Ko se razume...?

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
Kada sam kupio digitalni aparat, kupio sam i punjač i baterije. Danas sam ustanovio da sam izgubio dve od četiri baterije. Da li mogu da kupim baterije neke druge marke jer ne znam da li cu naći ove koje imam, a da mogu da ih koristim na istom punjaču?
Punjač je «ANSMANN», na njemu pise: PRI: 230V/50HZ, 8,OVA, IP 20
SEC: 4 x 1,5V, 250mA790mA , 4x0,37VA NiMH
Na baterijama: NiMH 2000 mAh ANSMANN.
Unapred hvala.
 
banehrcak:
ako kupis rechargeble (nisam bas siguran da se tako pise) Nimh baterije od 1,5 V i 2000 mAh,punjac ce ih puniti, nebitno koje su marke (ti potrazi neke kvalitetnije,normalno).Ako si to hteo da pitas...

da, bas, to hvala na odgovoru, ne razumem se ni u šta što ima veze sa strujom, pa makar to bile i baterije :lol: (znači: kodak i slične)
 
Molim vas da mi kazete koje karekteristike treba da ima punjac za rechargable baterije od 1,5V i 2000mAh. Pojma nemam u vezi struje ali sam cuo da pijacarski punjaci mogu "prepuniti" baterije koje redom mogu oshtetiti digitalca. Kazem da sam CUO i ne tvrdim nicht.
Hvala.
CIAO! 8)
 
Candyman:
Molim vas da mi kazete koje karekteristike treba da ima punjac za rechargable baterije od 1,5V i 2000mAh. Pojma nemam u vezi struje ali sam cuo da pijacarski punjaci mogu "prepuniti" baterije koje redom mogu oshtetiti digitalca. Kazem da sam CUO i ne tvrdim nicht.
Hvala.
CIAO! 8)
Gde sve nema Šećerka! Baterije imaju svoj proračunati kapacitet i nikako ne mogu da se "prepune". Ne brigaj. :wink:
 
Candyman:
Molim vas da mi kazete koje karekteristike treba da ima punjac za rechargable baterije od 1,5V i 2000mAh. Pojma nemam u vezi struje ali sam cuo da pijacarski punjaci mogu "prepuniti" baterije koje redom mogu oshtetiti digitalca. Kazem da sam CUO i ne tvrdim nicht.
Hvala.
CIAO! 8)

NIMH baterije su napona reda veličine 1.25v a struja punjenja treba da bude bar 10 puta manja od njihovog kapaciteta. Znači bateriju od 2000mAh treba puniti strujom od 200mA. Može i većom strujom - skraćuje se vreme punjenja ali i vek baterije.
 
Espanol:
Candyman:
Molim vas da mi kazete koje karekteristike treba da ima punjac za rechargable baterije od 1,5V i 2000mAh. Pojma nemam u vezi struje ali sam cuo da pijacarski punjaci mogu "prepuniti" baterije koje redom mogu oshtetiti digitalca. Kazem da sam CUO i ne tvrdim nicht.
Hvala.
CIAO! 8)
Gde sve nema Šećerka! Baterije imaju svoj proračunati kapacitet i nikako ne mogu da se "prepune". Ne brigaj. :wink:
Pozdrav Spaniard. Ima mene svuda. To je prica tipa "radio Mileva"!!! :lol: Juce sam u Osijeku video punjac kojem medju specifikacijama stoji da ima mikrokontroler koji sprecava da se baterije prepune i vremenski prekidac(verovatno radi istog). Ponavljam da ja nemam veze sa strujom, ali me isto tako neshto posebno ni ne interesuje. :roll:
CIAO! 8)
 
Nadalje. Da li je normalno da sa "sony-jevim" obicnim baterijama ne mogu ni desetak snimaka opaliti(sa ili bez blica - nebitno), a da one ne crknu??? :( Sa CANON A75-icom sam dobio Panasonicove(obicne) koje me sada odushevljavaju jer su izvukle 120-130 shot-ova sa korishcenjem blica i intenzivnim pregledavanjem slika(znaci korishcenje displeja svaki cas). Dodushe na njima stoji "not for retail trade" shto verovatno znaci da ih nema u slobodnoj prodaji. Kolika je dobit izmedju 2100 mAh i 2300 mAh??? :?
Smorio sam i boga i oca, ali molim vas pomagajte. :?: Ovo cudo hasa baterije kao nenormalno. :x
CIAO! 8)
 
sta kazes, secerni, cudo hasa baterije ko ludo?

hehehe... ko ima 'vaki kawasakiiii, dje se ovo cudo gasi.... :D

btw, ne smem da se zezam sa tobom, secam se sta se desavalo deci u filmu kada bi izgovorili tvoje ime.

veliki pozdrav ljubiteljima fotografije!
 
sanja:
sta kazes, secerni, cudo hasa baterije ko ludo?

hehehe... ko ima 'vaki kawasakiiii, dje se ovo cudo gasi.... :D

btw, ne smem da se zezam sa tobom, secam se sta se desavalo deci u filmu kada bi izgovorili tvoje ime.

veliki pozdrav ljubiteljima fotografije!
:lol: :lol: :lol:
Nish ne brigaj, penzionisao sam se shto se tice glume. Za kawasaki si delimicno u pravu. Naime, kupih ja A75-icu, ali seljak nema pojma da ga koristi. O.K. imam ga dve nedelje i nikada ranije i nisam neshto fotografisao. :?
P.S. Nisam gledao film. :D
 

Back
Top