RAK DOJKE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

PinaColada:)

Zainteresovan član
Poruka
172
Ovaj ljudi,znam da je mala mogucnost da devojke u svojim dvadesetim dobiju ovo chudo ali ja vec odavno kada napipam osetim kvrzhice na obe dojke,shto je naravno normalno,koliko znam! :neutral: Uglavnom,poslednjih mesec dana mi se chini kao da mi je leva dojka drugachija od desne,neshto uvecana i imam jake bolove ispod pazuha i u tom predelu uopshte,a takodje sam napipala tu kvrzhicu opet,kao i svaki put! (inache imam i na drugoj ali mi se chini da je manja). Kada pomeram levu ruku sve me zatezhe nekako i chudan je osecaj!
 
Ovaj ljudi,znam da je mala mogucnost da devojke u svojim dvadesetim dobiju ovo chudo ali ja vec odavno kada napipam osetim kvrzhice na obe dojke,shto je naravno normalno,koliko znam! :neutral: Uglavnom,poslednjih mesec dana mi se chini kao da mi je leva dojka drugachija od desne,neshto uvecana i imam jake bolove ispod pazuha i u tom predelu uopshte,a takodje sam napipala tu kvrzhicu opet,kao i svaki put! (inache imam i na drugoj ali mi se chini da je manja). Kada pomeram levu ruku sve me zatezhe nekako i chudan je osecaj!

A да покушаш да одеш на преглед и питаш лекара, а? О томе ниси размишљала? :think:
 
Ma razmishljala sam al' trenutno nemam vremena da dishem! Samo uchim,uchim i uchim,imam neke kolokvijume. A bash sam se uplashila! A ovi koliko su struchni i koliko ih briga reci ce mi verovatno "Ma bezhi mlada si za to" ili tako neshto. :S
 
Ma razmishljala sam al' trenutno nemam vremena da dishem! Samo uchim,uchim i uchim,imam neke kolokvijume. A bash sam se uplashila! A ovi koliko su struchni i koliko ih briga reci ce mi verovatno "Ma bezhi mlada si za to" ili tako neshto. :S

Па, оно, јес у праву си.... Ми смо ти ипак стручнији! ;) Само ти слушај форумаше, лекари немају појма....;)
А и важнији су колоквијуми од тамо неког здравља.....
 
Pa možeš da napraviš malu pauzu u učenju ? Otidi kod lekara, i kad ti budu rekli da je sve u redu, na miru ćeš moći da učiš. A čak i da imaš, bolje je što pre da ti otkriju.
 
Pa ja samo trazhim savet,izmedju ostalog kazhem vam,ne mogu da pravim sad neku famu oko toga,oticicu sigurno kod lekara,ne morate me streljati shto sam vas pitala!! Kad studirash na ETFu,izgubish predstavu o tome shta je vazhnije! :))
 
Ma razmishljala sam al' trenutno nemam vremena da dishem! Samo uchim,uchim i uchim,imam neke kolokvijume. A bash sam se uplashila! A ovi koliko su struchni i koliko ih briga reci ce mi verovatno "Ma bezhi mlada si za to" ili tako neshto. :S

Pa valjda ti je zdravlje na prvom mestu.

A ti znas vec unapred sta ce ti reci dr? :dash: :dash:

Za bolest ne postoje godine, ni mlade ni stare.

Idi kod lekara, nemoj da se igras. Na forumu mozes da dobijes samo pomocni savet
nikako pravu pomoc.

Pa ja samo trazhim savet,izmedju ostalog kazhem vam,ne mogu da pravim sad neku famu oko toga,oticicu sigurno kod lekara,ne morate me streljati shto sam vas pitala!! Kad studirash na ETFu,izgubish predstavu o tome shta je vazhnije! :))

Tvoje zdravlje je u pitanju. Posto si vec napipala nesto na dojci - idi kod lekara.
 
Pa ja samo trazhim savet,izmedju ostalog kazhem vam,ne mogu da pravim sad neku famu oko toga,oticicu sigurno kod lekara,ne morate me streljati shto sam vas pitala!! Kad studirash na ETFu,izgubish predstavu o tome shta je vazhnije! :))

Какав савет очекујеш?
Да ти ми кажемо да ли је малигно или није???? :confused:

Ок, ево одговора: можда јесте, можда није.
 
Jedna moja dalja rodjaka je nazhalost pre godinu dana (imala je 33 godine) ostala bez dojke tako! Shto je najgore od svega,njoj je tumor bio totalno neprimetan,pregledala je se naravno ali nikakve simptome nije zapazila dok jednog dana nije pochela da joj se peruta kozha na bradavici a onda su ustanovili da je kasno za bilo kakvu terapiju i da je jedini nachin hirurshka intervencija! :(
 
Pa ja samo trazhim savet,izmedju ostalog kazhem vam,ne mogu da pravim sad neku famu oko toga,oticicu sigurno kod lekara,ne morate me streljati shto sam vas pitala!! Kad studirash na ETFu,izgubish predstavu o tome shta je vazhnije! :))

Ne znas sta tek znaci polagati MPP kod Gase ......

Samo bez panike. Kad odvojis malo vremena otidji na pregled kod lekara kome su dojke uza specijalnost (hirurga onkologa) na pregled, tj. jedno malo jace pipanje a, ako bude potrebno jos nesto npr. snimanje uz on ce te na to poslati.

Moja drugarica "83. godiste prosle godine je operisla maligni tumor na dojci i sada se hvala bogu dobro oseca.

Moguce je da kod Tebe nista nije opasno svima nam se to desava ali, iak internet ne moze da zameni kliniku.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top