Twin Peaks

Poruka
18.523
Posto primetih da ova kultna serija nema svoju temu,eto resih se da je otvorim.Definitivno jedna od najuvrnutijih serija ikada i remek delo Marka Frosta i Dejvida Linca (koji je u seriji imao i nezaboravnu epizodnu ulogu nagluvog agenta Gordona Kola :lol:).I stvarno,serija je fantasticna sve do 16.epizode,tj.do otkrica ubice Lore Palmer.Posle toga serija je potpuno izgubila svoj tok i imam utisak da su se autori,vodjeni velikim uspehom serije,odlucili da naprave jos par epizoda i ubace jos neke nepotrebne dogadjaje i likove.A kao slag na tortu dolazi nedorecen i prilicno zbrkan kraj,koji verovatno ostavlja Lincu i Frostu prostora za eventualni 3.serijal...Ono po cemu sam uvek pamtio "Twin Peaks" pored fenomenalnog soundtracka,to je i ona nocna mora tj.flashback Ronet Polaski u bolnici.Tri dana nisam mogao da spavam posle te scene...:mrgreen:


twin-peaks.jpg
 
Poslednja izmena:
Posto primetih da ova kultna serija nema svoju temu,eto resih se da je otvorim.Definitivno jedna od najuvrnutijih serija ikada i remek delo Marka Frosta i Dejvida Linca (koji je u seriji imao i nezaboravnu epizodnu ulogu nagluvog agenta Gordona Kola :lol:).I stvarno,serija je fantasticna sve do 16.epizode,tj.do otkrica ubice Lore Palmer.Posle toga serija je potpuno izgubila svoj tok i imam utisak da su se autori,vodjeni velikim uspehom serije,odlucili da naprave jos par epizoda i ubace jos neke nepotrebne dogadjaje i likove.A kao slag na tortu dolazi nedorecen i prilicno zbrkan kraj,koji verovatno ostavlja Lincu i Frostu prostora za eventualni 3.serijal...Ono po cemu sam uvek pamtio "Twin Peaks" pored fenomenalnog soundtracka,to je i ona nocna mora tj.flashback Ronet Polaski u bolnici.Tri dana nisam mogao da spavam posle te scene...:mrgreen:
pa koliko se ja sjecam,guglajuci,bas sam neke tekstove nasao na krstarici u vezi tvin piksa,inace serije uz koju sam odrastao,uz dosije x,naravno ;) ,ne bih se slozio sa tobom da je serija super samo do te 16-te epizode,ja sam naprotiv uzivao kad se krenulo sa tripovima black&white lodge,i to mi je cak bolje leglo.ni sam ne znam koliko sam vremena provodio trazeci po raznim sajtovima bilo kakav info,fejk ili ne,u vezi ove serije.ni danas nijesam naleceo na neki horor film koji me pa makar i blizu moze iscimat kao sama atmosfera u tvin piksu,a kamoli sad vec legendarni bob koji se krije po coskovima,iza namjestaja,etc. ili liland palmer kad je konacno pukao,pa kuperov ulazak u crnu kolibu,pa...mogao bih nedjelju dana ovako :mrgreen: ,uz duzno postovanje svim ostalim dobrim serijama,pa i meni omiljenim lostu i x-fajlsu,ovako nesto poput tvin piksa se vise nikad nece snimit,onakvu atmosferu,muziku,horor,uvrnutost,misteriju,sjajnu glumu,i jos masu toga,ja mislim da nijedna serija nece imat.remek-djelo u pravom smislu te rijeci...hvala ti dejvide lincu!!! :)
 
Serija je savrsenstvo.
Nesto sto mogu uvek da gledam iznova i iznova.
Posedujem sve epizode i postadoh ponosan na to.
Uopsteno sam obozavalac radova David-a Lynch-a
i on spada u moje omiljene reditelje.
Twin Peaks ima ono nesto sto kasnije serije
uglavnom nisu mogle da uspesno interpretiraju.
Jednostavno... svi elementi su se slozili.
Odlicna prica, uvrnuti likovi, savrsena muzika,
atmosfera, koliba...
Ma koliko prideva koristio necu uspeti da objasnim tu energiju koju poseduje.
Ova gore scena je jedna od meni omiljenih.
Serija me je drzala do samog kraja.

...Ipak...imam neobjasnjiv osecaj da je postojala neka slicna tema o ovoj seriji.
Nemoguce da nije.
Mrzi me da sada trazim.
Znam da sam iscrpno pisao ovde na Krstarici,
ali sa obzirom da imam obicaj da se upustam u dugo razglabanje
i vrsim stalne diverzije, ne bi me cudilo da sam pisao na nekoj iks temi,
koja je ni kriva ni duzna, postala zrtva moje tadasnje - trenutne twin peaks-ovske inspiracije.
 
Scena je remek delo. Secam se da sam kao klinac gledao nocni program na Palmi Plus.
Emisija se zvala "Pecanje snova".
Znam da je bilo i nekakvo glasanje za filmove.
Moj omiljeni period detinjstva i ceznja za tom savrsenom nocnom subotom.
Propratna muzika ove emisije je bila bas "The World Spins".
Verujem da se i drugi secaju.

 
Ah, jedna od mojih prvih TV trauma iz detinjstva je upravo vezana za ovu seriju ( :aha: )... mislim da sam još uvek išla u obdanište kada se kod nas prvi put prikazivala...dugi niz godina nisam smela da zaspim bez straha da li neko možda puzi iza kreveta ili vreba iza fotelje, niti da se pogledam u ogledalo...:sad2:

Eto šta se dešava kada roditelji ne kontrolišu šta im deca gledaju na TVu :mrgreen:


Gledala sam potom nasumično i neke reprize Twin Peaksa koje su išle na našim TV stanicama, a zatim sam i pre otprilike 2 godine nabavila seriju na diskovima i gledala još jednom.Izuzetna serija (muzika, atmosfera, likovi...SVE), jedna od mojih omiljenih...ali mislim i da je generalno malčice precenjena...ima i nedostataka.


A da...još jedna TV trauma iz detinjstva je vezana za Zonu sumraka (ne sećam se kada se tačno kod nas prikazivala, niti koja verzija, ali znam da sam bila jako mala...) i onu muziku „tinuninu tinuninu...“ :eek:


Ali o tome na nekoj drugoj temi...
 
bogomi sam ja imao cimanja i trauma i ka veliki momak :mrgreen: gledajuci tvin piks,i to prije 2-je godine na rts-u...takvu jezu nikad ranije nijesam osjetio...

Slazem se.Neke scene su stvarno jezive.Mislim da bi ovi "majstori horora" mogli podosta da nauce od Linca o pravljenju jezive atmosfere i izazivanju napetosti kod gledaoca.Meni su irelevantne neke price u seriji,kao i neki likovi.Prvo Nadin.Totalno joj je bez razloga dato toliko "prostora" u seriji.Zatim ono ludilo Bena Horna.Totalno nepotrebno.I na kraju Bili Zejn,koji se pojavio u dve-tri epizode,bez ikakve uloge u radnji serije,sem sto se spandjao sa Odri(iako su svi navijali da se Kuper i ona zblize).Takodje nisu bas najbolje razjasnili sta se desilo Dzosi.Mislim,kad sam bio klinac i prvi put gledao seriju,bio sam u fazonu:"Vauu!Od ovog nema bolje!".Sad,posle ponovnog gledanja uvidjam i neke rupe u seriji,koje mi smetaju.Ali generalno je serija nesto posebno i ni "Lost",niti bilo koja druga serija tog tipa,ne moze ni da joj prismrdi
 
Meni se sve u "Tvin Piksu" svidja. Te nepotrebne scene bi trablo da ostave nesto za dalje, ali toga vise nema. Meni je interesantna prica o tajnom dnevniku, koji je bio kod onog agrofobicara.
 
:dontunderstand: Ja koliko znam to je strah od otvorenog prostora,nema veze sa poljoprivredom :mrgreen:

Pa, dobro, neznanje nam omogucava da se smejemo onomo cemu ne znamo. Zhavaljujuci tome je smesan i "Radovan 3." i slicne gluposti.

Meni se jako dopala i muzika, a svidela mi se gluma Lare Flin Bojl. U par scena je pokazala koliko moze da se uzivi u lik. Npr. u kafani kada se sastala sa Djemsom u ocima joj se videla zaljubljenost dok ide pesma od Djuli Kruz "Rokin' back inside my heart".
 
:dontunderstand: Ja koliko znam to je strah od otvorenog prostora,nema veze sa poljoprivredom :mrgreen:

a pusti ga obraza ti,vidis da prosipa fore po forumu...neka ih istetovira... :mrgreen:

Pa, dobro, neznanje nam omogucava da se smejemo onomo cemu ne znamo. Zhavaljujuci tome je smesan i "Radovan 3." i slicne gluposti.

Meni se jako dopala i muzika, a svidela mi se gluma Lare Flin Bojl. U par scena je pokazala koliko moze da se uzivi u lik. Npr. u kafani kada se sastala sa Djemsom u ocima joj se videla zaljubljenost dok ide pesma od Djuli Kruz "Rokin' back inside my heart".

1 А ја колико знам, страх од отвореног простора је АГОРАФОБИЈА. Па пошто је КАНТАдора модерна два пута погрешила у писању, значи да појма нема :mrgreen:

2. Види се да си ПРЕУМОРАН, боље одмори мало, само пази да се не преодмориш.

3. ...или српски речено, ономе ШТО НЕ ЗНАМО. :mrgreen: Као што ти појма немаш о глуми :bye:
 

Back
Top