Месић позива избеглице да се врате на своја имања

СУНЦЕ

Primećen član
Banovan
Poruka
555
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...anike-da-se-vrate-na-svoja-imanja/459392.aspx

Mesić pozvao sve prognanike da se vrate na svoja imanja

mesic2-101109_540.jpg


TIJEKOM današnjeg boravka na području Korduna uoči okruglog stola o pitanjima pomirbe i povratka izbjeglica te njihove lokalne integracije, predsjednik Stjepan Mesić je sve građane srpske nacionalnosti pozvao da se vrate kućama. "Poručujem onima koji se još nisu vratili, a imaju želju za povratkom ili se još nisu sasvim odlučili, odlučite se i vratite u Hrvatsku jer i vi ste naši građani. I vi ste žrtve rata i trebate se vratiti svojim kućama. Moj poziv svima glasi: vratite se u sigurnosti i dođite na svoja imanja", rekao je Stjepan Mesić.

Mesić je tijekom boravka u selu Gornji Skrad posjetio obitelj Nedjeljka Glamočlije, povratnika srpske nacionalnosti. Obitelji Glamočlija obnovljena je kuća, dobili su posao te danas sasvim normalno žive sa ostalim žiteljima općine, Srbima "starosjediocima" te Hrvatima doseljenim iz Bosne i Hercegovine, prenosi Jutarnji list.

"U Vladi nam trebaju ljudi s vizijom"

Predsjednik države je rekao da je zadovoljan dijelom obilaska u kojem je obnovljen život, i gdje su se ljudi vratili i imaju posao. Ali, naglasio je Mesić, "imamo nekoliko slučajeva koji su vrlo teški, jedna obitelj stanuje u nemogućim uvjetima, ali sam dobio garancije da će to biti riješeno u vrlo kratkom roku".

Prema Mesićevim riječima, situacija je najbolja ondje gdje se vraćaju cijele obitelji, on djece do umirovljenika. Također, tijekom boravka u Krnjaku predsjednik je izrazio zadovoljstvo jer nigdje na tom području nema međunacionalnih incidenata. "To je dokaz da će se ovdje nastaviti normalan život", rekao je Mesić.

U svojem osvrtu na trenutačnu situaciju u Vladi nakon odlaska ministra Polančeca, Mesić je naveo da "bi bilo dobro da u hrvatsku Vladu sada uđu ljudi s vizijom, koji će imati plan kako hrvatsko gospodarstvo od iznimno uvoznog pretvoriti u iznimno izvozno gospodarstvo, odnosno kako bolje reorganizirati proizvodnju za domaće tržite i proizvodnje za izvoz. Ako imamo takve osobe, ja sam onda za njih", zaključio je Mesić.

Е, сад. Ко има имање, да није отето или разрушено,
плус даму, срећан му пут.
:per:
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...anike-da-se-vrate-na-svoja-imanja/459392.aspx

Mesić pozvao sve prognanike da se vrate na svoja imanja

mesic2-101109_540.jpg


TIJEKOM današnjeg boravka na području Korduna uoči okruglog stola o pitanjima pomirbe i povratka izbjeglica te njihove lokalne integracije, predsjednik Stjepan Mesić je sve građane srpske nacionalnosti pozvao da se vrate kućama. "Poručujem onima koji se još nisu vratili, a imaju želju za povratkom ili se još nisu sasvim odlučili, odlučite se i vratite u Hrvatsku jer i vi ste naši građani. I vi ste žrtve rata i trebate se vratiti svojim kućama. Moj poziv svima glasi: vratite se u sigurnosti i dođite na svoja imanja", rekao je Stjepan Mesić.

Mesić je tijekom boravka u selu Gornji Skrad posjetio obitelj Nedjeljka Glamočlije, povratnika srpske nacionalnosti. Obitelji Glamočlija obnovljena je kuća, dobili su posao te danas sasvim normalno žive sa ostalim žiteljima općine, Srbima "starosjediocima" te Hrvatima doseljenim iz Bosne i Hercegovine, prenosi Jutarnji list.

"U Vladi nam trebaju ljudi s vizijom"

Predsjednik države je rekao da je zadovoljan dijelom obilaska u kojem je obnovljen život, i gdje su se ljudi vratili i imaju posao. Ali, naglasio je Mesić, "imamo nekoliko slučajeva koji su vrlo teški, jedna obitelj stanuje u nemogućim uvjetima, ali sam dobio garancije da će to biti riješeno u vrlo kratkom roku".

Prema Mesićevim riječima, situacija je najbolja ondje gdje se vraćaju cijele obitelji, on djece do umirovljenika. Također, tijekom boravka u Krnjaku predsjednik je izrazio zadovoljstvo jer nigdje na tom području nema međunacionalnih incidenata. "To je dokaz da će se ovdje nastaviti normalan život", rekao je Mesić.

U svojem osvrtu na trenutačnu situaciju u Vladi nakon odlaska ministra Polančeca, Mesić je naveo da "bi bilo dobro da u hrvatsku Vladu sada uđu ljudi s vizijom, koji će imati plan kako hrvatsko gospodarstvo od iznimno uvoznog pretvoriti u iznimno izvozno gospodarstvo, odnosno kako bolje reorganizirati proizvodnju za domaće tržite i proizvodnje za izvoz. Ako imamo takve osobe, ja sam onda za njih", zaključio je Mesić.

Е, сад. Ко има имање, да није отето или разрушено,
плус даму, срећан му пут.
:per:
Ono nalik na covika laze ko pas uz izvinjen je gopspodi psima jr je svako sugavo olinjalo kuce gospodin za naprid pomenutu kreaturu.
O kakvoj on to sigurnosti Srba u Hrvatskoj prica kad skoro svaki dan dnevni tisak objavi neko zlo sto je ucinjeno Srbinu u Hrvarskoj.
A osim tih izvjesca iz dnevnog tiska imam i licno iskustvo.
Pre rata sam imao kucu na Jadranu koja mi je srusena. Kada sam posle rata otisao da vidim sta je sa kucom, prosao sam kako sam prosao i ja i moje auto.
E, sad vise mi nepada na pamet da u lijepu njihovu idem, osim naravno na celu moje jedinice i sa cigankom u ruci. A sto se kuce tice hrvatski sudovi to pitanje nikako da rese vec blizu 9 godina.
Ali nema veze, taj posao svakako rade odvjetnici i na kraju ce doci do Strazbura. A onda Hravti i lijepa njihova, ako hoce u Europu i to pitanje ce morati da rese. Uz kamate i sve ostalo, naravno. A kada mi novu kucu naprave, isplate za dusevnu bol i ostalo, ja tu kuci lepo poklonim nekom sipcu sa Kosova koji mora da ima bar dc9 uz uslov, pardon uvjet da sa sve tom decurlijom mora da dodje da zivi u lijepoj njihovoj.
I eto dvostruke koristi. 2+9 sipaca na Kosovu manje, 2+9 sipaca u lijepoj njihovoj vise.
A sada malo matematike.
dc9 kad poraste pa se pozeni i poudaje, pa nek svako od njih ima samo po dc 4, pa u sledecoj generaciji opet neka cd 4 iz druge generacije imaju samo po dc 4, eto zapadnom susidu mali i lak zadatak. Koliko ce to njihova lipa imati siptara u drugoj generaciji.
Za sasad ne idem na trecu i cetvrtu generaciju. Ocekujem da mi zapadni susid i ostali forumasi iz Hrvatske koji postuju na krstarici odgovore na ovaj lak matematicki zadatak.
 
Ako već želimo da se Srbi iz Hrvatske vrate na svoja imanja, onda trebamo malo mudrije postupati. Uvrede na račun onoga koji ih poziva da se vrate ne vode ničemu. I poslije Mesića će doći neki novi Hrvat i onda će mnogi Srbi napadati tog novog Hrvata i na kraju se pitati zašto nema Srba u Hrvatskoj.
Ako budemo malo mudriji, a ne uvijek na fonu nacionalističke priče i nacionalističkih mitova, možemo ostvariti prosperitetan povratak Srba u Hrvatsku. To se ostvaruje isključivo dobrim odnosima na hrvatskom vlašću.
 
Ako već želimo da se Srbi iz Hrvatske vrate na svoja imanja, onda trebamo malo mudrije postupati. Uvrede na račun onoga koji ih poziva da se vrate ne vode ničemu. I poslije Mesića će doći neki novi Hrvat i onda će mnogi Srbi napadati tog novog Hrvata i na kraju se pitati zašto nema Srba u Hrvatskoj.
Ako budemo malo mudriji, a ne uvijek na fonu nacionalističke priče i nacionalističkih mitova, možemo ostvariti prosperitetan povratak Srba u Hrvatsku. To se ostvaruje isključivo dobrim odnosima na hrvatskom vlašću.
O svetioniče inteligencije,da li ti razmišljaš koliko sada godina imaju generacije koje su 95.-te izbegle iz Hrvatske a tada imale 15-30 godina?Koliko njih želi da se vrati posle onog što im se tamo desilo?Koliko njih je završilo osnovnu školu u Srbiji i koliko ih ima koji sada imaju 15-19 godina i nemaju nijedan razlog da odu u neprijateljsku Hrvatsku zato što to nije njihova država i zato što tamo živi 50% ljudi sa navikama i postupcima koji se jedino mogu videti u holivudskim horor filmovima?:hahaha:
 
Кличе вила с' Требевића

Кличе вила с' Требевића,
није Босна Павелића.

Већ је Босна сивог тића
Доброслава Јевђевића.

Јевђевићу Доброславе
Срби ће те да прославе.

Слави ће те српска дико,
српско мало и велико.
 
Кличе вила с' Требевића

Кличе вила с' Требевића,
није Босна Павелића.

Већ је Босна сивог тића
Доброслава Јевђевића.

Јевђевићу Доброславе
Срби ће те да прославе.

Слави ће те српска дико,
српско мало и велико.

El to hitić Momaka sa Manjače? :think:
 
O svetioniče inteligencije,da li ti razmišljaš koliko sada godina imaju generacije koje su 95.-te izbegle iz Hrvatske a tada imale 15-30 godina?Koliko njih želi da se vrati posle onog što im se tamo desilo?Koliko njih je završilo osnovnu školu u Srbiji i koliko ih ima koji sada imaju 15-19 godina i nemaju nijedan razlog da odu u neprijateljsku Hrvatsku zato što to nije njihova država i zato što tamo živi 50% ljudi sa navikama i postupcima koji se jedino mogu videti u holivudskim horor filmovima?:hahaha:

Da li je srpski nacionalni interes da se vrate Srbi u Hrvatsku ili ne?
 
pa dobio zadatak od evropskih tutora da tako govori...a i uplasio se ovoga sto jevdokan kaze---mozda ce morati sve da nadoknade srbima privatne imovine i odstete pre ulaska u EU...a ako ih i takve prime---zanimljivo ce biti sta ce na tuzbe srba za svoju imovinu i zivote reci medjunarodni sud...???

Posto su se deklarisali i kao drzava sljednica paveliceve NDH, placace oni i eshumaciju posmrtnih ostataka svih zrtava genocida 1941.
 
O svetioniče inteligencije,da li ti razmišljaš koliko sada godina imaju generacije koje su 95.-te izbegle iz Hrvatske a tada imale 15-30 godina?Koliko njih želi da se vrati posle onog što im se tamo desilo?Koliko njih je završilo osnovnu školu u Srbiji i koliko ih ima koji sada imaju 15-19 godina i nemaju nijedan razlog da odu u neprijateljsku Hrvatsku zato što to nije njihova država i zato što tamo živi 50% ljudi sa navikama i postupcima koji se jedino mogu videti u holivudskim horor filmovima?:hahaha:

Misoni..ti si uvek glas razuma. :)

To i jeste najveci problem izbeglistva.Povratnici su uglavnom stari koje nesto veze za zavicaj,a deca koja su se skolovala,stekla drustvo u novom zavicaju su najcesce nezainteresovana za povratak. Sto je i normalno!

Tako da ovo deklarativno zalaganje je u stvari smo suplja prica za EU i njene zvanicnike koji odlucujuo prijemu hrvatske u EU.
 

Back
Top