Najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif u istoriji Rock'n'Rolla
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 60

Tema: Najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif u istoriji Rock'n'Rolla

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

Cool Najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif u istoriji Rock'n'Rolla

Koji je po vama najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif koji je doprineo da pesma postane kultna rok himna u istoriji Rock'nRolla i svih njegovih podzanrova?Naravno moze i blues i Jass s'obzirom da se rok razvio iz bluza.......

Za mene na prvom mestu je

1Deep Purple - Smoke on the water

Psihoanaliza pesme
    Ovu pesmu su Deep Purple sasvim slucajno napisali i to je pesma koja govori o dogadjajima koji su se desavali dok su snimali album u Svajcarskoj.......inace trebala im je neka "glupa pesma" koja ce samo popuniti prostor na ploci Machine Head jer su mislili da vec imaju hitove na toj ploci.....He he he kako su se grdno zayebali......Ovo je postala jedna od najslusanijih najsviranijih pesama na svetu....Ja licno ne znam nekog ko je svirao gitaru 3 dana a da nije skinuo uvodni rif za Smoke on the water - samo 3 akorda-rifa - G-B-C i sve se vrti oko nih..........

2.mesto
    Dire Straits - Money for nothing
    Posle duzeg introa ulazi taj cuveni rif Marka Noflera koji ce doprineti da pesma postane kultni hit i uopste rok himna...........
    Ovde ima velike slicnosti sa pesmom Smoke on the water u smislu da je i ona nastala kao zajebancija.Naime Mark Nofler ju je napisao u prodavnici televizora i muzickih aparata te bele tehnike i sl.Pesma peva iz ugla radnika u toj radnji i kroz sta sve on prolazi tokom svog jednog radnog dana.Cak je i sam Mark Nofler rekao da je u toj prodavnici uzeo papirce i olovku i slusao komentare radnika dok nose robu i zapisivao sta su sve pricali kako bi pesma bila originalnija......

Ispade da su neke velike kultne rok himne nastale kao zajebancija.....Da li je recept za buduce muzicare kada hoce da se proslave i zarade milijarde i prodaju svoj album u milionskom tirazu........Jedno je sigurno SVE JE MOGUCE I NISTA NIJE NEMOGUCE.........

Nadam se da sam vam zagolicao mastu da istrazujete malo....Cekam vasa misljenja........(ali nemojte da navodite pesme onako sta vam prvo padne napamet - dajte bar neko obrazlozenje kako zasto)

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Podrazumevano Re: Najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif u istoriji Rock'n'Rolla

I meni odmah prvi na pamet pada Smoke on The Water.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Veoma poznat Mrs_Sick (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    170

Podrazumevano Re: Najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif u istoriji Rock'n'Rolla

Takođe.
    Pa koji drugi može da ima?

I can help you see the light out of your despair,
    You tie the rope, I'll kick the fu*kin' chair!

Ističe se
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Black Sabbath - Iron Man.

Primećen član Nifelvind (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

meni odmah padne na pamet Sweet Child O' Mine
    Yllä harmaan korven korpit laulaa, hurme tämän kansan roudan sulattaa,
    Katso kuinka hohkaa kansi taivaan, kutsuu se meitä tumman virran taa.

Primećen član Orgasmatron (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

rif koji je stvorio heavy metal i metal u opshte BLACK SABBATH - PARANOID!!! i naravno neizostavni The Scorpions i njihov hit Rock You Like A Hurricane
    Poslednji put ažurirao/la Orgasmatron : 10.11.2009. u 13:35
    Туците вашу децу када почну да личе на Вас.Отрујте вашу децу када почну да личе на Горaна Брeговића

Anđelija nije na forumu
    our weary eyes still stray to the horizon, though down this road we've been so many times
    Ističe se Anđelija (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

A Thunderstruck od AC/DC?
    Up and down.But in the end it's only round and round...and round.

Poznat
    Učlanjen
    18.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bRu zLi Pogledaj poruku
    Koji je po vama najbolji,najprepoznatljiviji,kultni gitarski rif koji je doprineo da pesma postane kultna rok himna u istoriji Rock'nRolla i svih njegovih podzanrova?Naravno moze i blues i Jass s'obzirom da se rok razvio iz bluza.......

Psihoanaliza pesme
    Ovu pesmu su Deep Purple sasvim slucajno napisali i to je pesma koja govori o dogadjajima koji su se desavali dok su snimali album u Svajcarskoj.......inace trebala im je neka "glupa pesma" koja ce samo popuniti prostor na ploci Machine Head jer su mislili da vec imaju hitove na toj ploci.....He he he kako su se grdno zayebali......Ovo je postala jedna od najslusanijih najsviranijih pesama na svetu....Ja licno ne znam nekog ko je svirao gitaru 3 dana a da nije skinuo uvodni rif za Smoke on the water - samo 3 akorda-rifa - G-B-C i sve se vrti oko nih..........

2.mesto
    Posle duzeg introa ulazi taj cuveni rif Marka Noflera koji ce doprineti da pesma postane kultni hit i uopste rok himna...........
    Ovde ima velike slicnosti sa pesmom Smoke on the water u smislu da je i ona nastala kao zajebancija.Naime Mark Nofler ju je napisao u prodavnici televizora i muzickih aparata te bele tehnike i sl.Pesma peva iz ugla radnika u toj radnji i kroz sta sve on prolazi tokom svog jednog radnog dana.Cak je i sam Mark Nofler rekao da je u toj prodavnici uzeo papirce i olovku i slusao komentare radnika dok nose robu i zapisivao sta su sve pricali kako bi pesma bila originalnija......

Ispade da su neke velike kultne rok himne nastale kao zajebancija.....Da li je recept za buduce muzicare kada hoce da se proslave i zarade milijarde i prodaju svoj album u milionskom tirazu........Jedno je sigurno SVE JE MOGUCE I NISTA NIJE NEMOGUCE.........

Nadam se da sam vam zagolicao mastu da istrazujete malo....Cekam vasa misljenja........(ali nemojte da navodite pesme onako sta vam prvo padne napamet - dajte bar neko obrazlozenje kako zasto)

Potpuno si u pravu ali mora se dodati tvojem mišljenju i Džoni Bi Gud, zar ne?

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio *Queen Obscene* Pogledaj poruku
    meni odmah padne na pamet Sweet Child O' Mine
    UUuu jeste dobar.....mada nije bas da je kultni ali je najprepoznatljiviji rif Gansa,ljudi kad cuju taj pocetak,koliki god laici da bili i da nemali sluha odmah znaju - Uuuu evo je ona dobra od Gansa - bukvalno i oni koji ne slusaju to.....

Ima jedna anegdota o ovoj pesmi o meni......Naime kada sam bio mladji obozavao sa Sweet child ali sam mrzeo ovaj Slashov uvod,toliko mi bio antipatican nesto da ne mogu da opisem.......Cak sam i pesmu jedno vreme zamrzeo zbog toga.........I prvi put kad sam uzeo to da odsviram sam se toliko navukao da bukvalno nije bio bend gde sam svirao a da se ne svira Sweet child i onaj sada "prelepi" uvodni rif koji ja sam sviram a ostali se jos ne ukljucuju.....To mi postala omiljena stvar za sviranje.......Stvarno i dan danas ne znam zasto nisam podnosio taj intro a sad ne mogu bez njega........Ipak je i muzika drugacija u muzicarevoj glavi nego u glavi obicnog slusaoca............Ja sam npr neke pesme provalio koliko su dobre tek kad sam ih odsvirao.....i obrnuto

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3374

Nevermore Believe In Nothing mi za sad pada na pamet https://www.youtube.com/watch?v=mT_oPFNJwEM
    Myles Bennett Dyson

Obećava
    Učlanjen
    16.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Deep Purple-Smoke on the water
    AC/DC-Highway to Hell
    Black Sabbath-Paranoid
    The Rolling Stones-Satisfaction
    Black Sabath - Iron Man
    Jim Hendrix-Voodoo Chile
    Gns- Sweet child on mine
    ........

Poznat Petar BSK (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    299

Po izboru jednog caspopisa,skoro je bila ta anketa i pobedio je Slash-sweet child of mine,drugo mesto je nesto od Aerosmita....

Aktivan član Powerslave94 (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Naravno, Smoke On The Water...

AC/DC - Back In Black
    Scorpions - Rock You Like A Hurricane
    Black Sabbath - Paranoid, Iron Man
    THEY'LL BE COMING TO BRING THE ETERNAL FLAME, THEY'LL BE BRINGING US ALL IMMORTALITY!!!

Zainteresovan član The_Ekatarina_Bojan (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Kaze na netu vako:

10.) "Enter Sandman" by Metallica
    9.) "Back In Black" by AC/DC
    8.) "Sweet Child O' Mine" by Guns N' Roses
    7. ) "Proud Mary" by Creedence Clearwater Revival
    6.) "Iron Man" by Black Sabbath
    5.) "Smoke On The Water" by Deep Purple
    4.) "Crazy Train" by Ozzy Osbourne And Randy Rhoads
    3.) "Purple Haze" by Jimi Hendrix
    2.) "Stairway To Heaven" by Led Zeppelin
    1.) "Johnny B. Goode" by Chuck Berry

.......Moj bas nebi iso tako..ali ..=D
    When I was a child I caught a fleeting glimpse

Domaćin PecinaBabaStojanka (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

al along d wactaver ...hendriks...
    https://www.youtube.com/watch?v=14qTXRkAKr8
    ustvari,sve sto je bog odsvirao...

Primećen član Nifelvind (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Petar Borcha Pogledaj poruku
    Po izboru jednog caspopisa,skoro je bila ta anketa i pobedio je Slash-sweet child of mine,drugo mesto je nesto od Aerosmita....
    verovatno rif iz Walk This Way
    Yllä harmaan korven korpit laulaa, hurme tämän kansan roudan sulattaa,
    Katso kuinka hohkaa kansi taivaan, kutsuu se meitä tumman virran taa.

Poznat Petar BSK (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    299

Citat Original postavio *Queen Obscene* Pogledaj poruku
    verovatno rif iz Walk This Way
    Moguce,ne slusam Aerosmit pa ne znam
    Moj izbor:
    1.Deep Purple-Smoke on the water
    2.GNR-Sweet child of mine
    3.Black Sabbath-Iron Man
    4.Black Sabbath-Paranoid
    5.AC/DC Hells Bells
    6.Nirvana-Smels like teen spirit ( )

Ističe se Maggie.The.Cat (avatar)
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Satisfaction i Smoke on The Water.
    Najprepoznatljiviji. Sad, dal su najbolji, zavisi od ukusa.

Ističe se T@R@NTUL@ (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio bRu zLi Pogledaj poruku

Psihoanaliza pesme

2.mesto

Sta ima jos da kazem kad si rekao sve,osim da dodam Paranoid i nesto od Stonsa!
    I'd like to see you Before you see me.
    I'd like to see you. I'd like to see you leave.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

Ne mogu da verujem toliko sam "mozgao" sta da stavim na trece mesto i konacno kad sam se setio ono vec me neko pretekao i napisao....

#3. Mesto (by bRu zLi)

pripada

Rolling Stones - Satisfaction

Mozda bi cak bilo realnije da malo izmenim

1.Smoke on the water
    2.Satisfaction
    3.Money for nothing

Jes da sam ja stavio Money na drugo mesto ali opet ako cemo ni po babu ni po striceve mislim da sam se zeznuo i da satisfaction treba da ide na 2. mesto (mada ja vise gotivim dire straits pa sam delovao malo subjektivno pri nabrajanju........)

Hm mozda cak i satisfaction pretenduje na prvo mesto.... Sta mislite.....
    Taj rif od 3 tona je proslavio rolingstonse i napravio od njih ovo sto su danas......

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio Maggie.The.Cat Pogledaj poruku
    Satisfaction i Smoke on The Water.
    Najprepoznatljiviji. Sad, dal su najbolji, zavisi od ukusa.

He imamo slican ukus.....

Bas sam tako upravo i naveo temu......Da ima nekog smisla......Jer da sam rekao koji su najbolji samo obicno bi se navodile raznorazne gluposti i tema bi ispala suvise subjektivna i nista ne bismo dobili.........

Ovako bar imamo 3 kategorije

1 najbolji rif - u muzickom i inspirativnom smislu
    2.najprepoznatljiviji (sto znaci da nema ko nije cuo za njega - pa i oni koji ne slusaju to ali kazu uh evo je ona stvar)
    3.kultni - da je taj rif koliko god prost i nekvalitetan bio, da je doprineo da ta pesma postane kultna i da postane prava himna za sve generacije i sve uzraste i sve ukuse.....

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

Ijao majko mila sta smo zaboooooravili

SURVIVOR - EYE OF THE TIGER

Znaci ne znam ni jednog zivog coveka ispod 35 a da ne zna ovu pesmu ili da nije gledao Rokija

Ovo je jedina pema u istoriji muzike koju su vise voleli i slusali sportisti i svi oni koji se tako osecaju nego muzicari i ljudi koji vole muziku a sport ne,a pogotovo boxeri,bilderi,sprinteri,maratonci.......

Svako ko je trcao nekad u zivotu je trcao bar jedanput uz ovu pesmu

I svako obozava onaj uvodni rif
    Pam.......pam pam pa.......pam pam pa........pam pam pAAAAAAAAAAA
    i jopet isto

Ova pesma je probila sve tabue i porusila sve granice a to retko koja pesma moze.Ovu pemu slusaju svi bez obzira da li uopste slusaju muziku,ili se bave sportom ili vole da gledaju Rokija,ili slusaju turbo folk i ne zanima ih rok.......Znam ja neke ljude koji misle da je Metalika muzicki zanr ali ovo naprosto znaju napamet.........

Koliko je samo ljudi u Filadelfiji trcalo niz one stepenice zamisljajuci da je Roki dok se na njegovom vokmenu cula pesma

Risin' up, back on the street
    Did my time, took my chances
    Went the distance, now I'm back on my feet
    Just a man and his will to survive

So many times, it happens too fast
    You change your passion for glory
    Don't lose your grip on the dreams of the past
    You must fight just to keep them alive

Chorus:
    It's the eye of the tiger, it's the cream of the fight
    Risin' up to the challenge of our rival
    And the last known survivor stalks his prey in the night
    And he's watchin' us all in the eye of the tiger

Face to face, out in the heat
    Hangin' tough, stayin' hungry
    They stack the odds 'til we take to the street
    For we kill with the skill to survive

chorus

Risin' up, straight to the top
    Have the guts, got the glory
    Went the distance, now I'm not gonna stop
    Just a man and his will to survive

chorus

The eye of the tiger (repeats out)...

ROKI ROKI ROKI

Ih sad cu opet morati da prepravljam svoj spisak
    Poslednji put ažurirao/la bRu zLi : 11.11.2009. u 05:05

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

de si bruzli faco
    Jesi naso onu pesmu? da znas da si i mene zainteresovao ako je ne nadjes ima ja da je nadjem, obecavam
    @topik
    nisam vrsni poznavalac, pa idem po seksualnom nagonu
    steve stevens, jer suruje s billy idolom

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio kreptosucks Pogledaj poruku
    de si bruzli faco
    Jesi naso onu pesmu? da znas da si i mene zainteresovao ako je ne nadjes ima ja da je nadjem, obecavam
    @topik
    nisam vrsni poznavalac, pa idem po seksualnom nagonu
    steve stevens, jer suruje s billy idolom
    Cao....
    Pa nisam nasao cekam da je uhvatim opet na vh1.....pesma je mnoooogo dobra pocinje onako smorno ali u sredini pesme tj kadpocne refren i kad Kaze Do you remember.....uuuuu bas je jaka pesma.....Lik sto peva nosi neki kaput i ima onako ni kratku ni dugu kosu cini mi se zuckaste braonkaste boje.....
    Lici na glumca Zerard Depardjea

samo mladji je za nijansu i nije bas ovako ruzan.....

Aj pa da nadjemo jer pesma je mnooooooogo dobra

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

https://www.youtube.com/watch?v=Ytl27FcUHug

evo bruzli, ovo vogno je, a ja te prosli put upucujem na prave pesme za odarsle.
    al dobro, bruzli ko bruzli ostace vecito da se igra u pesku
    sta ces da mi kupis sad?
    moze jedna 24orokaratna ogrlica al plave briljantine da ima,a?

Slične teme

1. 100 najboljih pjevaca u istoriji Rock muzike...
    Autor Painkiller_girl u forumu Rock
    Odgovora: 187
    Poslednja poruka: 07.04.2014., 14:35
  2. Najbolji i najgori period u istoriji muzike
    Autor TheUniversalCreep u forumu Muzika
    Odgovora: 122
    Poslednja poruka: 24.06.2010., 09:38
  3. Najbolji vozac u istoriji Formule 1
    Autor Garwor u forumu Automobilizam
    Odgovora: 126
    Poslednja poruka: 11.06.2009., 16:33
  4. Najprepoznatljiviji ljudi rock-a ?