Srbija ce da izgubi i onih 49% udela u NIS zbog pljacke zute mafije

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Država bi mogla da izgubi deo akcija od ukupno 49 odsto u Naftnoj industriji Srbije kako bi nadoknadila gubitak koji je kompanija zabeležila u 2008. godini. Za sada sve zavisi od zahteva ruskog partnera.

Nakon što je i druga revizorska kuća „Ernst i Jang“ potvrdila gubitak Naftne industrije Srbije „ne manji od osam milijardi dinara“ za 2008. godinu, jedino je jasno da se u budžet Srbije neće sliti ni dinar prihoda ove kompanije. Na sva ostala pitanja i nedoumice ni vlasti ni članovi Upravnog odbora NIS sa srpske strane nisu imali odgovor. Tako ostaje nejasno kako se od dobitka od tri milijarde stiglo do gubitka od osam milijardi, kao i ko će odgovarati za to i kada. Naime, kompanija je u martu ove godine najpre iskazala dobitak od 2,3 milijarde dinara, da bi vrlo brzo posle toga bilo saopšteno da je u 2008. godini NIS poslovao sa gubitkom. Ruska strana je angažovala nezavisnog revizora KPMG koji je utvrdio da je ova naftna kompanija zabeležila gubitak od osam milijardi dinara. Srbija je, kao manjinski akcionar NIS-a, iskoristila svoje zakonsko pravo da angažuje novog revizora da obavi specijalno češljanje finansijskog izveštaja NIS-a za 2008. godinu.


http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=120023

Bravo za zute kriminalce. :)
 
A ovo je glas razuma.
danica-v.jpg
 
Zuta mafija? Oni nisu nista u poredjenju sa rusoljubci-mafijom... Pa jel smo dali NIS za male pare? Jesmo. A da nije mozda Kostunica vrlo zeleo? Jeste. I Tadic ga nije sprecio? Nije... (nazalost). Nesto se Dinkic bunio, ali ipak je on tada (i sada) manji partner bio.
Neka DSS objasni i nadoknadi stetu. Posteno - biti odgovoran za ucinjeno.

Pa činjeica da smo NIS dali Rujama za kikiriki ne oslobađa krivice nikoga za minus od 8 milijardi, štaviše, dvaput ispadosmo debili. Pazi, to nije kompanija koja se bavi proizvodnjom traktora na Sejšelima, već naftni monopolista jedne zemlje. Kako je taj monopolista uspeo da ode u minus i mene živo zanima.
 
Vojvodina je izgubila ceo Naftagas odnosno NIS kako je preimenovano,
tako da je ovo manji gubitak.
.

Zar ovo nije kaznjivo na ovoj Krstarici????

Koja Vojvodina??? Vojvodina nije drzava vec je Srbija drzava i nema Vojvodina sta da izgubi. Po tom sistemu Smederevo je izgubilo SARTID na primer......

Dokle ce forum Krstarica da forsira ove sto se zalazu za nezavisnu Vojvodinu ???? Ili treba malo da se pozabavimo odgovornoscu moderatora i uprave na nekom visem nivou posto definitivno ovaj sajt radi protiv drzavnosti Srbije i propagira razbijanje drzave.
 
Zar ovo nije kaznjivo na ovoj Krstarici????

Koja Vojvodina??? Vojvodina nije drzava vec je Srbija drzava i nema Vojvodina sta da izgubi. Po tom sistemu Smederevo je izgubilo SARTID na primer......

Dokle ce forum Krstarica da forsira ove sto se zalazu za nezavisnu Vojvodinu ???? Ili treba malo da se pozabavimo odgovornoscu moderatora i uprave na nekom visem nivou posto definitivno ovaj sajt radi protiv drzavnosti Srbije i propagira razbijanje drzave.

Slazem se.
Nema ih puno, mozda 4-5 fanatika, ali zato upropaste svaku temu. Ne znam ni jedan drugi domaci forum na kome se dozvoljava ovakvo propagiranje separatizma u Srbiji.
 
Ajmo malo ko B92 da vidimo komentare sa sajta demokratskih novina "Blic"

zoran | Utorak, 10 Novembar 2009. 21:12h

Jos jedan u nizu skandala i placki drzavne-drustvene imovine. Nije nikakva tajna ko je odgovoran za nastalu situaciju. Zna se ko je bio upravljacka struktura u trenutku nastanka gubitka i ko treba da za to odgovara. Za detalje treba pitati predsednika upravnog odbora, gospodina Dusana Petrovica, ujedno i finansijskog direktora Demokratske stranke. trebao bi da objasni, medju ostalim i to kako je paparelno sa nastankom gubitka NIS bio jedan od najvecih sponzora svega i svacega, gde su pare....


Boban Miletić Bapsi | Utorak, 10 Novembar 2009. 22:42h

A besplatne akcije ?! Ništa !!! Ustvari ispašće BESPLATNE - baš ... A mi sirotinja raja na to i zaboravili . Pusti sada akcije čoveče , spašavaj se svinjskog gripa , pa će kad njega pobedimo (k'o što reče ministar) da nam smisle neku novu zanimaciju ...Nije lako ni ovima na vlasti - skoro svakodnevno treba smišljati novu zanimaziju za raju !!!


mio | Utorak, 10 Novembar 2009. 23:03h

Kako ste se upecali. Da niste NIS prodali Rusima, niko za ovo nebi ni saznao. Ej, promasili za 120 miliona eura. To Vam je 12.5% deonica. Od kada ste ukinuli SDK opljackaste zemlju Srbiju do gole koze u ime politike i boljeg sutra naroda Srbije.


Mica Trofrtaljka | Utorak, 10 Novembar 2009. 23:22h

10 mil. Evra mesecno gubitka u firmi koja je monopolista na trzistu? Nije lose. Uhapsili su Raju Rodica zbog neznam cega, a ovi iz NIS-a su kamionima krali?? Ko je ovde lud?


Ho Ho | Sreda, 11 Novembar 2009. 08:41h

Setite se hajke u novinama na ruske partnere prilikom objavljivanja ove vesti posle prve ekspertize. Neko bi trebao da se izvini



Jovan_ | Sreda, 11 Novembar 2009. 09:20h

Znaci,koliko sam razumeo u pitanju je izvestaj iz perioda pre nego sto je ruska strana potpisala ugovor sa nasom drzavom u NIS-u.Rusi ko Rusi,za sve nam krivi. U stvari oni su od iste krvi i mesa kao i mi i tacno znaju gde da pogledaju da bi otkrili malverzacije.To se naravno pre Putina desavalo i kod njih.Interesantno je da su se poklopili izvestaji obe agencije.I one koju su angazovali Rusi i one koju smo angazovali mi. Ispade da Vojvodina i nema za cim da zali,a najvise su dizali buku oko NIS-a.Prakticno su se resili gubitasa.Vojvodina bi trbala pre da zazali za nekim losim privatizacijama(secerane,cementara...),ali te privatizacije je odradio kadar DS-a,a medju njima i vojvodjanski fungcioneri.Znaci ona podvala i prica da vojvodjanske pare idu u druge delove Srbije je cista zamena teza,samo iz razloga da bi se usvojio taj famozni statut. Pravu istinu je neko rekao.Trebale pare za predsednicke i parlamentarne izbore. Sve je isto(ako ne i gore) samo njega nema.
 
AP Vojvodina nikad nije bila vlasnik nicega, sve do ovog statuta koji tek treba da se usvoji. Samo korisnik.

A sad zacepi malo, ok?

A sto bi smetalo da postoji drzavna imovina u Srbiji koja nije na nivou republike Srbije? :per: (ako moze neko opipljivo objasnjenje)

Da i dalje bude moguce da se sve kontrolise dugmicima iz Beograda? Neka hvala, iz mog Beograda porucujem da mi je toga dosta. Neka prestonicu presele bilo gde, samo da ne bude ovde. Neka imovina postane opstinska, gradska i pokrajinska, neka samo kasarne i policija ostanu u vlasnistvu na nivou Republike.

Ako se cak neko poput Rusa i Kineza potrudio da ima regione sa autonomijama (u Evropi se to podrazumeva), ne vidim sto ne bi i mi.

A zabrana slobode govora, sve dok nema prostakluka, je protivustavna. Kao sto nekima smeta moje misljenje i meni moze da smeta misljenje drugih.
Ali ja ne pozivam "da postojimo samo mi", ne bi bilo interesantno. Nije dobro za razvoj drzave i drustva ako je jednoumlje.
 
...zaboravio si ovaj komentar o "jadnim i naivnim prevarenim Rusima"?!:think:


posetilac | Sreda, 11 Novembar 2009. 11:28h

Kako smesan tekst!
Rusi su imali priliku da vide robu odnosno firmu koju kupuju. Opet neko pokusava da mazne pare, samo mi jos nije jasno ko!
Rusi sigurno, ali ima tu jos nekog od nasih...

Pa ne prima Bajatovic za dzabe 12 500 E mesecno...
 
...zaboravio si ovaj komentar o "jadnim i naivnim prevarenim Rusima"?!:think:


posetilac | Sreda, 11 Novembar 2009. 11:28h

Kako smesan tekst!
Rusi su imali priliku da vide robu odnosno firmu koju kupuju. Opet neko pokusava da mazne pare, samo mi jos nije jasno ko!
Rusi sigurno, ali ima tu jos nekog od nasih...

Pa cifra je dogovorena jos pre nego sto je sve potpisano a izmedju toga je proslo par meseci..za tih par meseci zuta banda je popljackala sve sto se moglo popljackati u tom NIS-u.
 
Vojvodina je izgubila ceo Naftagas odnosno NIS kako je preimenovano,
tako da je ovo manji gubitak.
Valjda je vrednija podrska brace Rusa od jednog NIS a koje je jos i bio u vlasnistvu Vojvodine.
dok nije presao u republicko vlasnistvo.
Razloga za zaljenjem ima vise Vojvodina.

Sve za podrsku Rusa.

E pa nece biti . NS je ko sto mu ima kaze , Naftna industrija Srbije .A to znaci da je kovinski
A opet , Kovin je u Banatu , a ne u tamo nekoj Vojvodini . E sad , kad vi Vojvodkjani napravite vojsku , dodjite u Pancevo , da nam otmete nas Pancevacko-kovinski NIS , koji je ne samo nas , nego i drzve Srbije .

Pa majku mu hebem , el ne mogu tih desetak imbecila stgo su opljackali NIS , cim su saznali da ce ga Rusi kupiti, da popiju robiju ?
 
Pa cifra je dogovorena jos pre nego sto je sve potpisano a izmedju toga je proslo par meseci..za tih par meseci zuta banda je popljackala sve sto se moglo popljackati u tom NIS-u.



daj ne budite naivni, Ruse ovi zuti da namagarche!?

pa ne bi jadni mladjani Kiril Kravchenko direktor NISA,

sa svojih dvadeset i nesto godina bio tako pun k`o brod,

da je dozvoljavao da ga takvi kao ovi nasi zahebavaju, smesno :cool:

9e38c3b2620370b66ec09a6a55b75d4d.jpg
 
AP Vojvodina nikad nije bila vlasnik nicega, sve do ovog statuta koji tek treba da se usvoji. Samo korisnik.

A sad zacepi malo, ok?

ma lupetas gluposti :heart::heart::heart: AP Vojvodina je bila vlasnik NIS-a dok je nije milosevic stavio u svoj dzep i ostali smradovi koji su na to pristali :evil: a zavrsilo se tako sto su kostunica i tadic prodali kradenu robu za koju ce nadam se odgovarati :evil:
 

Back
Top