PRIHVATILISTE ?

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
zanima me jedna stvar,...
kako i zasto je vlada Srbije odvojila ogromne pare da se prosiri prihvatiliste za lutalice kod kragujevca
dok u beogradu ne postoji ni jedno prihvatiliste koje se finansira iz budzeta/?...
kako se dobija to i gde se konkurise
Moja majka je bila u Sidneju,,ona kaze da tamo uopste nema ni pasa ni macaka lutalica,,
imaju par prihvatilista ,,u okolini,finansira ih drzava,,,i tamo zivotinje zive
 
Moja majka
zivi u Sidney ,kaze da TAMO NEMA lutalica ,,ne mozes da vidis lutalice na ulici
Koliko znam isto je i u Berlinu ,Rimu,,,Barseloni...
zasto mora Beograd biti izuzetak u tome?
dajte ljudi,i to su ziva bica
 
Pretpostavljam da bi na ovo pitanje trebao da ti odgovori neko ko se aktivno i zvanicno bavi ZZ, jer mu je to osnovna problematika. Mozda, trenutno, takvih nema na Krsti, ali mozes potraziti na netu odredjene adrese i pitati, dok ovde ne dobijes odgovor.

To sto negde drugde nema lutalica, pitanje je kako su "uklonjene" sa ulica.

Nadam se da ce se javiti neko sa daleko boljim objasnjenjem od ovog mog, "mrsavog" :).

Naravno da su lutalice ziva bica. Neke od njih skoro svaki dan srecem na ulici i hranim. Ali to nije resenje, bar ne dovoljno i konacno :aha:.
 
Koliko sam ja shvatila, "u svetu" postoje dve kategorije organizacija koje rešavaju probleme napuštenih životinja-pounds&shelters. Prvi su klasični šinteraji gde se životinje manje-više neselektivno uništavaju ako posle nekog vremena niko ne dođe po njih a u drugim imaju kakvu-takvu šansu za lečenje, resocijalizaciju i udomljavanje ali opet, i ta druga kategorija je sastavljena od neprofitnih udruženja koja se izdržavaju od donacija i u zavisnosti od količine novca kojom trenutno raspolažu, kao i zakonske regulative tamo gde su zavisi i njihova politika zbrinjavanja životinja. E tu mi je malo nelogično, zaplene pita punog ožiljaka, izleče ga od najnovijih povreda, pa ga onda uspavaju jer je zarežao na pudlicu na trijaži pred prebacivanje u deo za udomljavanje. :roll:
 
Koliko sam ja shvatila, "u svetu" postoje dve kategorije organizacija koje rešavaju probleme napuštenih životinja-pounds&shelters. Prvi su klasični šinteraji gde se životinje manje-više neselektivno uništavaju ako posle nekog vremena niko ne dođe po njih a u drugim imaju kakvu-takvu šansu za lečenje, resocijalizaciju i udomljavanje ali opet, i ta druga kategorija je sastavljena od neprofitnih udruženja koja se izdržavaju od donacija i u zavisnosti od količine novca kojom trenutno raspolažu, kao i zakonske regulative tamo gde su zavisi i njihova politika zbrinjavanja životinja. E tu mi je malo nelogično, zaplene pita punog ožiljaka, izleče ga od najnovijih povreda, pa ga onda uspavaju jer je zarežao na pudlicu na trijaži pred prebacivanje u deo za udomljavanje. :roll:

pa,zar se bas niko ne bavi ozbiljno tim pitanjem ovde
i bilo kakvo zbrinjavanje i lecenje tih zivotinja jeste bolje nego ga pustiti da umre od gladi na ulici
i celog zivota da zivi da ga teraju ,,,i da ga tuku
barem mu je pruzena sansa
.... sta je znam,,ja sam za to ,,a bogami imam i volje i snage ,da ozbiljno pokrenem to pitanje
,,a kako radi ono prihvatiliste kod kragujevca
zna li neko
znam da su dobili pare za PROSIRENJE...
 
Verovatno je pomislila da se baviš zaštitom zbog ove izjave, ili makar da želiš ozbiljno da se uključiš u to:
".... sta je znam,,ja sam za to ,,a bogami imam i volje i snage ,da ozbiljno pokrenem to pitanje".

U principu, slažem se da je najbolje kontaktirati ljude iz Kragujevca, oni će svakako najbolje znati da kažu kako to stvari funkcionišu kod njih.

A evo da se i ja izjasnim: ja kao pojedinac sam za sada jedino u mogućnosti povremeno da udomljavam, dakle, u pitanju je lična akcija pojedinca.
 
Ja uopste ne razumem o cemu vi devojke pricate. Ima tema azili za pse, ima prava zivotinja, ima ..... da ne nabrajam. Pojavi se neko i pita nesto sto vec negde pise i jos se pita da li se neko time ozbiljno bavi, a mi ispisali strane i strane, i niko ne razume o cemu se radi, nego mu vec neko uredno odgovara i ... ne razumem stvarno. I treba tema da se zatvori.
 
Ja uopste ne razumem o cemu vi devojke pricate. Ima tema azili za pse, ima prava zivotinja, ima ..... da ne nabrajam. Pojavi se neko i pita nesto sto vec negde pise i jos se pita da li se neko time ozbiljno bavi, a mi ispisali strane i strane, i niko ne razume o cemu se radi, nego mu vec neko uredno odgovara i ... ne razumem stvarno. I treba tema da se zatvori.[/QUOTsv

sve to pise verovtno negde,ali samo kao informacija izgleda,nista vise
,,niti kako se u azilu brinu za kucice ,ni koliko ima tih azila, zasto su ti azili
na teretu drzave,a lutalica i zivotinja koje se muce na ulici sve je vise i vise
..daj nesto kreativno i konstruktivno ,,mora imati nekakav put kojim se moze krenuti
i pomaknuti sa mrtve tacke
 
... kako i zasto je vlada Srbije odvojila ogromne pare da se prosiri prihvatiliste za lutalice kod kragujevca dok u beogradu ne postoji ni jedno prihvatiliste koje se finansira iz budzeta/?...kako se dobija to i gde se konkurise...

je si li dobila odgovore? sta se tu ne razume? mozda nekome treba crtez. je l umes i da nacrtas pitanje da olaksas prevod poruke ;)?
 
Ja uopste ne razumem o cemu vi devojke pricate. Ima tema azili za pse, ima prava zivotinja, ima ..... da ne nabrajam. Pojavi se neko i pita nesto sto vec negde pise i jos se pita da li se neko time ozbiljno bavi, a mi ispisali strane i strane, i niko ne razume o cemu se radi, nego mu vec neko uredno odgovara i ... ne razumem stvarno. I treba tema da se zatvori.

ni ja ne razumem.ako umes lepo da odgovotris i znas-odgovori.ako je napisano vec negde- stavi link da vidimo de da trazimo.ako ne znas odgovor, ne poznajes materiju-ima vremena da naucis.ovde smo svi da nesto naucimo i uradimo.i ti si dobrodosla.
 
Ja uopste ne razumem o cemu vi devojke pricate. Ima tema azili za pse, ima prava zivotinja, ima ..... da ne nabrajam. Pojavi se neko i pita nesto sto vec negde pise i jos se pita da li se neko time ozbiljno bavi, a mi ispisali strane i strane, i niko ne razume o cemu se radi, nego mu vec neko uredno odgovara i ... ne razumem stvarno. I treba tema da se zatvori.[/QUOTsv

sve to pise verovtno negde,ali samo kao informacija izgleda,nista vise
,,niti kako se u azilu brinu za kucice ,ni koliko ima tih azila, zasto su ti azili
na teretu drzave,a lutalica i zivotinja koje se muce na ulici sve je vise i vise
..daj nesto kreativno i konstruktivno ,,mora imati nekakav put kojim se moze krenuti
i pomaknuti sa mrtve tacke

Evo taksativno, kako pitas:

U azilu Riska se super brinu za kucice. U azilu Firby ih ima puno, pa ne uspevaju sve da postignu, ali cine sve sto mogu. Za azil Zoovita ne znam, za baka Kacin pise ti tamo, ko zna kako je. Azil Oaza - ne znam kako je sada, bilo je ok. To je Beograd (ako sam nekog zaboravila ispravite me). Ovo su privatni azili i nisu na teretu drzave.
Nisam ubacila one koji su nakupili gomilu od 10-50 pasa, stavili u svoje dvoriste i to nazivaju azilom. Neka od tih mesta su pristojna, ali vecina nije.

Put postoji naravno. To je put koji mi zastitari godinama krcimo i uz veliki utrosak vremena i energije postignemo nesto, sto se nama cini veliko, a da li je stvarno tako???? Na tom putu potrebno je ucesce mnogih faktora, od pojedinaca koji se bave zastitom, preko udruzenja do nadleznih organa bez cije dobre volje se ne moze postici nista.
Mozda ti ovo zvuci pesimisticno, ali mozda je to rezultat mojih 20-tak godina bavljenja zastitom. Eto, tebi izgleda da se ne pomeramo sa mrtve tacke, sta da kazem, pomeramo se, ali tako neverovatno sporo.
 
Poslednja izmena:
Zaboravila sam azil za macke Zenka, Drustva ljubitelja macaka, na pancevackom putu. Registrovani su samo Riska i Oaza. Ostali su u procesu registracije, to znaci da su podneli zahteve.
Ne smem da mislim sta ce da rade kad prodje to vreme cekanja da srede uslove da bi dobili registraciju.
 

Back
Top