Napravila sam Neši za rođendan dve torte

www mira

Zainteresovan član
Poruka
353
Ove dve izvrsne torte:šamponeze je mala torta a moskva šnit je mamutska torta, pogledajte i slike.

ŠAMPONEZE TORTA

Kora:6 belanaca,200 gr. šećera,2 kašike prezle,1 kašika brašna,
1 kašičica praška za pecivo,200 gr. pečenih i mlevenih lešnika.
Ispeći na 180-200 c i preseći na 2-3 dela.Fil: 250 gr. putera,
100 gr. šećera u prahu,6 žumanaca,100 gr. rastopljene čokolade.Filovati tortu. Preko seckan lešnik.

MOSKVA ŠNIT TORTA

Peku se 3 kore posebno. Mera za jednu koru: 5 belanaca umutiti u čvrst sneg dodati 7 kašika šećera,8 kašika mlevenih oraha i 1 kašika brašna. Peći na pek papiru. Sve tri kore ohladiti.
Fil: Na pari skuvati 15 žumanaca sa 15 kašika šećera, 2 šoljice od crne kafe mleka i 1 kašikom brašna. Kada se ohladi sastaviti sa 250 gr. putera ili margarina koji ste umutili sa 1-2 kašike šećera u prahu. U tako sastavljanu masu dodati i 1 umućenu slatku pavlaku. Sve lepu umešati.
Filuje se ovako: kora pa deo fila i preko fila oceđene višnje, dosta poredjati,pa preko višanja posuti seckan prepečen lešnik i preko toga još malo fila.Zatim ide druga kora pa deo fila i preko fila ide ocedjen i na kockice iseckan ananas iz konzerve i preko ananasa seckan prepečen lešnik pa još malo fila.Zatim ide treća kora pa fil pa pomešano ananas, višnje malo i seckan lešnik i malo fila preko. Onda preko svega celu tortu isfilovati sa umućenom slatkom pavlakom.
Treba 6 pavlaka( 1 u fil i 5 spolja),prepečenog lešnika oko 250 gr., ananas 1 velika konzerva, višnje oko 1 kg( sveže ili iz zamrzivača ali ocedjene kao i ananas) Kod filovanja rasporedite sve ove sastojke.
Torta je božanstvena i nije komplikovana.

Slike možete pogledati na adresi:
http://www.uputstva.co.yu/recepti/recepti.htm
 
6 pavlaka :!: mislis onih od 2.5dl..kravica
auuuuuu...pa dobro..ako moze da je pojede 12 ljudi
svakome po 1dl pavlake...ok kao sladoled..
da li se ovo testo lako pece, posto ima najvise belanaca? tj nije osetljiv postupak..i koliko mu treba
a volite li vi beze tortu ;)
samo sto tu treba stabilna rerna za ono puslica-testo
ima dobra beze (ili 'puslica') torta u poslasticarnici Milica na dnu Skaradlije. meni ta posl. je inac onako nek se ne ljute, ali puslica im je super
 
www mira:
Anonymous:
6 pavlaka :!: mislis onih od 2.5dl..kravica

Da mislim na njih. Torta ima preko 30 isečenih komada i ogromna je. Uostalom imaš sliku pa će ti sve biti jasno.
I nije osetljiv postupak.
Svi vole beze tortu a ti dobaci ovde recept pa da pravimo. Pozdrav

nemam recept..u stvari jednom je mama pokusala ali testo nije uspelo posto je rerna u jednom cosku jaca u drugom slabija..pa nije ispalo onako kako treba hrskavo nego nesto zalepljeno :( mislim da je bio recept iz patinog kuvara mada tamo ima vise tih recepata..da bacam ali sad nije tu. u milici stavljaju neki zuti fil
 

Back
Top