Шта све можеш у Шведској...

Poruka
23.163
Švedjanka lezbejka postala biskup
| Tanjug | 09 novembar 2009
...
Švedjanka Eva Brune je prva lezbejka koja je postala biskup.

Ova 55-godišnja žena, majka trogodišnjeg deteta, imenovana je za biskupa luteranske crkve u Stokholmu.

Svečanost postavljenja održana je juče u katedrali u Upasli u prisustvu švedskog kraljevskog para.

Većina stanovnika Švedske, oko 78 odsto, pripada Švedskoj luteranskoj crkvi, jednoj od najotvorenijih na svetu po pitanju seksualnosti. Prošlog meseca, odobrila je versko sklapanje homoseksualnih brakova.
 
Švedjanka lezbejka postala biskup
| Tanjug | 09 novembar 2009
...
Švedjanka Eva Brune je prva lezbejka koja je postala biskup.

Ova 55-godišnja žena, majka trogodišnjeg deteta, imenovana je za biskupa luteranske crkve u Stokholmu.

Svečanost postavljenja održana je juče u katedrali u Upasli u prisustvu švedskog kraljevskog para.

Većina stanovnika Švedske, oko 78 odsto, pripada Švedskoj luteranskoj crkvi, jednoj od najotvorenijih na svetu po pitanju seksualnosti. Prošlog meseca, odobrila je versko sklapanje homoseksualnih brakova.


Ja najvolijem Skandinavke.....Svedjanke,Dankinkinje....evo vec sam poceo da brljavim....:lol:
 
dugacka im noc, dosadno, bogati su, sve probali, tamo su zene bas kao sto ih bije glas, nije ni cudo da beze u razvrat i debilitet

momo kapor jos pre vise decenija napisao jednu pricu (ovo je po secanju)

na letovanje u dalmaciju na ostrvo stize mladi par svedjana. ona mlada, prelepa, bujna, izazovna, decko pored nje ok, ali se dosadjuje po ceo dan. lokalni lokalci zinuli u *****, bale im idu, `ja bi njoj ovo, ja bi njoj ono, a vidi mulca zeva ...`.

tako je to sa svedjanima odauvek
 

Back
Top