Svi Vi koji sledite put srca...javite se

elendil

Aktivan član
Poruka
1.996
Svi Vi koji razmisljate o zivotu,koji osecate unutrasnji poziv da istrazujete,da sledite Stazu,koji volite Galeba Dzonatana Livingstona,koji ste procitali Sidartu,koji mozda meditirate,radite odredjene tehnike samorazvitka,meditaciju ili neradite nista ali imate neki impuls...Javite se...put srca je samo Vas i vama znan...da se druzimo i jedni drugima damo podrsku... :o
 
Eh,Elendil,trazis da podelimo usamljenost? Ja kazem neka hvala jer bi onda postao moj neprijatelj istog trenutka.Unutrasnje JA,spoznavanje svog JA ne dolazi od toga da tesimo jedni druge,nego da ostanemo sami i da iz te samoce stvorimo imperiju,aristokratiju duha.
Vidis,ja sam nekada imao mnogo takvih prijatelja koji su svi sledili to svojr unutrasnje JA,a onda su stigle godine,moralo je da se uci,da se zaposljava,i naravno da su odustali,naravno da su izdali ono u sta se se kleli sada se samo sa nostalgijom secajuci vremena kako su se po njihovim recima "zaludjivali" glupostima.A ti si na dobrom putu da uradis isto.
A pogledaj mene,sve sam ih oterao od sebe,nasao sam osobu sa kojom delim Sebe,ali i dalje pratim put tog mog unutrasnjeg Ja,i egoisticki,narcisoidno cu reci da sam jedini koji je imao snage da pregura osetljive godine i ne postane deo socijale,nego da ostane svoj.
Ma koliko tesko bilo,ma koliko govorili da nisam u pravu,nisu me ubedili da treba da budem kao sav normalan svet.
Ali hajde,ako ista treba,podrska,savet,jer ja ipak nisam vise bilo ko,pisi mi.
ekkerot@yahoo.no
 
elendil:
Svi Vi koji razmisljate o zivotu,koji osecate unutrasnji poziv da istrazujete,da sledite Stazu,koji volite Galeba Dzonatana Livingstona,koji ste procitali Sidartu,koji mozda meditirate,radite odredjene tehnike samorazvitka,meditaciju ili neradite nista ali imate neki impuls...Javite se...put srca je samo Vas i vama znan...da se druzimo i jedni drugima damo podrsku... :o
8)
Samo ću ti ovo reći:
"Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti"
Ja sledim, isključivo, put srca...
Kažu mi da me to nikuda neće odvesti, ali ja i dalje verujem, čekam, tražim i znam...
:roll:
 
Da bi sledio Put Svog Srca, trebao bi, za pocetak, da hodas bez daha, zadovoljan svojim zivotom i sa mirom u sebi.
Cim si na ovom mestu, 'gde jos niko nije imao srece', rekao bi pesnik, i gde se leci trenutna ili trajna usamljenost, daleko si od Puta Srca.
I sve sto mozes ovde naci je samo neko ko ce produbiti tvoju Zalutalost.

Ali...
Zivot se ne meri brojem udisaja, nego trenucima koji nam oduzimaju dah.

Ima toliko Cuda na ovom svetu zbog kojih vredi ziveti.
 
elendil:
vecavestica:
Ele da se nadjemo i popijemo kaficu?
Svakako,cim bude ostvarljivo. :D :D :D

Vestice, ti ovde dodjes k'o portir...ljubazna na ulazu, hladna na izlazu i svima nudis nesto...

Daj postavi neki kriterijum, makar dobrog glasa radi.

Ili, ako te usamljenost toliko ophrvala, javi mi se na mail.

Bolje pij kafu sa mnom nego sa anonimnim filozofima bez ideje...
 
elendil:
Svi Vi koji razmisljate o zivotu,koji osecate unutrasnji poziv da istrazujete,da sledite Stazu,koji volite Galeba Dzonatana Livingstona,koji ste procitali Sidartu,koji mozda meditirate,radite odredjene tehnike samorazvitka,meditaciju ili neradite nista ali imate neki impuls...Javite se...put srca je samo Vas i vama znan...da se druzimo i jedni drugima damo podrsku... :o

Dear Elendil
When I am alone walking the street......., I come aware of the bodies. All the bodies: my friends and lovers wear, and strangers, passing in the street, swarming, surrounding me, supple and strong and swaying with unconscious grace: Serpent, I see.............. your movements in theirs.

The eyes. They catch me............ in passing, fix on me their sorrow and singing joy, clear and conscious and sunk in dream: Serpent, you stare out at me from every face.

And I respond. Your devotee, how can I not? turn and touch, now with the hand, again with a word.............and when the your call is strongest, there with the whole of my body, my most secret thoughts I worship you.

Where I find you: and I find you everywhere."
 
elendil:
Pada susnezica;
Neizmerna,beskrajna
usamljenost.

Koliko je samo teska ta rec...kada dostigne svoj oblik,koliko je samo tesko, kada cujes tisinu,kada svuda vidis mrak...kada sanjas mrak...kada je taj isti mrak prokleto svuda...a ti ga opet cuvas kao njvece blago...tuzno je kada se nemozes zamisliti bez njega.....Postoje li zaista ljudi koji mogu primiti moj mrak u sebe...i zelim li ja to,ili cu doveka biti Hari Haler pre 'prosvetljenja'
Zelela bih da se upoznamo...Milena.
 
Usamljenost i osama su bliske ali nisu iste.Kroz usamljenost se branimo i borimo protiv novih obmana,za koje nemamo snage.U osami tonemo u tisinu.Tonemo u bezdan,u Unutrasnjost.I od stepena razvoja nase Kosmicke duse se srecemo ili pripremamo za susrt sa Krajnjim.Ukoliko nas nije strah.Priznajem odem daleko,ali se cesto puta sledim.Gospodarsvo Ega nema snage da se odrekne samoga sebe.Jednom,samo jednom,zablistala je beskrajna Praznina...Praznina...i tada nisam bio sam...ne ovako u stilu:rodjen sam,zivi i putuje sam i umire sam...
Magicna formula... :idea:
 
Nezna Oluja:
Da bi sledio Put Svog Srca, trebao bi, za pocetak, da hodas bez daha, zadovoljan svojim zivotom i sa mirom u sebi.
Cim si na ovom mestu, 'gde jos niko nije imao srece', rekao bi pesnik, i gde se leci trenutna ili trajna usamljenost, daleko si od Puta Srca.
I sve sto mozes ovde naci je samo neko ko ce produbiti tvoju Zalutalost.

Ali...
Zivot se ne meri brojem udisaja, nego trenucima koji nam oduzimaju dah.

Ima toliko Cuda na ovom svetu zbog kojih vredi ziveti.[/quote
Ne bih da kao rebirther ostajem bez daha,mada se i to desava.Trebalo bi da kada umiremo budemo potpuno rodjeni,mada je trgicna sudbina pojedinaca da umru a da se nikada i nisu rodili.
 
Moja vera jeste velika...ali je tuga jaca od nje.I kada kazes-za one koji umru,da su potpuno rodjeni,ja znam sta zelis reci....ali gde smo tu mi? I gde su nasa uzasna i sebicna bica u svemu tome...Shvatih najzad,da kad neko zanaven usni....NECE DOCI-i gde sam tu ja?sta je samnom u celoj toj prici,sta ako je meni taj usnuli potrebniji od tog bednog vazuha koji pomiinjete,i potrebniji od svakog magnovenja srece,jer zapravo nema srece.Oni postaju blato ove zemlje,dobiju drugi oblik,a telo im se pretoci u prah....jer prah prahu mora doci...I pitam vas,ponizno jer smatram da ste daleko iznad mene ako znate odgovor...STA JE SA NAMA?GDE SMO MI?STA CE OSTATI OD NAS?kada odu svi koje volimo.....vredi li ista onda.......
 
...veruj mi,najiskrenije namam prava da ti isuvise govorim...ali u dubini svog srca zelim da iznadjes smisao i sustinu...i da dosegnes ljubav...samo stvaranje zivota me je istinski ispunilo,sve ostalo su obmane...ali to ne znaci da sam u pravu...tvoja zrelost je ociglena,odagnaj setu i tugu i pokusaj da se radujes...od sca,najiskrenije ti to zelim...ono malo svetla sto sam ga nasao na Stazi,uvek sam voljan da podelimo...sa svom svojom bracom i uvek...Jedna poslovica kaze:sporost je svetost...veliki pozdrav. :D
 
elendil:
Svi Vi koji razmisljate o zivotu,koji osecate unutrasnji poziv da istrazujete,da sledite Stazu,koji volite Galeba Dzonatana Livingstona,koji ste procitali Sidartu,koji mozda meditirate,radite odredjene tehnike samorazvitka,meditaciju ili neradite nista ali imate neki impuls...Javite se...put srca je samo Vas i vama znan...da se druzimo i jedni drugima damo podrsku... :o
Dragi Elendile,
Kao sto se da iz prilozenog videti ljudi tesko razumeju sta je pesnik ovim hteo da kaze a i oni koji, ako i znaju nesto o tome tesko da ce ti pruziti odgovor koji bi imao dublje znacenje.....
No, ja licno nemam problem usamljenosti ali covek mora imati neku vrstu usamljenosti u kojoj ce slediti put srca i na tom putu pronaci cvet kosmicke a ne ljudske ljubavi. Sto se tice ove druge [ljubavi] ljudi su robovi svojih zabluda i nesvesnosti,kao po pravilu ljudska bica se vole iz potrebe, iz straha od usamljenosti, zato jer im je potrebna zadovoljstina ega. Ljudi samo iskoriscuju jedni druge iz licnih potreba i to nazivaju ljubav . Dugo sam radila na temu sta me ili sta je to sto me cini srecnom. Kad sam bila u studentskom dobu bila sam zavodnica , koristila sam druge za sopstveno zadovoljstvo,manipulisala njihovom zeljom da me imaju,uzivala sam u svim mogucim nacinima na koje su me pokusavali osvojiti i ja sam stvarno bila srecna i zaljubljena u sve njih i volela sam svakog od njih onoliko koliko je trajalo,nekad jednu noc, nekad mesec,godinu. Ali dogodilo se ono o cemu malo ljudi ima svest a to je da sam vremenom pocela da osecam u svemu tome prazninu i usamljenost,osetila sam duboko iznutra da mozemo zaista istinski doziveti iskustvo ljubavi i voleti druge i ovaj svet tek kad uspemo da zavolimo sebe i kada se bezuslovno oslobodimo zavisnosti od ego ljubavi. Vecini ce ove moje reci zvucati kao kineski jezik ali jedino kqada se oslobodimo od ego vezanosti ondasmo u ljubavi i harmoniji sa ljudima ,sa svetom,i sa univerzumom i tada je jedino moguce da nam se otvori put srca koji vodi ka konacnom cilju.
Pozdrav
ONA
 
Osloboditi se od sopstvene predstave sebe.
"Covek nije ono sto misli da jeste, nego ono sto drugi misle o njemu."Takodje je samo deo slike.
Sagledavanje sebe, svest o delima, pokretima, disanju i varenju...oslobodis se slike, licnosti koju si sebi izgradio/la, onda ljubav vise nije personalna i sebicna.Dajes i dobijas, gubis i stices.
 

Back
Top