Najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif u istoriji Rock'n'Rolla

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Koji je po vama najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif koji je doprineo da pesma postane kultna rok himna u istoriji Rock'nRolla i svih njegovih podzanrova?Naravno moze i blues i Jass s'obzirom da se rok razvio iz bluza.......

Za mene na prvom mestu je

1Deep Purple - Smoke on the water

:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:

Psihoanaliza pesme
Ovu pesmu su Deep Purple sasvim slucajno napisali i to je pesma koja govori o dogadjajima koji su se desavali dok su snimali album u Svajcarskoj.......inace trebala im je neka "glupa pesma" koja ce samo popuniti prostor na ploci Machine Head jer su mislili da vec imaju hitove na toj ploci.....He he he kako su se grdno zayebali......Ovo je postala jedna od najslusanijih najsviranijih pesama na svetu....Ja licno ne znam nekog ko je svirao gitaru 3 dana a da nije skinuo uvodni rif za Smoke on the water - samo 3 akorda-rifa - G-B-C i sve se vrti oko nih..........


2.mesto
Dire Straits - Money for nothing
Posle duzeg introa ulazi taj cuveni rif Marka Noflera koji ce doprineti da pesma postane kultni hit i uopste rok himna...........
Ovde ima velike slicnosti sa pesmom Smoke on the water u smislu da je i ona nastala kao zajebancija.Naime Mark Nofler ju je napisao u prodavnici televizora i muzickih aparata te bele tehnike i sl.Pesma peva iz ugla radnika u toj radnji i kroz sta sve on prolazi tokom svog jednog radnog dana.Cak je i sam Mark Nofler rekao da je u toj prodavnici uzeo papirce i olovku i slusao komentare radnika dok nose robu i zapisivao sta su sve pricali kako bi pesma bila originalnija......

Ispade da su neke velike kultne rok himne nastale kao zajebancija.....Da li je recept za buduce muzicare kada hoce da se proslave i zarade milijarde i prodaju svoj album u milionskom tirazu........Jedno je sigurno SVE JE MOGUCE I NISTA NIJE NEMOGUCE.........

Nadam se da sam vam zagolicao mastu da istrazujete malo....Cekam vasa misljenja........(ali nemojte da navodite pesme onako sta vam prvo padne napamet - dajte bar neko obrazlozenje kako zasto)
 
Koji je po vama najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif koji je doprineo da pesma postane kultna rok himna u istoriji Rock'nRolla i svih njegovih podzanrova?Naravno moze i blues i Jass s'obzirom da se rok razvio iz bluza.......

Za mene na prvom mestu je

1Deep Purple - Smoke on the water

:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:

Psihoanaliza pesme
Ovu pesmu su Deep Purple sasvim slucajno napisali i to je pesma koja govori o dogadjajima koji su se desavali dok su snimali album u Svajcarskoj.......inace trebala im je neka "glupa pesma" koja ce samo popuniti prostor na ploci Machine Head jer su mislili da vec imaju hitove na toj ploci.....He he he kako su se grdno zayebali......Ovo je postala jedna od najslusanijih najsviranijih pesama na svetu....Ja licno ne znam nekog ko je svirao gitaru 3 dana a da nije skinuo uvodni rif za Smoke on the water - samo 3 akorda-rifa - G-B-C i sve se vrti oko nih..........


2.mesto
Dire Straits - Money for nothing
Posle duzeg introa ulazi taj cuveni rif Marka Noflera koji ce doprineti da pesma postane kultni hit i uopste rok himna...........
Ovde ima velike slicnosti sa pesmom Smoke on the water u smislu da je i ona nastala kao zajebancija.Naime Mark Nofler ju je napisao u prodavnici televizora i muzickih aparata te bele tehnike i sl.Pesma peva iz ugla radnika u toj radnji i kroz sta sve on prolazi tokom svog jednog radnog dana.Cak je i sam Mark Nofler rekao da je u toj prodavnici uzeo papirce i olovku i slusao komentare radnika dok nose robu i zapisivao sta su sve pricali kako bi pesma bila originalnija......

Ispade da su neke velike kultne rok himne nastale kao zajebancija.....Da li je recept za buduce muzicare kada hoce da se proslave i zarade milijarde i prodaju svoj album u milionskom tirazu........Jedno je sigurno SVE JE MOGUCE I NISTA NIJE NEMOGUCE.........

Nadam se da sam vam zagolicao mastu da istrazujete malo....Cekam vasa misljenja........(ali nemojte da navodite pesme onako sta vam prvo padne napamet - dajte bar neko obrazlozenje kako zasto)


Potpuno si u pravu ali mora se dodati tvojem mišljenju i Džoni Bi Gud, zar ne? :)
 
meni odmah padne na pamet Sweet Child O' Mine :lol:

UUuu jeste dobar.....mada nije bas da je kultni ali je najprepoznatljiviji rif Gansa,ljudi kad cuju taj pocetak,koliki god laici da bili i da nemali sluha odmah znaju - Uuuu evo je ona dobra od Gansa - bukvalno i oni koji ne slusaju to.....

Ima jedna anegdota o ovoj pesmi o meni......Naime kada sam bio mladji obozavao sa Sweet child ali sam mrzeo ovaj Slashov uvod,toliko mi bio antipatican nesto da ne mogu da opisem.......Cak sam i pesmu jedno vreme zamrzeo zbog toga.........I prvi put kad sam uzeo to da odsviram sam se toliko navukao da bukvalno nije bio bend gde sam svirao a da se ne svira Sweet child i onaj sada "prelepi" uvodni rif koji ja sam sviram a ostali se jos ne ukljucuju.....To mi postala omiljena stvar za sviranje.......Stvarno i dan danas ne znam zasto nisam podnosio taj intro a sad ne mogu bez njega........Ipak je i muzika drugacija u muzicarevoj glavi nego u glavi obicnog slusaoca............Ja sam npr neke pesme provalio koliko su dobre tek kad sam ih odsvirao.....i obrnuto
 
Kaze na netu vako:

10.) "Enter Sandman" by Metallica
9.) "Back In Black" by AC/DC
8.) "Sweet Child O' Mine" by Guns N' Roses
7. ) "Proud Mary" by Creedence Clearwater Revival
6.) "Iron Man" by Black Sabbath
5.) "Smoke On The Water" by Deep Purple
4.) "Crazy Train" by Ozzy Osbourne And Randy Rhoads
3.) "Purple Haze" by Jimi Hendrix
2.) "Stairway To Heaven" by Led Zeppelin
1.) "Johnny B. Goode" by Chuck Berry

.......Moj bas nebi iso tako..ali ..=D :ok:
 
Koji je po vama najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif koji je doprineo da pesma postane kultna rok himna u istoriji Rock'nRolla i svih njegovih podzanrova?Naravno moze i blues i Jass s'obzirom da se rok razvio iz bluza.......

Za mene na prvom mestu je

1Deep Purple - Smoke on the water

:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:

Psihoanaliza pesme
Ovu pesmu su Deep Purple sasvim slucajno napisali i to je pesma koja govori o dogadjajima koji su se desavali dok su snimali album u Svajcarskoj.......inace trebala im je neka "glupa pesma" koja ce samo popuniti prostor na ploci Machine Head jer su mislili da vec imaju hitove na toj ploci.....He he he kako su se grdno zayebali......Ovo je postala jedna od najslusanijih najsviranijih pesama na svetu....Ja licno ne znam nekog ko je svirao gitaru 3 dana a da nije skinuo uvodni rif za Smoke on the water - samo 3 akorda-rifa - G-B-C i sve se vrti oko nih..........


2.mesto
Dire Straits - Money for nothing
Posle duzeg introa ulazi taj cuveni rif Marka Noflera koji ce doprineti da pesma postane kultni hit i uopste rok himna...........
Ovde ima velike slicnosti sa pesmom Smoke on the water u smislu da je i ona nastala kao zajebancija.Naime Mark Nofler ju je napisao u prodavnici televizora i muzickih aparata te bele tehnike i sl.Pesma peva iz ugla radnika u toj radnji i kroz sta sve on prolazi tokom svog jednog radnog dana.Cak je i sam Mark Nofler rekao da je u toj prodavnici uzeo papirce i olovku i slusao komentare radnika dok nose robu i zapisivao sta su sve pricali kako bi pesma bila originalnija......

Ispade da su neke velike kultne rok himne nastale kao zajebancija.....Da li je recept za buduce muzicare kada hoce da se proslave i zarade milijarde i prodaju svoj album u milionskom tirazu........Jedno je sigurno SVE JE MOGUCE I NISTA NIJE NEMOGUCE.........

Nadam se da sam vam zagolicao mastu da istrazujete malo....Cekam vasa misljenja........(ali nemojte da navodite pesme onako sta vam prvo padne napamet - dajte bar neko obrazlozenje kako zasto)

Sta ima jos da kazem kad si rekao sve,osim da dodam Paranoid i nesto od Stonsa!
 
Ne mogu da verujem toliko sam "mozgao" sta da stavim na trece mesto i konacno kad sam se setio ono vec me neko pretekao i napisao....:dash::dash::dash::dash::dash:


#3. Mesto (by bRu zLi)

pripada


Rolling Stones - Satisfaction

:vatromet::vatromet::vatromet:

Mozda bi cak bilo realnije da malo izmenim

1.Smoke on the water
2.Satisfaction
3.Money for nothing

Jes da sam ja stavio Money na drugo mesto ali opet ako cemo ni po babu ni po striceve mislim da sam se zeznuo i da satisfaction treba da ide na 2. mesto (mada ja vise gotivim dire straits pa sam delovao malo subjektivno pri nabrajanju........)

Hm mozda cak i satisfaction pretenduje na prvo mesto....:think: Sta mislite.....
Taj rif od 3 tona je proslavio rolingstonse i napravio od njih ovo sto su danas......
 
Satisfaction i Smoke on The Water.
Najprepoznatljiviji. Sad, dal su najbolji, zavisi od ukusa.


He imamo slican ukus.....

Bas sam tako upravo i naveo temu......Da ima nekog smisla......Jer da sam rekao koji su najbolji samo obicno bi se navodile raznorazne gluposti i tema bi ispala suvise subjektivna i nista ne bismo dobili.........

Ovako bar imamo 3 kategorije

1 najbolji rif - u muzickom i inspirativnom smislu
2.najprepoznatljiviji (sto znaci da nema ko nije cuo za njega - pa i oni koji ne slusaju to ali kazu uh evo je ona stvar)
3.kultni - da je taj rif koliko god prost i nekvalitetan bio, da je doprineo da ta pesma postane kultna i da postane prava himna za sve generacije i sve uzraste i sve ukuse.....
 
Ijao majko mila sta smo zaboooooravili


SURVIVOR - EYE OF THE TIGER


Znaci ne znam ni jednog zivog coveka ispod 35 a da ne zna ovu pesmu ili da nije gledao Rokija

Ovo je jedina pema u istoriji muzike koju su vise voleli i slusali sportisti i svi oni koji se tako osecaju nego muzicari i ljudi koji vole muziku a sport ne,a pogotovo boxeri,bilderi,sprinteri,maratonci.......

Svako ko je trcao nekad u zivotu je trcao bar jedanput uz ovu pesmu

I svako obozava onaj uvodni rif
Pam.......pam pam pa.......pam pam pa........pam pam pAAAAAAAAAAA
i jopet isto

Ova pesma je probila sve tabue i porusila sve granice a to retko koja pesma moze.Ovu pemu slusaju svi bez obzira da li uopste slusaju muziku,ili se bave sportom ili vole da gledaju Rokija,ili slusaju turbo folk i ne zanima ih rok.......Znam ja neke ljude koji misle da je Metalika muzicki zanr ali ovo naprosto znaju napamet.........

Koliko je samo ljudi u Filadelfiji trcalo niz one stepenice zamisljajuci da je Roki dok se na njegovom vokmenu cula pesma

Risin' up, back on the street
Did my time, took my chances
Went the distance, now I'm back on my feet
Just a man and his will to survive

So many times, it happens too fast
You change your passion for glory
Don't lose your grip on the dreams of the past
You must fight just to keep them alive

Chorus:
It's the eye of the tiger, it's the cream of the fight
Risin' up to the challenge of our rival
And the last known survivor stalks his prey in the night
And he's watchin' us all in the eye of the tiger

Face to face, out in the heat
Hangin' tough, stayin' hungry
They stack the odds 'til we take to the street
For we kill with the skill to survive

chorus

Risin' up, straight to the top
Have the guts, got the glory
Went the distance, now I'm not gonna stop
Just a man and his will to survive

chorus

The eye of the tiger (repeats out)...

ROKI ROKI ROKI

Ih sad cu opet morati da prepravljam svoj spisak:dash::dash::dash::dash:
 
Poslednja izmena:
de si bruzli faco
Jesi naso onu pesmu? da znas da si i mene zainteresovao ako je ne nadjes ima ja da je nadjem, obecavam
@topik
nisam vrsni poznavalac, pa idem po seksualnom nagonu
steve stevens, jer suruje s billy idolom

Cao....
Pa nisam nasao cekam da je uhvatim opet na vh1.....pesma je mnoooogo dobra pocinje onako smorno ali u sredini pesme tj kadpocne refren i kad Kaze Do you remember.....uuuuu bas je jaka pesma.....Lik sto peva nosi neki kaput i ima onako ni kratku ni dugu kosu cini mi se zuckaste braonkaste boje.....
Lici na glumca Zerard Depardjea

zerard-depardje-498.jpg



samo mladji je za nijansu i nije bas ovako ruzan.....


Aj pa da nadjemo jer pesma je mnooooooogo dobra
 

Back
Top