Ko se razume...?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Ko se razume...?

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Podrazumevano Ko se razume...?

Kada sam kupio digitalni aparat, kupio sam i punjač i baterije. Danas sam ustanovio da sam izgubio dve od četiri baterije. Da li mogu da kupim baterije neke druge marke jer ne znam da li cu naći ove koje imam, a da mogu da ih koristim na istom punjaču?
    Punjač je «ANSMANN», na njemu pise: PRI: 230V/50HZ, 8,OVA, IP 20
    SEC: 4 x 1,5V, 250mA790mA , 4x0,37VA NiMH
    Na baterijama: NiMH 2000 mAh ANSMANN.
    Unapred hvala.

Početnik
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ako kupis rechargeble (nisam bas siguran da se tako pise) Nimh baterije od 1,5 V i 2000 mAh,punjac ce ih puniti, nebitno koje su marke (ti potrazi neke kvalitetnije,normalno).Ako si to hteo da pitas...

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Podrazumevano

Citat Original postavio banehrcak
    ako kupis rechargeble (nisam bas siguran da se tako pise) Nimh baterije od 1,5 V i 2000 mAh,punjac ce ih puniti, nebitno koje su marke (ti potrazi neke kvalitetnije,normalno).Ako si to hteo da pitas...
    da, bas, to hvala na odgovoru, ne razumem se ni u šta što ima veze sa strujom, pa makar to bile i baterije (znači: kodak i slične)

Primećen član Candyman (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Molim vas da mi kazete koje karekteristike treba da ima punjac za rechargable baterije od 1,5V i 2000mAh. Pojma nemam u vezi struje ali sam cuo da pijacarski punjaci mogu "prepuniti" baterije koje redom mogu oshtetiti digitalca. Kazem da sam CUO i ne tvrdim nicht.
    Hvala.
    CIAO! 8)

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Citat Original postavio Candyman
    Molim vas da mi kazete koje karekteristike treba da ima punjac za rechargable baterije od 1,5V i 2000mAh. Pojma nemam u vezi struje ali sam cuo da pijacarski punjaci mogu "prepuniti" baterije koje redom mogu oshtetiti digitalca. Kazem da sam CUO i ne tvrdim nicht.
    Hvala.
    CIAO! 8)
    Gde sve nema Šećerka! Baterije imaju svoj proračunati kapacitet i nikako ne mogu da se "prepune". Ne brigaj. :wink:

Guest

Podrazumevano

Hvala.
    CIAO! 8)
    NIMH baterije su napona reda veličine 1.25v a struja punjenja treba da bude bar 10 puta manja od njihovog kapaciteta. Znači bateriju od 2000mAh treba puniti strujom od 200mA. Može i većom strujom - skraćuje se vreme punjenja ali i vek baterije.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Espanol
    Hvala.
    CIAO! 8)
    Gde sve nema Šećerka! Baterije imaju svoj proračunati kapacitet i nikako ne mogu da se "prepune". Ne brigaj. :wink:
    Pozdrav Spaniard. Ima mene svuda. To je prica tipa "radio Mileva"!!! Juce sam u Osijeku video punjac kojem medju specifikacijama stoji da ima mikrokontroler koji sprecava da se baterije prepune i vremenski prekidac(verovatno radi istog). Ponavljam da ja nemam veze sa strujom, ali me isto tako neshto posebno ni ne interesuje.
    CIAO! 8)

Guest

Podrazumevano

Nadalje. Da li je normalno da sa "sony-jevim" obicnim baterijama ne mogu ni desetak snimaka opaliti(sa ili bez blica - nebitno), a da one ne crknu??? Sa CANON A75-icom sam dobio Panasonicove(obicne) koje me sada odushevljavaju jer su izvukle 120-130 shot-ova sa korishcenjem blica i intenzivnim pregledavanjem slika(znaci korishcenje displeja svaki cas). Dodushe na njima stoji "not for retail trade" shto verovatno znaci da ih nema u slobodnoj prodaji. Kolika je dobit izmedju 2100 mAh i 2300 mAh??? :?
    Smorio sam i boga i oca, ali molim vas pomagajte. Ovo cudo hasa baterije kao nenormalno. :x
    CIAO! 8)

Učlanjen
    02.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Prokletstvo. Poslednja dva posta sam ja.
    CIAO! 8)

sanja
    Guest

Podrazumevano

sta kazes, secerni, cudo hasa baterije ko ludo?

hehehe... ko ima 'vaki kawasakiiii, dje se ovo cudo gasi....

btw, ne smem da se zezam sa tobom, secam se sta se desavalo deci u filmu kada bi izgovorili tvoje ime.

veliki pozdrav ljubiteljima fotografije!

Učlanjen
    02.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Citat Original postavio sanja
    sta kazes, secerni, cudo hasa baterije ko ludo?

hehehe... ko ima 'vaki kawasakiiii, dje se ovo cudo gasi....

btw, ne smem da se zezam sa tobom, secam se sta se desavalo deci u filmu kada bi izgovorili tvoje ime.

veliki pozdrav ljubiteljima fotografije!

Nish ne brigaj, penzionisao sam se shto se tice glume. Za kawasaki si delimicno u pravu. Naime, kupih ja A75-icu, ali seljak nema pojma da ga koristi. O.K. imam ga dve nedelje i nikada ranije i nisam neshto fotografisao. :?
    P.S. Nisam gledao film.

Slične teme

1. Ko se razume u zvuk itd...eho need !
    Autor BaXuz2001 u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.03.2009., 10:52
  2. Samo ko se razume!!!
    Autor motherland2 u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 11.09.2005., 22:13
  3. Ko se razume u ASP neka prokomentarise!
    Autor WizzArt u forumu Web dizajn
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.08.2005., 01:21
  4. Ko se razume u monitore?
    Autor gdzd968 u forumu Hardver
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 25.02.2005., 18:18
  5. Ako se neko razume...
    Autor salepronalazac u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.07.2004., 09:29

Pravila za slanje poruka