Molekularna biologija i fiziologija

Molekularna biologija i mikrobiologija su dve potpuno razlicite stvari. Mikrobiologiju mozes uciti kao predmet na Biologiji ili kao predmet na Medicini. Fakultet samo za mikrobiologiju ne postoji. Mikrobiologiju mozes da specijaliziras nakon zavrsene Biologije ili Medicine, na oba ova faksa, a od toga na kom je specijaliziras zavisi i gde mozes da radis. Sa specijaliziranom mikrobiologijom na Biologiji mozes da se bavis naukom ili da radis u labu, a sa mikrobiologijom na Medicini takodje radis u labu, samo imas pravo da potpises rezultat. Molekularna bioogija je nesto pak deseto, to je faks sam za sebe (tj. smer na Biologiji). Sa zavrsenom Molekularnom biologijom mozes da se bavis naucno istrazivackim radom, ili da radis analize u nekom labu sto nikako ne bih preporucila. Iz tvog posta ja sad nisam sigurna sta je to sto volis, molekularna biologija ili mikrobiologija, jer ti jedno stoji u naslovu, a jedno u tekstu. Ako stignes preciziraj, pa ti onda mogu reci i nesto vise o tome. Pozdrav!!!!
 
Poslednja izmena:
Sve je relativno, ali u principu imas dve osnovne opcije>
1. da se zaposlis u nekoj laboratoriji, medjutim posao je monoton, nemas nikakvu odgovornost, ne mozes da izdas nalaz i posle nekog vremena shvatis da si dzabe studirao jer sve to isto bi mogao da radis i sa zavrsenom srednjom skolom
2. da se bavis naucnim radom. Za ovo ce ti biti potrebno da imas ok prosek i moraces da ides na postdiplomske studije. U zavisnosti od toga na kom si institutu moze da bude veoma zanimljivo, ali pre ili kasnije se susreces sa dva ogromna nedostatka: drzavu boli uvo za nauku sto rezultira: a) platom kakvu ima salterska sluzbenica sa zavrsenom srednjom skololm, b) slabo opremljene laboratorije u koje se nista novo ne ulaze po nekoliko godina.

Ono sot je pozitivna strana je sto u svakom trenutku mozes da zapalis iz zemlje, a da ne moras da nostrifikujes diplomu ni nista slicno.

Nadam se da sam bila od neke koristi. pozdrav!!!!!
 
Ja sam upisala ovaj smer u Beogradu, ali ne mogu da se snadjem nikako u onom informatoru. Da li neko zna bar koliko ispita ima na prvoj godini, i koji su obavezni ispiti?

Posto si upisala po novom programu vasa generacija ima 10 ispita po godini. Kompletan program mozesh da skinesh iz casopisa Simbioza koji izdaje fax. Mislim da se nalazi na sajtu www.biolozi.net.
 
Evo i ovde da pitam, posto je ona druga tema mrtva. Koliko bodova treba za upis na mol. biologiju ( jel oko 95-96) zato sto ja ne nosim maksimalno iz skole, da li je stvarno toliko tezak fakultet i moram da napomenem da nisam sto posto sigurna da li bih ga upisala, ali to je ono sto me ( za sada ) najvise zanima. Pozdrav.
 

Back
Top