Corel 12 - fonts in edit text
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Corel 12 - fonts in edit text

Neproveren član
    Učlanjen
    05.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Corel 12 - fonts in edit text

Odskora sam presao na Corel 12-icu. Sitnica koja me muci je: kada krenem da editujem postojeci text u paragrafu (ili artistic textu), klik na neki od karaktera ucini da text nestane, tj. da se ne vidi DOK SE EDITUJE. Na promenu tool-a, text je opet vidljiv.

Prateca pojava je da pri izboru novog fonta za isti text, u drop-down listi samo NEKI fontovi daju preview, a ostali ne (preview box ostaje prazan).

Ima li neko ideju sta u options treba srediti?!

Početnik
    Učlanjen
    06.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Corel 12 - fonts in edit text

Citat Original postavio lezgubeaux
    Odskora sam presao na Corel 12-icu. Sitnica koja me muci je: kada krenem da editujem postojeci text u paragrafu (ili artistic textu), klik na neki od karaktera ucini da text nestane, tj. da se ne vidi DOK SE EDITUJE. Na promenu tool-a, text je opet vidljiv.

Prateca pojava je da pri izboru novog fonta za isti text, u drop-down listi samo NEKI fontovi daju preview, a ostali ne (preview box ostaje prazan).

Ima li neko ideju sta u options treba srediti?!
    Za ovo prvo mislim da treba da potrazis resenje u opcijama za tekst jer verovatno menjaju boju pri editovanju kao kad ih markiras. A sto se tice ovog drugog vezano za preview imam tri resenja:
    1. Neispravan font.
    2. Corel podrzava TrueType fontove dok ove druge neke podrzava a neke ne (neznam ni sam sto) pa je verovatno da si instalirao dva ista fonta razlicitog formata i on prikazuje samo TrueType pogledaj do tog fonta sto ti ne daje preview da slucajno nema jos jedan isti.
    3. Ako instaliras fontove iz FontNavigator-a sa CD-a ili si ih instalirao iz nekog foldera pa ga osle izbrisao onda ih ima u Corel-u upisane ali nema u preview zato sto FontNavigator ne kopira fontove u njegov folder (po default-u).

Slične teme

1. Cool Edit 2000-Pomoc
    Autor sale12 u forumu Multimedija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.04.2009., 14:57
  2. Game EDIT !!!!
    Autor Dr.Nitro u forumu Video igre
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 06.03.2009., 23:25
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.06.2008., 06:27
  4. Cool Edit Pro 2.0