaza, nije potrebno nikakvo podešavanje računara, bez dodatnog programiranja za dva računara koriste se prvi i četvrti port, drugi i treći su rezervisani za IPTV.
    Tacno tako, prosto i jednostavno, tako je kod mene, kad sam sproveo drugi kabl od modema do drugog racunara, istog momenta sam se konektovao, bez podesavanja.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Citat Original postavio prognanik Pogledaj poruku
    Koristi se utp kabel paralelni (ne cross over).
    Zasto ne cros over?

Početnik
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kako da se pomocu rutera omoguci pristup internetu za dva kompa??? u pitanju je SBB kablovski internet, modem je scientific atlanta.citao sam da su dobri i jeftini neki TP link ruteri?? da li je isti postupak kao za ADSL modem??

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio nemanja-jagodina Pogledaj poruku
    kako da se pomocu rutera omoguci pristup internetu za dva kompa??? u pitanju je SBB kablovski internet, modem je scientific atlanta.citao sam da su dobri i jeftini neki TP link ruteri?? da li je isti postupak kao za ADSL modem??
    Uzmi TP-Link TL-R402,imam ga vec dve godine i radi posao za male pare.
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio tatanka_iyotaka Pogledaj poruku
    Zasto ne cros over?
    Na novijoj opremi nije vazan tip kabla posto ona sama detektuje putanju Tx i Rx signala.
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Nov član
    Učlanjen
    26.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I niko nerece kako da se umreze... da moze da se igraju igre u lanu da se prebacuju fajlovi i sl. Ja imam takav modem i na njega su povezana dava kompjutera, net radi bez prblema, ali to umrezenje nemogu da sredim... POMOC :/

Elita kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7419

Na ADSL ruteru imas cetiri izlazna porta ( RJ45 ).....prvi je za " Prvi " komp.....a cetvrti za " Drugi " komp....
    Nije pozeljno dodavanje jos nekog kompa ....pa makar i preko Swich-era.....jer se time bitno rdukuje brzina prenosa podataka na ruteru....
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio milanqq Pogledaj poruku
    I niko nerece kako da se umreze... da moze da se igraju igre u lanu da se prebacuju fajlovi i sl. Ja imam takav modem i na njega su povezana dava kompjutera, net radi bez prblema, ali to umrezenje nemogu da sredim... POMOC :/
    Računari moraju da imaju isti workgroup name ako želiš da deliš fajlove .
    Ako želiš da igraš u lanu onda moraš da otvoriš portove na ruteru koje su potrebni za igranje u lanu. Sve to ide od igre do igre.
    ako bi crnogorcima svetlele oči , beograd bio noću sijao kao Pariz

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio kojeimedadam Pogledaj poruku
    Na ADSL ruteru imas cetiri izlazna porta ( RJ45 ).....prvi je za " Prvi " komp.....a cetvrti za " Drugi " komp....
    Nije pozeljno dodavanje jos nekog kompa ....pa makar i preko Swich-era.....jer se time bitno rdukuje brzina prenosa podataka na ruteru....
    Aloo o čemu ti pričaš??????

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio rasha01 Pogledaj poruku
    Molim vas da me uputite kako da povezem - umrezim 2 kompjutera preko kabla i ADSL modema Telekom Srbije
    potpuno promašen podforum , gledaj kolika tema postoji
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/122470-Umrezavanje-racunara+

Elita kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7419

Citat Original postavio milanqq Pogledaj poruku
    Za takvu komunikaciju ti nije potreban ADSL ruter.....dovoljan je " Cros - Over " UTP kabl izmedju kompova.....i na oba kompa treba setovati taj tip konekcije.....
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Slične teme

1. Virus sa kompjutera u telefon preko USB kabla
    Autor strale93 u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 07.09.2009., 21:56
  2. Telekom Srbija kupio Telekom Srpske
    Autor Kira Neris u forumu Politika
    Odgovora: 234
    Poslednja poruka: 17.06.2009., 20:39
  3. ADSL-telekom
    Autor b!keR u forumu Internet