Isusova braca
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Isusova braca

Domaćin Homoljac (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Isusova braca

Ima li neko nekakve podatke o Isusovoj porodici ( siroj u javnosti se protura informacija da je imao četiri drata i najmanje dve sestre ) .
    Sto za Jevrejina u to doba nije nista čudno .
    I zasto Pravoslavna i Katoličk acrkava zele da sakriju tu informaciju ???
    Spominje se da su mu braca Jakov, Josip, Juda i Šimon cini mi se dok se imena njegovih sestara ne pominju .
    Nikola Pasic: Izgubili smo sve ali smo sacuvali obraz

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Re: Isusova braca

Evo nesto iz biblije sto je vredno pomena :

"Rekoše mu stoga njegova braća: "Otiđi odavle i pođi u Judeju da i tvoji učenici vide djela što činiš. Ta tko želi biti javno poznat, ne čini ništa u tajnosti. Ako već činiš sve to, očituj se svijetu." Jer ni braća njegova nisu vjerovala u njega. "

" I dođu majka njegova i braća njegova. Ostanu vani, a k njemu pošalju neka ga pozovu. (32) Oko njega je sjedjelo mnoštvo. I reknu mu: "Eno vani majke tvoje i braće tvoje, traže te ! " On im odgovori: "Tko je majka moja i braća moja?" (34) I okruži pogledom po onima što su sjedjeli oko njega u krugu i kaže: "Evo majke moje, evo braće moje!
    Po Marku 3,31

I pošto uđu u grad, uspnu se u gornju sobu gdje su boravili: Petar i Ivan i Jakov i Andrija, Filip i Toma, Bartolomej i Matej, Jakov Alfejev i Šimun Revnitelj i Juda Jakovljev - (14) svi oni bijahu jednodušno postojani u molitvi sa ženama, i Marijom, majkom Isusovom, i braćom njegovom.
    Djela apostolska 1,14

" A majka i braća njegova htjedoše k njemu, ali ne mogoše do njega zbog mnoštva. (20) Javiše mu: "Majka tvoja i braća tvoja stoje vani i žele te vidjeti. " A on im odgovori: "Majka moja, braća moja - ovi su koji riječ Božju slušaju i vrše."
    Luka 8,19
    "Nakon toga siđe sa svojom majkom, s braćom i sa svojim učenicima u Kafarnaum. "

Iskusan vorki (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio Homoljac Pogledaj poruku
    Ima li neko nekakve podatke o Isusovoj porodici ( siroj u javnosti se protura informacija da je imao četiri drata i najmanje dve sestre ) .
    Sto za Jevrejina u to doba nije nista čudno .
    I zasto Pravoslavna i Katoličk acrkava zele da sakriju tu informaciju ???
    Spominje se da su mu braca Jakov, Josip, Juda i Šimon cini mi se dok se imena njegovih sestara ne pominju .
    Nakon Isusovog rođenja Josip i Marija imali su vlastitu djecu, Isusovu polubraću i polusestre. To se jasno vidi iz pitanja koje su o Isusu kasnije postavili stanovnici Nazareta: ”Nije li to tesarov sin? Ne zove li se njegova majka Marija, i njegova braća Jakov i Josip i Šimun i Juda? I nisu li sve njegove sestre s nama?“ (Matej 1:25; 13:55, 56; Marko 6:3). Iz ovog možemo zaključiti da su Isusovu najužu obitelj sačinjavali njegovi roditelji, četvorica braće i najmanje dvije sestre. Međutim, ima onih koji ne vjeruju da su Isusova braća i sestre bili djeca Josipa i Marije. Zašto?

U djelu New Catholic Encyclopedia stoji: ”Crkva od samih početaka naučava da je Marija vječna djevica. Stoga nema sumnje da Marija nije imala niti jedno drugo dijete.“ Ista enciklopedija tvrdi da se grčke riječi za ”brata“ i ”sestru“ mogu odnositi na ”jednu ili više osoba koje su s nekim ujedinjene u vjerskom ili nekom drugom pogledu“ te da se mogu odnositi i na rođake. Je li to zaista tako? Čak i neki katolički teolozi, koji se ne slažu s ovim tradicionalnim učenjem, podupiru mišljenje da je Isus imao pravu braću i sestre. John P. Meier, nekadašnji predsjednik udruženja Catholic Bible Association of America, napisao je: ”U N[ovom] Z[avjetu] riječ adelphos [brat], kad se koristi da bi se opisalo neki fizički ili pravni odnos, a ne tek u slikovitom ili metaforičkom smislu, znači jedino ’brat‘ ili ’polubrat‘, i ništa više.“ Da, Biblija pokazuje da je Isus imao braću i sestre, koji su bili djeca Josipa i Marije.
    Propovjednik dobre vijesti o Božjem kraljevstvu

Domaćin Ledzer (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Jakov, Brat Gospodnji, i ostali su Jofisovi rodjaci a ne deca Marije i Josifa !
    https://www.youtube.com/watch?v=Ti5OaadrS9I

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Citat Original postavio Ledzer Pogledaj poruku
    Jakov, Brat Gospodnji, i ostali su Jofisovi rodjaci a ne deca Marije i Josifa !
    Mislis na Jakova Pravednog...
    Zavist valja i zaslužiti...

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Ne znam odakle ti ideja za ovu temu, ali ja imam kuci knjigu "Isusov brat" i mogu ti je preporuciti da je procitas, ako vec nisi...
    Zavist valja i zaslužiti...

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vorki Pogledaj poruku
    Nakon Isusovog rođenja Josip i Marija imali su vlastitu djecu, Isusovu polubraću i polusestre. To se jasno vidi iz pitanja koje su o Isusu kasnije postavili stanovnici Nazareta: ”Nije li to tesarov sin? Ne zove li se njegova majka Marija, i njegova braća Jakov i Josip i Šimun i Juda? I nisu li sve njegove sestre s nama?“ (Matej 1:25; 13:55, 56; Marko 6:3). Iz ovog možemo zaključiti da su Isusovu najužu obitelj sačinjavali njegovi roditelji, četvorica braće i najmanje dvije sestre. Međutim, ima onih koji ne vjeruju da su Isusova braća i sestre bili djeca Josipa i Marije. Zašto?

U djelu New Catholic Encyclopedia stoji: ”Crkva od samih početaka naučava da je Marija vječna djevica. Stoga nema sumnje da Marija nije imala niti jedno drugo dijete.“ Ista enciklopedija tvrdi da se grčke riječi za ”brata“ i ”sestru“ mogu odnositi na ”jednu ili više osoba koje su s nekim ujedinjene u vjerskom ili nekom drugom pogledu“ te da se mogu odnositi i na rođake. Je li to zaista tako? Čak i neki katolički teolozi, koji se ne slažu s ovim tradicionalnim učenjem, podupiru mišljenje da je Isus imao pravu braću i sestre. John P. Meier, nekadašnji predsjednik udruženja Catholic Bible Association of America, napisao je: ”U N[ovom] Z[avjetu] riječ adelphos [brat], kad se koristi da bi se opisalo neki fizički ili pravni odnos, a ne tek u slikovitom ili metaforičkom smislu, znači jedino ’brat‘ ili ’polubrat‘, i ništa više.“ Da, Biblija pokazuje da je Isus imao braću i sestre, koji su bili djeca Josipa i Marije.
    Točno .

Samo ima jedna druga stvar ,Simon iz Gitona iz Samarije je rođen od djevice koja je biće druge rase ne sa zemlje kao i Simon i koja je ostala djevica do kraja života .
    I Simon je u NZ pomješan s Isusom kao da su jedno te isto.
    To impregniranje majke Simona je bilo beztjelesna oplodnja nešto slično umjetnoj oplodnji
    da bi se genetski Simon mogao materijalizirati s moćima koja su odozgor.
    Radeći razno razna izlječenja ljudi i druga čuda kao pretvaranje kamena u kruh kad je
    nahranio pet1000 ljudi i još mnogo toga .
    No sve je to s Isusom pomješano u jedno.

Tako da je sve u jedno spojeno.Dvije sudbine dva ondašnja propovjednika.

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio Eleleth Pogledaj poruku
    Točno .

Samo ima jedna druga stvar ,Simon iz Gitona iz Samarije je rođen od djevice koja je biće druge rase ne sa zemlje kao i Simon i koja je ostala djevica do kraja života .
    I Simon je u NZ pomješan s Isusom kao da su jedno te isto.
    To impregniranje majke Simona je bilo beztjelesna oplodnja nešto slično umjetnoj oplodnji
    da bi se genetski Simon mogao materijalizirati s moćima koja su odozgor.
    Radeći razno razna izlječenja ljudi i druga čuda kao pretvaranje kamena u kruh kad je
    nahranio pet1000 ljudi i još mnogo toga .
    No sve je to s Isusom pomješano u jedno.

Tako da je sve u jedno spojeno.Dvije sudbine dva ondašnja propovjednika.
    Čekaj ko je Simon i odakle on uopste u ovoj temi ?

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio vorki Pogledaj poruku

Na koga se misli ovo boldovano ?
    I malo mi nije jasno koliko si ti kompetentan da diskultuješ na ovoj temi ako si Jehov svedok ....
    Mislim nemoj me pogrešno shvatiti ali ova tema se bavi problematikom Hrišćana .....

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio Fanatik78 Pogledaj poruku
    Ne znam odakle ti ideja za ovu temu, ali ja imam kuci knjigu "Isusov brat" i mogu ti je preporuciti da je procitas, ako vec nisi...
    Inspiracija mi je vise nego očigledna ...... Isusova draca koja se pominju u Bibliji ....
    Knjigu nisam pročitao , ali ako ti kazeš da ima nekakve veze sa temom pokušaću da je nabavim...... u tom slučaju sam ti zahvalan

Slične teme

1. Braća po…
    Autor Amateracu u forumu Politika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 03.09.2008., 18:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •