DDR i Berlinski zid

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
DDR i Berlinski zid

Pao je na pogrešnu stranu!

Dvadeset godina posle pada Berlinskog zida,Evropa i svet prolaze kroz realne posledice katastrofe njegovog pada na pogrešnu stranu.

To potvrđuje tragičnost tog pogrešnog pada,ali i nužnost hitnosti vraćanja socijalizma i njegovog ''dizanja iz ruševina'' (baš kao u tekstu himne DDR-a),koji je u celoj Istočnoj Evropi pao zajedno sa Berlinskim zidom.
Euforija i optimizam s kojim su mnogi Istočni i Zapadni Berlinci rušili zid krajem 1989.godine,izgledaju bledo i promašeno u sadašnjoj Nemačkoj i Berlinu,a poglavito u Istočnoj Nemačkoj i Istočnom Berlinu u kojem su na mesto tog jednog zida podignuti milioni zidova,i to najnepremostivijih zidova,zidova među ljudima.

Daleko od toga da mi SKOJ-evci podržavamo ideju o bilo kakvom deljenju ljudi zidovima,naprotiv,mi naglašavamo da su najtvrđi oni zidovi koje među ljudima podiže klasni poredak.Klasno otuđenje ljudi,neofašizam,kriminal nezaposlenost,tržišna cenzura i potrošački mentalitet su zagospodarili ''Istočnjacima'',do tada u potpunosti lišenim ovih anticivilizacijskih pojava.Licemerna retorika gospode imperijalista koja optužuje komunistički režim DDR-a za podizanje zida ima za cilj pranje ruku od vlastite odgovornosti za podelu Nemačke.Podsetimo da su Britanci,Amerikanci i Francuzi najpre proglasili nezavisnu Zapadnu Nemačku,te potom docnije proglašenu Istočnu Nemačku,blokirali ekonomskim sankcijama kao i drugim političkim vidovima sabotaže (kao na primer nametanjem DDR-u obavezu vraćanja većih ratnih reparacija od Zapadne Nemačke).

Veća i bogatija Zapadna Nemačka,sa više prirodnih resursa obećavala je ''Istočnjacima'' materijalni prosperitet ako emigriraju,na šta su se mnogi i odlučili usled velikih pritisaka na DDR.U trenutku kada je emigracija postala kritična,nije bilo drugog rešenja od ograđivanja Zapadnog Berlina (preko kojeg je ogromna većina odlazila na Zapad) što je u kratkom roku dalo ogromne rezultate.

Naravno da slučaj pada Berlinskog zida ima pun smisao,samo ako se promotri čitav istorijski okvir i trenutak koji vezujemo za ovaj događaj.Pad Berlinskog zida je najavio propast čitavog istočnoevropskog bloka socijalističkih zemalja.Posledice su više ponižavajuće i katastrofalne za ogromnu većinu stanovništva tih zemalja.Tiranija zapadnog imperijalizma je željna ''sveže krvi'',tj. novog tržišta,veštom propagandom i uz pomoć svojih poslušnika,učinila je sve da svrgne socijalizam u Istočnoj Evropi,bez ikakvog obaziranja na cenu.Cene su bile hiljade i hiljade mrtvih,(to mi znamo najbolje iz primera bratoubilačkih ratova vođenih na tlu naše države,a oni su vođeni i drugde),rasparčavanja država revidiranje i totalno ukidanje socijalnih povlastica garantovanih svima u socijalizmu,ogromna nezaposlenost,pad industrijske proizvodnje u nekim slučajevima i za više od 60%,gubitak bilo kakve političke i državne autonomije pod pretnjama pesnice krupnog kapitala NATO i EU,pad broja obrazovanih i pismenih ljudi,klerikalizam i neofašizam,drastičan pad prirodnog priraštaja...

Mnoge nevladine institucje,kao i institucije vlade Zapadne Nemačke 9. novembra su likovanjem obeležile 20-to godišnjicu ove velike humanitarne katastrofe podsmevajući se svim žrtvama i radnom narodu koji grca u bedi i poniženju čitav ovaj period,kako u nemačkoj tako i svuda gde vlada kapitalistički varvarizam.Zato je drugarice i drugovi 9. novembra 2009 godine važno istaći suštinsku činjenicu PAO JE NA POGREŠNU STRANU!
 
E druze CRVENI , jehb'o vas onaj CRVENI BANDIT Gorbachov koji je to sve dozvolio i isplanirao.
I zar ti ( vama) nije jasno posle ovog svega do sada , da je BANDA CRVENA samu sebe shjebala i svom neprijatelju carstvo predala ????
P.S
Jednom CRVENI BANDIT , uvek CRVENI BANDIT !!!!!!!!!!!!!!
 
Meni nije jasno zasto Srbija orgazmicno obelezava pad berlinskog zida, kada nam je to donelo teske patnje svuda po Balkanu, neovisno od ikakve ideologije, nego cisto kao sled dogadjaja koji se desio.

Bravo to je poenta i ovoga teksta ako si ga pazljivo procitao: :worth:

Naravno da slučaj pada Berlinskog zida ima pun smisao...Cene su bile hiljade i hiljade mrtvih,(to mi znamo najbolje iz primera bratoubilačkih ratova vođenih na tlu naše države,a oni su vođeni i drugde),rasparčavanja država revidiranje i totalno ukidanje socijalnih povlastica garantovanih svima u socijalizmu,ogromna nezaposlenost,pad industrijske proizvodnje u nekim slučajevima i za više od 60%,gubitak bilo kakve političke i državne autonomije pod pretnjama pesnice krupnog kapitala NATO i EU,pad broja obrazovanih i pismenih ljudi,klerikalizam i neofašizam,drastičan pad prirodnog priraštaja...
 
E druze CRVENI , jehb'o vas onaj CRVENI BANDIT Gorbachov koji je to sve dozvolio i isplanirao.
I zar ti ( vama) nije jasno posle ovog svega do sada , da je BANDA CRVENA samu sebe shjebala i svom neprijatelju carstvo predala ????
P.S
Jednom CRVENI BANDIT , uvek CRVENI BANDIT !!!!!!!!!!!!!!

Slazem se da je Gorbacov bio bandit,ali NIJE bio CRVEN! :cool: Komunista ne moze da bude svako.Ne mogu ni Merkelova ni Leh Valensa...itd,jer da jesu ne bi se tako lako odrekli socijalizma.

zasto Srbija orgazmicno obelezava pad berlinskog zida...

Zato sto je u Srbiji trenutno u trendu glumiti cep za analni otvor.Tu prednjace (DS,LDP,LSV,pa onda i ove "patriotske organizacije" tipa SRS i SNS...).

Ali AVAJ...sve fekalije se na kraju sliju na njih...jer...oni ce zauvek biti analni cepici! :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
E druze CRVENI , jehb'o vas onaj CRVENI BANDIT Gorbachov koji je to sve dozvolio i isplanirao.
I zar ti ( vama) nije jasno posle ovog svega do sada , da je BANDA CRVENA samu sebe shjebala i svom neprijatelju carstvo predala ????
P.S
Jednom CRVENI BANDIT , uvek CRVENI BANDIT !!!!!!!!!!!!!!

Gorbi je car :super: njegova uloga u unistenju i rusenju crvene kuge u Evropi je jedna od najvaznijih :super:
 
Gorbi je car :super: njegova uloga u unistenju i rusenju crvene kuge u Evropi je jedna od najvaznijih :super:

Dobro ''al bundiša'',možeš li mi reći da li su ti poznata istraživanja o tome šta ljudi iz bivšeg DDR-a misle o toj državi 20 godina kasnije i da li im se standard povećao?! :mrgreen: Imaš pravo na pomoć prijatelja...pardon googla...:mrgreen:

Izgleda da pozitivno mišljenje o njegovom padu imaju svi sem ''istočnjaka'' koji bi trebali najviše da se pitaju...:rumenko:

Ma pazi bre ovog tipa kako je "pametan" , takve gluposti valja da mi se prdi

nažalost NEPOBEDIVO SUNCE al bundiša je tu bio u pravu...ja se samo pitam koliki slepac možeš da budeš da bi poverovao u priču kako je Gorbačov ''komunista''....

Po toj logici Vuk Drašković je ''komunista'' jer nekad bio sekretar Mike Špiljka...pa onda i Šešelj jer je sa 16-17 god bio član SKOJ-a.NE burazeru...KOMUNISTA JE ONAJ KOJI JE PRIVRŽEN POLITIČKOJ IDEOLOGIJI DO SMRTI! Ako uopšte kapirate šta to znači vi koji menjate partije ko smrdljive čarape...
 
Poslednja izmena:
Dobro ''al bundiša'' možeš li mi reći da li su ti pozanata istraživanja o tome šta ljudi iz bivšeg DDR-a misle o toj državi 20 godina kasnije i da li im se stndard povećao?! :mrgreen: Imaš pravo na pomoć prijatelja...pardon googla...:mrgreen:

Izgleda da pozitivno mišljenje o njegovom padu imaju svi sem ''istočnjaka'' koji bi trebali najviše da se pitaju...:rumenko:
imaju generacije rodjene pedestih i sezdesetih jer je uglavnom svakome bilo bolje kad je imao 20-30 godina nego sada kada ima 50 i 60 ,mada opet to nije vecina ni tamo ,a i tih nostalgicnih je sve manje
 
Dobro ''al bundiša'',možeš li mi reći da li su ti poznata istraživanja o tome šta ljudi iz bivšeg DDR-a misle o toj državi 20 godina kasnije i da li im se standard povećao?! :mrgreen: Imaš pravo na pomoć prijatelja...pardon googla...:mrgreen:

Izgleda da pozitivno mišljenje o njegovom padu imaju svi sem ''istočnjaka'' koji bi trebali najviše da se pitaju...:rumenko:



nažalost NEPOBEDIVO SUNCE al bundiša je tu bio u pravu...ja se samo pitam koliki slepac možeš da budeš da bi poverovao u priču kako je Gorbačov ''komunista''....

Po toj logici Vuk Drašković je ''komunista'' jer nekad bio sekretar Mike Špiljka...pa onda i Šešelj jer je sa 16-17 god bio član SKOJ-a.NE burazeru...KOMUNISTA JE ONAJ KOJI JE PRVRŽEN POLITIČKOJ IDEOLOGIJI DO SMRTI! Ako uopšte kapirate šta to unači vi koji menjate partije ko smrdljive čarape...

Biti na chelu SSSR , a ne biti komunista ..............................ma daj bre o chemu ti prichash ??????
Biti privrzen nekoj politichkoj ideologiji do smrti se zove FANATIZAM i upravo ga ispoljavaju ovi muslimanski bombashi samoubice !!!
 
imaju generacije rodjene pedestih i sezdesetih jer je uglavnom svakome bilo bolje kad je imao 20-30 godina nego sada kada ima 50 i 60 ,mada opet to nije vecina ni tamo ,a i tih nostalgicnih je sve manje

U skladu sa temom poslužiću se nemačkom frazeologijom i reći : malo morgen...:per:

Ne znam koliko je forumaša čulo za partiju ''Die Linke'',koja je nova partija na političkoj sceni i koja beleži u procentima neverovatan rast.Naime na poslednjim izborima (iako su bili tamo negde 3-4-5 po opštinama)...ubedljivo su zgazili socijal-demokrate i demohrišćane što se tiče rasta popularnsti.Svi su zabeležili debeli minus ,a ''Die Linke'' višeprocentni plus.
Mladi su i ima vremena za njih...Sada JA nemam nešto vremena,al postaviću sutra-prekosutra procente poslednjih 2-3 izbora...ima da se upiškite od iznenađenja.Naravno stoka kapitalistička iz svetskih masmedija nije iznela te podatke...već su samo obelodanili da je kapitalistička gamad pobedila.

p.s.

Ne brinite...neće oni još dugo...:ok:

DIE LINKE! NEMAČKA LEVICA!!!

Biti na chelu SSSR , a ne biti komunista ..............................ma daj bre o chemu ti prichash ??????

Pa sta onda???!!! Jel on sada komunista?Jel dozvoljavas i tu mogucnost da neko tokom vremena zbog svoje slabosti izda svoja uverenja (zbog pritisaka ili mirisa zelenih novcanica)...NE! takav politicar ne moze da bude crven.

Znas li sta bi se desilo Gorbacovu u SSSR-u tokom perioda 1917-1953....ne bi ga bilo!
 
Poslednja izmena:
U skladu sa temom poslužiću se nemačkom frazeologijom i reći : malo morgen...:per:

Ne znam koliko je forumaša čulo za partiju ''Die Linke'',koja je nova partija na političkoj sceni i koja beleži u procentima neverovatan rast.Naime na poslednjim izborima iako su bili tamo negde 3-4-5 po opštinama...ubedljivo su zgazili socijal-demokrate i demohrišćane što se tiče ratsa popularnsti.Svi su zabeležili debeli minus ,a oni višeprocentni plus.

Mladi su i ima vremena za njih...Sada nema nešto vremena al postaviću sutra-prekosutra procente poslednjih 2-3 izbora...ima da se upiškite od iznenađenja.Naravno stoka kapitalistička iz svetskih masmedija nije dala te podatke...već su samo obelodabnili da je kapitalistička gamad pobedila.

p.s.

Ne brinite...neće oni još dugo...:ok:

DIE LINKE! NEMAČKA LEVICA!!!

A ko finansira Gizija i Lafontena ???
 

Back
Top