Nedodirljivi

plisken

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
220
U svetu se, kao uostalom i kod nas , advokatura smatra za jednu od najkvarnijih i najkorumpiranijih profesija ........vicevi o advokatima i njihovoj beskurpuloznoj gramzivosti su na svim meridijanima vec ustaljeni kao model misljenja javnosti o advokatima i njihovom moralu.......

Naravno , u srbiji se sve negativno dize na kub, pa su tako i nasi advokati, cinjenica je, gori i korumpiraniji od vecine kolega u drugim zemljama.......

I nije im dosta sto uzimaju mito, dele ga sa sudijama , tuziocima i policijom......nije im dosta sto tudju nevolju naplacuju po cenovniku koji i ne postoji, nego deru zrtvu do koske.....uzimajuci nesrecniku koji im je dopao saka , dushu ........nego se jos bune sto drzava zeli da im naplati porez......onako kao i svim ostalim gradjanima koji nesto privatno rade i zaradjuju.......preko fiskalnih kasa.......

Nervirao sam se za razne idiotske strajkove.....od onih , profesorskih , do radnika koji hoce da rade u privatnoj firmi, a da ih drzava placa........

ali, ovaj strajk advokata je , blam, kakav nisam mogao da sanjam.......tolika kolicina bezobrazluka i licemerja je za ostudu svakog gradjanina koji placa porez.....ali, stoka ima jos i podrsku one suntave ministarke pravde........

u srbiji dakle, zaista sve moze da prodje......

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=11&dd=09&nav_id=391425
 
Pravnicki lobi je ogroman, oni misle da poreski organi ne smeju da im preturaju po papirima jer je to 'krsenje prava njihovih klijenata'...

Besramni su, da ne kazem neku goru rec...
 
Pravnicki lobi je ogroman, oni misle da poreski organi ne smeju da im preturaju po papirima jer je to 'krsenje prava njihovih klijenata'...

Besramni su, da ne kazem neku goru rec...

ako im prodje ova fora, da im ne uvedu fiskalne kase.......samo lud i budala , moze da nastavi da izdaje fiskalne racune za hleb i mleko.........:evil:
 
..a ko je gori..taxisti ili advokati..ili su taxisti oni sto su neuspesno studirali prava?

Pa ne bih da generalizujem ljude,ali postenog taksistu nikad u zivotu nisam upoznao,niti iko od par stotina ljudi sa kojima sam pricao o tome,cast izuzecima.

Advokata ima.......mada oni mnogo gore mogu da zakopaju coveka......kada vidi da mozes da mu odigras soma,on ce traziti 10......tacno zna stoka koliko mozes da se zaremis na granici da te neko ubije :roll:

Advokati su vecinom bivsi policajci,bivse sudije ili u manjem broju tuzioci.To dovoljno govori koliko poznaju rupe u zakonu i kako da ih iskoriste i naplate.....sljam.

Molim!??!:think:
 
pa sa jedne strane podrzavam "uvodjenje reda " u advokaturu,posto njihove prihode ni Bog sveti ne moze kontrolisati :think: , al sa druge posto za par meseci verovatno pocinjem da radim u jednoj kancelariji bolje da ostane ko do sada :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Najveci prihod za proslu godinu u BG je prijavio poreskoj upravi upravo jedan advokat..lik je zaradio za godinu dana preko milion EUR...to sam procitao u BLIC-u pre neki dan...:eek:
dobro to sa prijavljivanjem imovine je vec teska smejurija kod nas , tacno je da adviokati uzimaju dobar kesh , neki bas i previse(pogotovo oni koji se bave korporativnim pravom i rade sa stranim kompanijama ) , al nece biti da je bilo koji advokat zapravo bogatiji od Beka , Miska , Djilasa ,Matica , Vlahovica i ostalih
 
Poslednja izmena:
dobro to sa prijavljivanjem imovine je vec teska smejurija kod nas , tacno je da adviokati uzimaju dobar kesh , neki bas i previse(pogotovo oni koji se bave korporativnim pravom i rade sa stranim kompasnijama ) , al nece biti da je bilo koji advokat zapravo bogatiji od Beka , Miska , Djilasa ,Matica , Vlahovica i ostalih


Ja procitao u BLICU i nisam mogao verovati,ali dok je to prijavio verovatno je i tacno..ovi nabrojani su van svake konkurencije...
 
dobro to sa prijavljivanjem imovine je vec teska smejurija kod nas , tacno je da adviokati uzimaju dobar kesh , neki bas i previse(pogotovo oni koji se bave korporativnim pravom i rade sa stranim kompasnijama ) , al nece biti da je bilo koji advokat zapravo bogatiji od Beka , Miska , Djilasa ,Matica , Vlahovica i ostalih

ebi ga bundy........fakat je da su gorenabrojani , svi do jednog , ono......kreatori "prvobitne akomulacije kapitala" na nezakonitim osnovama.......da ne kazem , srpski ......lopine...

pa sad, ako je to dobar razlog da se advokati vade na imbecilnu foru , kako bi provera njihovih prihoda od strane poreske inspekcije bila " povreda privatnosti klijenta" , onda do qrza......:dash::dash::dash:

stojim iza tvrdnje da , sem casnih izuzetaka , koji se u advokaturi mere promilima, nema gore bagre i lopova u ovoj zemlji od advokata..........narkodileri su , bre, i manje placeni , i milosrdniji od ovih .......:mrgreen:
 
ebi ga bundy........fakat je da su gorenabrojani , svi do jednog , ono......kreatori "prvobitne akomulacije kapitala" na nezakonitim osnovama.......da ne kazem , srpski ......lopine...

pa sad, ako je to dobar razlog da se advokati vade na imbecilnu foru , kako bi provera njihovih prihoda od strane poreske inspekcije bila " povreda privatnosti klijenta" , onda do qrza......:dash::dash::dash:

stojim iza tvrdnje da , sem casnih izuzetaka , koji se u advokaturi mere promilima, nema gore bagre i lopova u ovoj zemlji od advokata..........narkodileri su , bre, i manje placeni , i milosrdniji od ovih .......:mrgreen:
pa koliko znam nije toliko problem kod poreske kontrole jer se ona moze vrsiti i preko knjigovodstva koje je svaki advokat obavezan da vodi , naravno da i tu moze biti muvanja , al isto tako moze i sa fiskalnim kasama (kao sto rade kafedzije ili marketasi ) ,a jos ne znam dal u jos nekoj zemlji ima to pravilo da advokati izdaju fiskalne racune :think:
 
pa koliko znam nije toliko problem kod poreske kontrole jer se ona moze vrsiti i preko knjigovodstva koje je svaki advokat obavezan da vodi , naravno da i tu moze biti muvanja , al isto tako moze i sa fiskalnim kasama (kao sto rade kafedzije ili marketasi ) ,a jos ne znam dal u jos nekoj zemlji ima to pravilo da advokati izdaju fiskalne racune :think:


mislim da nema......ali isto tako, nema ni u jednoj zemlji da doktori izdaju fiskalne racune.........

meni je iritirajuce samo to , sto ne razumem zasto bi samo advokati u ovoj zemlji bili postedjeni te fiskalne kase.....tim pre , sto cak ne postoji ni cenovnik po kojem rade......nema struke na svetu koja moze tako ladno , odokativno da uzima koliko hoce i da ne prijavljuje ni desetinu za porez.......

ali ovo je srbija.......:super:
 

Back
Top