OTVARANJE NOVOG PET SHOPA!

z@bic@

Početnik
Poruka
3
E ovako.. Posto kod mene u Dobanovcima jos uvek nema ni jedan pet shop, za hranu mozemo da se snadjemo u poljoprivrednim apotekama, ali vecina nas ide do grada u veliki Pet centar.

Meni je pala na pamet ideja :kafa: da otvorim za pocetak mali pet shop! Takodje bih imala i veteriinara koji bi s' vremena na vreme bio tu.

Problem je sto se ja ne razumem bas najbolje u nabavku, distributere... Kako da dodjem do njihovih br telefona; koji su najbolji;...? Bilo bi lepo ako ima neko ko vec drzi pet shop, da me malo uputi u sve to :) posto mnogo volim zivotinje i zelela bih da im omogucim udobniji zivot.
:heart::pas::mazipsa:
 
Lepo je sto to zelis i bas si lepo to zamislila,ali da li si svesna da za otvaranje pet shopa treba najmanje 10 000 eura i brdo papira. Distributeri su ti najmanji problem,odes na izlozbu u Bg-u,tamo su uglavnom svo uvoznici hrana i opreme.
 
Lepo je sto to zelis i bas si lepo to zamislila,ali da li si svesna da za otvaranje pet shopa treba najmanje 10 000 eura i brdo papira. Distributeri su ti najmanji problem,odes na izlozbu u Bg-u,tamo su uglavnom svo uvoznici hrana i opreme.

podryavam ovo receno...

DRAGA MOJA, lepa ti ideja al spusti se na zemlju...dal si sigurna da bi iko tu svratio

ulazimo u doba kad nece porodice poneke moci sebe da prehrane...

sacekaj bolja vremena, Ivana ti rece, bez 10 000 nema pocetka, st bi ulagala toliko u to
 
Pa možda ona zna koliko je ulaganje ?
I dalje stoji činjenica da bez 10.000 plus lokal na prometnom mestu, bolje da ne počinje. Takodje stoji činjenica da su papiri užas živi. Mislim da joj treba i veterinarska inspekcija, saniratna, ekološka pored redovnih papira od APR, PIO,PIB, tekući račun i brdo druge dokumentacije.
Takodje stoji činjenica da idu još teža vremena, da se u privredi ništa ne dešava, tj. sve stoji, a to znači da nema plata, a to znači da nema ni hrane.
Moje lično mišljenje, nakon 18 godina privatničkog posla je da ovo nije vreme za ulaganja. Kada je vreme krize najbolje je čuvati to što imaš i pritajiti se, mislim ne ulagati, posebno ne u trgovinu i proizvodnju.
Stoji i činjenica da će svi i dalje da idu da kupuju u poljoprivrednoj apoteci ili će ići u grad u velike pet centre jer su tamo konkurentniji sa cenom. Nema šanse da budeš jeftinija ni u čemu od pet centra jer on ima poseban popust na količinu kod dobavljača, a ti taj popust nikada nećeš moći da imaš.

Ako i dalje budeš želela da otvoriš pet shop, moj ti je savet prvo pronadji knjigovodju, da odradite zajedno sve papire, a što Vilus kaže distributere možeš naći i na izložbi ili na netu
 
Poslednja izmena:
Mene zanima sve sto treba da se zna oko otvaranja pet shopa
prvo sam htela da to bude i vet apoteka ali prc,nisam veterinar ili farmaceut nego vet tehnicar
mislila ja da to moze tek tako :mrgreen:
mada ja ne bih ni drzala bogzna kakve lekove...mada mislim da to sve sto sam ja htela moze i pet shop da prodaje

otvaram sa bratom i zanima nas kako i sta i na sta tacno da obratimo paznju
vidim da je tema od pre 6.5 godina pa da vidim sta se sada desava

pored pet shopa imacemo i sisanje pasa...za pocetak samo higijensko,mada neke rase mogu i friz da dobiju posto znam sta i kako

- - - - - - - - - -

bice to prava glavobolja,znam
al smo reseni

- - - - - - - - - -

ako ne uspe ja palim na kraj sveta negde...n zeland :lol:
 
Mene zanima sve sto treba da se zna oko otvaranja pet shopa
prvo sam htela da to bude i vet apoteka ali prc,nisam veterinar ili farmaceut nego vet tehnicar
mislila ja da to moze tek tako :mrgreen:
mada ja ne bih ni drzala bogzna kakve lekove...mada mislim da to sve sto sam ja htela moze i pet shop da prodaje

otvaram sa bratom i zanima nas kako i sta i na sta tacno da obratimo paznju
vidim da je tema od pre 6.5 godina pa da vidim sta se sada desava

pored pet shopa imacemo i sisanje pasa...za pocetak samo higijensko,mada neke rase mogu i friz da dobiju posto znam sta i kako

- - - - - - - - - -

bice to prava glavobolja,znam
al smo reseni

- - - - - - - - - -

ako ne uspe ja palim na kraj sveta negde...n zeland :lol:

Pet shop moze da uspe u BOGATOJ SREDINI, gradu ili bolje luksuznom delu grada.

Sela, sirotinja i slicno nisu ambijent za pet shop.

Za ovaj tip negocije mesto je od presudnog znacaja.
 
sreca pa nisam u selu

otvaram salon za negu ljubimaca a ne pet shop
ipak

evo sad polako zavrsavam papirologiju i raspala sam se
mogu da zamislim kako bi bilo da otvaram tek pet shop

ocu da se samoubijem od umora
samo jurim a jako malo spavam
kako je tek onima koji otvaraju prodavnice neke
ja bar nemam posla sa dobavljacima
 
sreca pa nisam u selu

otvaram salon za negu ljubimaca a ne pet shop
ipak

evo sad polako zavrsavam papirologiju i raspala sam se
mogu da zamislim kako bi bilo da otvaram tek pet shop

ocu da se samoubijem od umora
samo jurim a jako malo spavam
kako je tek onima koji otvaraju prodavnice neke
ja bar nemam posla sa dobavljacima

Obicno je salon za negu ljubimaca DEO Pet shopa.

Ne znam kako je u Srbiji, ali to se ne registruje odvojeno. Registrujes pet shop koji ima deo za pse, macke, NEGU ISTIH, deo gde se prodaje hrana i lekovi, deo za ptice, deo za akvarijumske ribice i td...


Zasto ne uzmes nekog da trci za tebe ko se u to razume, nekog studenta prava ili nesto slicno?
 
vet apoteke na crno :lol:
za apoteku moras da budes farmaceut ili veterinar valjda,nisam sigurna
znam da ja kao vet tehnicar ne mogu apoteku da imam
pet shop moze ko hoce al ne sme nikakve lekove...cak ni ogrlice protiv parazita koje nisu na biljnoj bazi

salon za negu se registruje kao ostale nepomenute usluzne delatnosti(posto nema sifra bas za to ima samo za muskog ili zenskog frizera,nema za pseceg)
a ovde ima salona koliko hoces....bez pet shopa
poznanica ima pet shop blizu naseg salona tako da mi to nece biti opcija,ne bi bilo fer,kad se vec znamo
a i pored njenog ima ovde jos dva ili tri pet shopa u kraju...plus ono sto prodaju u super veru,maksiju, kod veterinara,itd

- - - - - - - - - -

Obicno je salon za negu ljubimaca DEO Pet shopa.

Ne znam kako je u Srbiji, ali to se ne registruje odvojeno. Registrujes pet shop koji ima deo za pse, macke, NEGU ISTIH, deo gde se prodaje hrana i lekovi, deo za ptice, deo za akvarijumske ribice i td...


Zasto ne uzmes nekog da trci za tebe ko se u to razume, nekog studenta prava ili nesto slicno?
ovo sto moram licno moram
ostalo ce knjigovodja da se iscima
 
Mhm, pa nisu na crno..zaista ih otvaraju i rade u njima veterinari. Barem ovde kod mene u kraju je tako, za osatak ne znam..

Nezgodno za vlasnike pasa, kad su u pitanjuu vet apoteke-pet šopovi ujedno, jesu cene hrane i svega ostalog, lekovi su i preparati ok cene. Međtutim, ubijaju na ostalo :lol:
Svi vrlo poštuju i savete , znači što je vererinar, daje nam informacije stručno lice, leči i sve. I meni je, npr. super, što ne moram da zovem Lakijevog veta za sitnice ili proveru, nego prošetamo ulicu ispod do veterninara u pet šop.

Nisam razmišljao da li pet šopovi mogu, sa tim klqasifikacijama, da prodaju npr. ogrlice ako nije vet apoteka ;) A svi ih drže.

Kupiću ponekad i drugde, ali se uvek vraćam tamo gde godinam unazad kupujem jer imaju dobru i kvalitetnu hranu, provereno, a cena je više nego dobra u odnosu na neke 2. pet šopove. (npr. taj vet-per šop).
 
Poslednja izmena:
Mhm, pa nisu na crno..zaista ih otvaraju i rade u njima veterinari. Barem ovde kod mene u kraju je tako, za osatak ne znam..

Nezgodno za vlasnike pasa, kad su u pitanjuu vet apoteke-pet šopovi ujedno, jesu cene hrane i svega ostalog, lekovi su i preparati ok cene. Međtutim, ubijaju na ostalo :lol:
Svi vrlo poštuju i savete , znači što je vererinar, daje nam informacije stručno lice, leči i sve. I meni je, npr. super, što ne moram da zovem Lakijevog veta za sitnice ili proveru, nego prošetamo ulicu ispod do veterninara u pet šop.

Nisam razmišljao da li pet šopovi mogu, sa tim klqasifikacijama, da prodaju npr. ogrlice ako nije vet apoteka ;) A svi ih drže.

Kupiću ponekad i drugde, ali se uvek vraćam tamo gde godinam unazad kupujem jer imaju dobru i kvalitetnu hranu, provereno, a cena je više nego dobra u odnosu na neke 2. pet šopove. (npr. taj vet-per šop).


Nisam ni ja sigurna da je tako jer i sama poznajm nekoliko pet shopova koji veze sa veterinarima nemaju.
Oni samo prodaju neke "gotove, zapakovane stvari" lekove ne prodaju niti se bakcu sa lekovima.
 
Nisam ni ja sigurna da je tako jer i sama poznajm nekoliko pet shopova koji veze sa veterinarima nemaju.
Oni samo prodaju neke "gotove, zapakovane stvari" lekove ne prodaju niti se bakcu sa lekovima.

Da, sa druge strane, veterinarima pet-šop asortiman dođe kao dopuna.
Pošto nisu klasični trgovci, drže više cene hrane.. Pet šopovi su klasična trgovina, njih može svako da otvori..
Veterinarka koja drži pet šop i apoteku zajedno, kod nas, radi u njemu svakondnevno i samo ona i radi.
Za trgovinu lekovima, potrebno je da budu vet. ili vet. tehničari, farmaceuti... tako da je šifra delatnosti tu jasna.

E sad, za salone...tu znam jednog koji drži pet šop i vet ambulantu i pošto ima i deo..ordinaciju za pse, angažuje nekoga ko bi mu radio i šišanje i sređivanje pasa, pa se zakazuje npr. 10 dana ranije...

Saloni dosta dobro prolaze kod nas...pogotovu otkad ima bišošnčića u neverovatnom broju :lol:
 
Poslednja izmena:
ako je vet po struci i ima pet shop, sme da ima i lekove i ogrlice koje nisu na biljnoj bazi

sto se pasa tice ovde najvise ima maltezera
ali ima i bisona,pudli,vestija,snaucera....jorkija...i lasa apso i si cu
ali maltezeri ubedljivo vode
 
ako je vet po struci i ima pet shop, sme da ima i lekove i ogrlice koje nisu na biljnoj bazi

sto se pasa tice ovde najvise ima maltezera
ali ima i bisona,pudli,vestija,snaucera....jorkija...i lasa apso i si cu
ali maltezeri ubedljivo vode
ma sve ima, nije to problem..

Jeste krenuli sa poslom......mi se ne šišamo :p


Al možda svrnemo na sređivanje šapa, noktiju i slične kozmetičke trermane ( :
 
scalibor je bez veze
ja stavila psu i pored toga je bila puna buva
kiltix je mnogo bolja

- - - - - - - - - -

nego, trazi se grumerka sa iskustvom za rad u novootvorenom salonu
kontakt preko pp
i nemoj da mi neko spamuje
ozbiljna sam
samo sa iskustvom...zensko
 
Tih, diskriminatorko... pa mogao bi vikendom da se zabavljam groomingom....grooming-moonjing,...nemam iskustvo ali brzo bih naučio :rotf:
Mogu ja, mogu ja?

Sve Bayerove ogrilice su se pokazale efikasnim, ali i Scalibor i to ne samo na mom psu, iskustva su vrlo+
 
Pet shop moze da uspe u BOGATOJ SREDINI, gradu ili bolje luksuznom delu grada.

Sela, sirotinja i slicno nisu ambijent za pet shop.

Za ovaj tip negocije mesto je od presudnog znacaja.

Tačno.

Naročito što svaki vet svercuje ispod žita i hranu i lekove i preporučuje svog dilera koji mu je tutnuo kintu, a što je vet na boljem glasu, više mu se veruje i cena skače naravno.

Escalibur, precenjeno stranice.
Ima jedan pet shop na Vračar u, tik pre Kalenica gde sam godinama pazarila neku francusku biljnu ogrlicu koja je savršeno radila posao a košta oko 400 kinti. Penje se stepenicama gore, imaju i grumera i veterinara koji zna posao što je vidljivo i laiku malo upucenijem što je i najbitnije.
Kad vidim mutavice i neznalice u tim radnjama ne bih ni posip kupila, a ne nešto što bih dala ljubimcu.
 

Back
Top