Pomoc nasusnu mi dajte
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Pomoc nasusnu mi dajte

Obećava
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Pomoc nasusnu mi dajte

Skoro sam kupio konfiguracuju na prvu .Neka ploca ,WDC 500GB,3GB rama,grafika Asus Ati EAH 4650 1GB, bez OS -a.Elem kad sam dosao kuci napakovao sam na to XP sp2 koji sam imao i sve ostalo od instalacija koje sam dobio uz komp.
    Brzo sam stavio neke novonabavljene igrice tipa Dragon rajzing ili Prototajp i neke za malu decicu.Sve to radi lepo sat dva ili malo vise dok jednostavno ne izgubim sliku na monitoru.Kad prebacim kabl TFT -a na konektor na maticnoj ploci dobijem sliku sa otvorenim prozorom u kome pise da mi displej drajveri ne rade dobro i da instaliram druge -odgovarajuce za moj hardver.
    I tu pocinje moja golgota.Grafika mi podrzava i radi samo na DX10 a DX 10 ne radi na XP -u i skinuh neki falsh DX 10 fork i najnovije drajvere za VGA seriju 4600 i igrice idu sa ocajnom grafikom i to opet do trena dok drajveri ne prsnu naravno sa istovetnom porukom .Ima li nekog da zna nesto o tome ili mi je jedini spas legalni OS (mozda Vista ?).Unapred zahvalan plemenitom znalcu .

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Pomoc nasusnu mi dajte

Nema to veze sa diretx,tvoja graficka podrzava i dx9 a ne samo dx10.
    Ti imas problem sa driverima graficke,znaci sa driver cleanerom izbrisi stare drivere,posle toga skini najnovije http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp i instaliraj!
    Ako i posle toga bude problema moguce da je problem do same graficke kartice.

p.s - obavezno obrisi stare drivere (ako ne znas sa driver cleanerom reinstaliraj sistem)
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Iskusan xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Re: Pomoc nasusnu mi dajte

yup vrlo verovatni problem sa drajverima

a drugi potencijalni ispod sacha problemi mogu da budu sa napajanjem ili sa loshim krekom za igricu (ako samo jedna igra ispucava) other then that dokrpi service pack 2 sa sp3
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Slične teme

1. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 19.10.2009., 17:02
  2. <><><><><>Dajte savetE<><><><><>
    Autor N175 u forumu Video igre
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 14.07.2007., 08:34
  3. DAJTE IME !!!!!
    Autor I v a n a u forumu Muzika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 08.05.2007., 22:44
  4. Ma dajte