Corel 12 - fonts in edit text

lezgubeaux

Gost
Poruka
88
Odskora sam presao na Corel 12-icu. Sitnica koja me muci je: kada krenem da editujem postojeci text u paragrafu (ili artistic textu), klik na neki od karaktera ucini da text nestane, tj. da se ne vidi DOK SE EDITUJE. Na promenu tool-a, text je opet vidljiv.

Prateca pojava je da pri izboru novog fonta za isti text, u drop-down listi samo NEKI fontovi daju preview, a ostali ne (preview box ostaje prazan).

Ima li neko ideju sta u options treba srediti?!
 
lezgubeaux:
Odskora sam presao na Corel 12-icu. Sitnica koja me muci je: kada krenem da editujem postojeci text u paragrafu (ili artistic textu), klik na neki od karaktera ucini da text nestane, tj. da se ne vidi DOK SE EDITUJE. Na promenu tool-a, text je opet vidljiv.

Prateca pojava je da pri izboru novog fonta za isti text, u drop-down listi samo NEKI fontovi daju preview, a ostali ne (preview box ostaje prazan).

Ima li neko ideju sta u options treba srediti?!

Za ovo prvo mislim da treba da potrazis resenje u opcijama za tekst jer verovatno menjaju boju pri editovanju kao kad ih markiras. A sto se tice ovog drugog vezano za preview imam tri resenja:
1. Neispravan font.
2. Corel podrzava TrueType fontove dok ove druge neke podrzava a neke ne (neznam ni sam sto) pa je verovatno da si instalirao dva ista fonta razlicitog formata i on prikazuje samo TrueType pogledaj do tog fonta sto ti ne daje preview da slucajno nema jos jedan isti.
3. Ako instaliras fontove iz FontNavigator-a sa CD-a ili si ih instalirao iz nekog foldera pa ga osle izbrisao onda ih ima u Corel-u upisane ali nema u preview zato sto FontNavigator ne kopira fontove u njegov folder (po default-u).
 

Back
Top