Komšije ga lažno optužile za zločin

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Anđelko Kolašinac, bivši predsednik Opštine Orahovac, uspeo je posle deset godina da dokaže da u proleće 1999. godine nije počinio ratni zločin nad civilnim stanovništvom na Kosovu.

– Proteklih deset godina sam dokazivao i konačno dokazao da nisam počinio bilo kakvo krivično delo. Sudije Euleksa su razmatrajući žalbu Vrhovnom sudu Kosova utvrdile da nema ni jednog jedinog dokaza koji potkrepljuje optužbu tužioca Unmika i svedoka. U sredu sam oslobođen, pošto je optužba odustala od daljeg krivičnog gonjenja – kaže za “Blic nedelje” Kolašinac,još uvek u neverici da je došao u rodnu kuću.
Kolašinca su 20. avgusta 1999. godine uhapsili nemački specijalci u maskirnim uniformama i fantomkama, koji su s puškama na gotovs upali u njegovo dvorište u orahovačkoj Gornjoj mahali.
– Upali su nekoliko minuta pošto sam došao kući sa sednice kriznog štaba Srba u ovom mestu. Na očigled starih roditelja i maloletne dece, oborili su me na zemlju, vezali lisicama i “kao vreću” ubacili u blindiran auto – seća se Kolašinac.

Iz nemačke baze nadomak Orahovca, on je zajedno sa dr Vekoslavom Simićem i Stankom Levićem prebačen helikopterima do zatvora u Prizrenu. Odatle je sproveden do pritvorske jedinice u Kosovskoj Mitrovici, odakle je posle četiri i po godine pušten da se brani sa slobode.
Optužbe zasnovane na iskazima nekadašnjih Kolašinčevih kućnih prijatelja Albanaca bile su zaista teške. Na teret mu je stavljano da je progonio Albance i podstrekivao njihovo iseljavanje, da je prikrivao tragove o masovnim grobnicama u kojima su navodno bačena tela više od 130 žrtava, da je, kako su tvrdili isti svedoci “poput Hitlera uveo prinudni rad”...
Teretili su me moji prijatelji, prve komšije i saradnici s kojima zajedno organizovao civilnu zaštitu i gasio požare koje su po vinogradima podmetali pripadnici OVK. Verovatno su to morali da učine kako bi pred pripadnicima OVK dokazali da nisu bili lojalni Srbiji. Ali, njihova savest je ipak progovorila. Posle prve presude kojom sam osuđen na osam godina zatvora, povukli su izjave da sam počinio ratni zločin. Međutim, sudsko veće sačinjeno nažalost od međunarodnih sudija osudilo me je i u obnovljenom postupku. Srećom, došle su sudije Euleksa kojima je zakon prioritet - ističe Kolašinac.
http://www.blic.rs/hronika.php?id=119574

Jos jedna nepravda izlazi na svetlost dana.Koliko jos ovakvih slucajeva ima sam bog zna.
Kada ce se konacno otkriti sve siptarske lazi,mozemo samo da nagadjamo!
 
orahovac je i dan danas u apsolutnom siptarskom okruzenju.

radnih mesta nema, nekada je stanovnistvo najvise radilo po fabrikama u djakovici. svaki domacin u orahovcu imao je nekada bar vinograd i zemlju, danas ako ima zemlju moze da obradjuje samo deo neposredno uz kucu ili kuce. udaljenu zemlju zbog siptarskih terorista niko ne obradjuje, ne sme.

prvih godina okupacije srpski deo orahovca je bio i bukvalno ogradjen zicom, kao konc logor. bez slobode kretanja za srbe. skoro svakog meseca se desavalo neki teroristicko nedelo, npr zapaljene su brojne srpske kuce, blo je napada i ubistava, koja nisu objavljena u medijima

dole je ostao prost narod, ali posten, dobar vredan, koji u srcu i dusi nosi komplet najbolja srpska obelezja i tradiciju. imam i imao sam dosta poznanika iz orahovca i tih krajeva. mozda najbolje crno vino na svetu se tamo proizvodi, domacinski narod, sam orahovac je kao neka stara srpska varos

ali, neke nade nema. demokratija kao da ne vazi za stanovnike orahovca
 
Pise gore u tekstu.
A čovek zahvalan sudijama iz euleksa, jesi to video?

Anđelko Kolašinac, bivši predsednik Opštine Orahovac, uspeo je posle deset godina da dokaže da u proleće 1999. godine nije počinio ratni zločin nad civilnim stanovništvom na Kosovu.

– Proteklih deset godina sam dokazivao i konačno dokazao da nisam počinio bilo kakvo krivično delo.

Sudije Euleksa su razmatrajući žalbu Vrhovnom sudu Kosova
utvrdile da nema ni jednog jedinog dokaza koji potkrepljuje
optužbu tužioca Unmika i svedoka.
U sredu sam oslobođen, pošto je optužba odustala od daljeg krivičnog gonjenja – kaže za “Blic nedelje” Kolašinac,još uvek u neverici da je došao u rodnu kuću.
Kolašinca su 20. avgusta 1999. godine uhapsili nemački specijalci u maskirnim uniformama i fantomkama, koji su s puškama na gotovs upali u njegovo dvorište u orahovačkoj Gornjoj mahali.
– Upali su nekoliko minuta pošto sam došao kući sa sednice kriznog štaba Srba u ovom mestu. Na očigled starih roditelja i maloletne dece, oborili su me na zemlju, vezali lisicama i “kao vreću” ubacili u blindiran auto – seća se Kolašinac.

Iz nemačke baze nadomak Orahovca,
on je zajedno sa dr Vekoslavom Simićem i Stankom Levićem
prebačen helikopterima do
zatvora u Prizrenu.
Odatle je sproveden do pritvorske jedinice u Kosovskoj Mitrovici,
odakle je posle četiri i po godine pušten da se brani sa slobode.
Optužbe zasnovane na iskazima nekadašnjih Kolašinčevih kućnih prijatelja Albanaca bile su zaista teške. Na teret mu je stavljano da je progonio Albance i podstrekivao njihovo iseljavanje, da je prikrivao tragove o masovnim grobnicama u kojima su navodno bačena tela više od 130 žrtava, da je, kako su tvrdili isti svedoci “poput Hitlera uveo prinudni rad”...
– Teretili su me moji prijatelji, prve komšije i saradnici s kojima zajedno organizovao civilnu zaštitu i gasio požare koje su po vinogradima podmetali pripadnici OVK. Verovatno su to morali da učine kako bi pred pripadnicima OVK dokazali da nisu bili lojalni Srbiji. Ali, njihova savest je ipak progovorila.

Posle prve presude kojom sam osuđen na osam godina zatvora,
povukli su izjave da sam počinio ratni zločin. Međutim,
sudsko veće sačinjeno nažalost od međunarodnih sudija
osudilo me je i u obnovljenom postupku. Srećom,
došle su sudije Euleksa kojima je zakon prioritet -
ističe Kolašinac.

Не, нисам нигде у тексту видео да је несретник било коме захвалан,
а и због чега би био ???
А ти, где си ти видео ???

Видео сам само да Срби трпе под окупационим снагама
које су силом заузеле територију КиМ,
да се не зна ни ко,
а ни по којим законима тужи и суди,
и да невини људи чаме у затворима чекајући милост од неког имагинарног ЕУЛЕХ-а (који је такође орган окупационих снага)
док прави злочинци бивају ослобођени и уз извињавања пуштени из назови МКС у Хагу,
а на КиМ не да им суде, већ их проглашавају за "народне хероје",
њиховим именима (валда у знак захвалности што побише и најурише Србе) ките улице и тргове
и дају им највише функције у марионетским властима ...

Видео сам да на КиМ важи Његошева :

Коме закон лежи у топузу,
трагови му смрде нечовијештвом ...

Али, на сву срећу знам да

Ничија до зоре није горела ...

да ни једна окупација никада није трајала ...
Све су пропале пре или касније,
оставиле плиће или дубље трагове,
али нису потрајале ...
И да не наводим Александра Македонског, Душана Силног,
Византијско и Римско царство,
Наполеона и Британску империју,
Хитлера ....

Свако чудо за време ....

СРБИЈА ЈЕ ВЕЧНА, СВЕ ДОК СУ ЈОЈ ДЕЦА ВЕРНА !!!!
 
Shvatio čovek ko je majka, a ko maćeha...

Да ли је ишта невин човек требао да схвати ???
Или би коначно сви, укључујући и тебе, требали да схватимо да је КиМ ОКУПИРАНО !!!

Да на КиМ не постоји Закон, Правда
осим онога што окупатори диктирају ...

Прочитај тему од почетка,
можда ће ти помоћи да схватиш за шта се у ствари залажеш ....
 

Back
Top