Twin Peaks

1 А ја колико знам, страх од отвореног простора је АГОРАФОБИЈА. Па пошто је КАНТАдора модерна два пута погрешила у писању, значи да појма нема :mrgreen:

2. Види се да си ПРЕУМОРАН, боље одмори мало, само пази да се не преодмориш.

3. ...или српски речено, ономе ШТО НЕ ЗНАМО. :mrgreen: Као што ти појма немаш о глуми :bye:

hahaha...fejl nad fejlovima,svaka cast...
provalio sam da je to ovde moderno...ispises reci za koje ne znas znacenje...al zvuce pametno...nesto k'o vukelic vendi kada se isprosipa u raznim intervjuima...
 
Posto primetih da ova kultna serija nema svoju temu,eto resih se da je otvorim.Definitivno jedna od najuvrnutijih serija ikada i remek delo Marka Frosta i Dejvida Linca (koji je u seriji imao i nezaboravnu epizodnu ulogu nagluvog agenta Gordona Kola :lol:).I stvarno,serija je fantasticna sve do 16.epizode,tj.do otkrica ubice Lore Palmer.Posle toga serija je potpuno izgubila svoj tok i imam utisak da su se autori,vodjeni velikim uspehom serije,odlucili da naprave jos par epizoda i ubace jos neke nepotrebne dogadjaje i likove.A kao slag na tortu dolazi nedorecen i prilicno zbrkan kraj,koji verovatno ostavlja Lincu i Frostu prostora za eventualni 3.serijal...Ono po cemu sam uvek pamtio "Twin Peaks" pored fenomenalnog soundtracka,to je i ona nocna mora tj.flashback Ronet Polaski u bolnici.Tri dana nisam mogao da spavam posle te scene...:mrgreen:


twin-peaks.jpg

Genijalno, odlična ocena serije. Slažem se s tobom u potpunosti. :ok: Kraj je daleko ispod nivoa čitave serije.
 
Pa, dobro, neznanje nam omogucava da se smejemo onomo cemu ne znamo. Zhavaljujuci tome je smesan i "Radovan 3." i slicne gluposti.

Meni se jako dopala i muzika, a svidela mi se gluma Lare Flin Bojl. U par scena je pokazala koliko moze da se uzivi u lik. Npr. u kafani kada se sastala sa Djemsom u ocima joj se videla zaljubljenost dok ide pesma od Djuli Kruz "Rokin' back inside my heart".


"Djasmine,Djasmine,dir'o me Hakala" :hahaha:
 
1 А ја колико знам, страх од отвореног простора је АГОРАФОБИЈА. Па пошто је КАНТАдора модерна два пута погрешила у писању, значи да појма нема :mrgreen:

2. Види се да си ПРЕУМОРАН, боље одмори мало, само пази да се не преодмориш.

3. ...или српски речено, ономе ШТО НЕ ЗНАМО. :mrgreen: Као што ти појма немаш о глуми :bye:

Vidi nisam primetila u kucanju. Ali svejedno, mogao si da kazes da sma pogresila, a ne da se cepas, a to je jedino sto nas.
 

Vidi nisam primetila u kucanju. Ali svejedno, mogao si da kazes da sma pogresila, a ne da se cepas, a to je jedino sto nas.
pa nije to prvi put da si "pogresila" u kucanju...svaki treci post pokusas sa nekom duguljastom recju,pa se negde posle drugog sloga pogubis...u inostranstvu lose skolstvo...
Da, to je tvoj stil.

da ismevam one koji se prave pametni?jeste...obozavam to da radim...
 

Vidi nisam primetila u kucanju. Ali svejedno, mogao si da kazes da sma pogresila, a ne da se cepas, a to je jedino sto nas.

Ево, кажем ти да си опет погрешила :mrgreen:
Дакле, следећи пут кад будеш прекуцавала своје мисли, то заиста и ради, немој да мислиш о тесним боксерицама.:mrgreen:

пс. била овде једна слична теби, Модерна Певачица, ти си јој вероватно тетка из Италије :per:
 
Ево, кажем ти да си опет погрешила :mrgreen:
Дакле, следећи пут кад будеш прекуцавала своје мисли, то заиста и ради, немој да мислиш о тесним боксерицама.:mrgreen:

пс. била овде једна слична теби, Модерна Певачица, ти си јој вероватно тетка из Италије :per:

Ne, ja sam Moderna Pevacica.
 
dada moji su snimali na vhs epizode devedesetih
ne pamtim imena likova, nemam ni za izdvojiti
aj nijansom recimo da presudim: onaj asocijalni sto zivi u botanickoj basti i onaj valjda pomocni detektiv, mislim da je albert sto je besan
prva epizoda je naj, i sto kazete isplativo je gledati do one kad izvale za caleta
mada meni nije bio smor ni do kraja da izguram, posto su rezija i muzika ti okviri iz kojih generalno niko ne moze pobeci
film mi se ne svidja, prenatrpano mi nešto, eto.
 
Moja omiljena serija,u ono vreme nisam propustala
ni jednu epizodu a ni reprize...
Mogla bi konotno opet da krene :ok:

Takodje i ja sam gledao od prve epizode kad se prvi put prikazivala. Za Dosije X se secam da je prvo isao na TV Politika , a za Tvin PIks se ne secam. U to vreme osim 3 RTB kanala i Studija B i TV Politike nije bilo drugih tv. Studio B nije sigurno, msm da je neki od RTB kanala ali nisam siguran. Ako se ti secas...

Voleo bih i ja da krene ponovo, kolko se secam zadnji put je bila pre 2 i po godine.
 
Ja se sećam ove serije . Jeste, nekako i ja tako pamtim seriju, nekako je baš kao, neki, tvisted majnd, uvrnut umić. Ali, zaista. Sve primese nekih tajni, uvrnutih stvari, paranoje, zamršenosti, vela perverznog malo čini mi se. Nekako baš je prava reč, uvrnuto skroz an skroz. A soundtrack je svakako kultna melodija, i kad god čujem tu melodiju, uvek se naravno setim serije. Sećam se i dok sam je bila gledala, nekako mi je sve bilo maglovoto, mozda malkice i zbrda zdola, što se kaže, baš zato i da izazove tu pometnju u mozgiću, u domenu neshvaćenosti, ali ja sma je svakako pratila i odgledala. neke scene su zaista zastrašujuće bile, neke totalno nepojmljive, ali zaista serija koja svakoga ko je gledao i pratio, nije mogla ostaviti ravnodušnog. ♥
 
Posto primetih da ova kultna serija nema svoju temu,eto resih se da je otvorim.Definitivno jedna od najuvrnutijih serija ikada i remek delo Marka Frosta i Dejvida Linca (koji je u seriji imao i nezaboravnu epizodnu ulogu nagluvog agenta Gordona Kola :lol:).I stvarno,serija je fantasticna sve do 16.epizode,tj.do otkrica ubice Lore Palmer.Posle toga serija je potpuno izgubila svoj tok i imam utisak da su se autori,vodjeni velikim uspehom serije,odlucili da naprave jos par epizoda i ubace jos neke nepotrebne dogadjaje i likove.A kao slag na tortu dolazi nedorecen i prilicno zbrkan kraj,koji verovatno ostavlja Lincu i Frostu prostora za eventualni 3.serijal...Ono po cemu sam uvek pamtio "Twin Peaks" pored fenomenalnog soundtracka,to je i ona nocna mora tj.flashback Ronet Polaski u bolnici.Tri dana nisam mogao da spavam posle te scene...:mrgreen:


twin-peaks.jpg

Seriju ne pamtim jer sam bila klinka, ali jedan kolega je pratio,i kaže da na kraju ni sam reditelj nije bio siguran ko je koga ubio.
 
Poslednja izmena:

Back
Top