Uvodi se porez na elitne lokacije - pojedinci dogodine plaćaju do 10.000 evra poreza!

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.931
Uvodi se porez na elitne lokacije
7. novembar 2009. | 12:23 | Izvor: Politika
Beograd -- Vlasnik placa na Vračaru vrednog dva miliona evra, ubuduće bi na tu nepokretnost mogao da plaća godišnji porez i do osam hiljada evra.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=11&dd=07&nav_id=391158

------------

Predpostavljam da ceo siri centar Beograda biti proglasen za elitnu lokaciju. Tako da ako imate recimo plac od 10 ari u sirem centru , drzava ce vam taj ar procenjivati na 100.000 evra pa cete morati da placate porez od 5 do 10.000 evra na tu imovinu!

Ako nemate da platite oduzimace vam se imovina!

Zakon je donet da bi s jednim udarcem ubile 2 muve. Prvim udarcem da bi se napunila prazna budzetska kasa , a drugim udarcem naterali oni koji imaju placeve i kuce u "elitnim zonama" a nemaju da plate porez na iste - da prodaju iste gradjevinskoj mafiji DS-a koja bi na navedenim lokacijama potom gradila zgrade.

Koliko me razočara poskupljenje, toliko me oduševi i rasplače objašnjenje - Duško Radović

ROKAJ SNIMAJ :super:
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: 27E
Zakon je donet da bi s jednim udarcem ubile 2 muve. Prvim udarcem da bi se napunila prazna budzetska kasa , a drugim udarcem naterali oni koji imaju placeve i kuce u "elitnim zonama" a nemaju da plate porez na iste - da prodaju iste gradjevinskoj mafiji DS-a koja bi na navedenim lokacijama potom gradila zgrade.

Apsolutno tacno.
 
Zašto neki moraju da kontriraju, samo zato što je temu postavio njihov "politički" neistomišljenik?
Krajnje je agresivan ovaj porez. Zašto bi neko ko ima više para i živi u nekom centru, za to plaćao više nego neko ko živi par stotina metara dalje? Zar nije isti gradu u pitanju? Zar nije isti zakon? Mene ovaj porez neće zakačiti, ali sam izuezetno protiv ovakve diskriminacije. Očekujem da će sad da uslede odgovori poput - ne moraju tuda žive, oni su tako izabrali, ko im je kriv što imaju novca pa žive u elitnom delu i sl. Oni već plaćaju poreze, kao i svi mi. To što imaju više kvadrata ili veće prihode, znači i da više plaćaju porez.
 
Ovo je glupo samim tim sto ce ljudi koji imaju imovinu na skupim imanjima a nemaju kesha(nasledili) morati da prodaju istu tu imovinu i da se sele u predgradja a na njihovo mesto ce doci oni koji imaju kesha i da placaju porez i da kupe imanje.
To je naizgled dobar potez,oni koji ne mogu da isprate neka idu gde mogu a oni koji imaju ce za to uzivnjanje placati drzavi.

Mene zabrinjava to sto bi vremenom ovakvi i slicni zakoni doveli do raslojavanja drustvar pa ce bg postati ko rio de zaneiro....udjes u centar ne mozes da vidis auto ispod 100 000,predjes liniju ka predgradju ne mozes da vidis ispravan bajs :roll:

Mislim to deljenje na bogate i siromasne,bezveze :roll:
 
Miki , 07/11/2009, 01:26
Porez na imovinu koja vlasniku ne donosi prihod je jedna od najvećih besmislica poreskog sistema.Običan čovek je već prilikom izgradnje ili kupovine platio sve moguće poreze i sada nakon svega treba doživotno da plaća porez na imovinu koju koristi,ali koja mu ne donosi nikakav prihod.Poreze treba plaćati isključivo na prihod i ništa drugo.Ako se već htelo da se povećaju poreski prihodi,najlogičnija varijanta je bilo da se uvede mnogo stroža politika naplate poreza na prihod od imovine koja se izdaje,a ne da se kao sada to masovno neplaćanje toleriše.Obrazloženje uvođenja izuzetno visokih poreza na imovinu na boljim lokacijama,da se to radi kako bi se vlasnici naterali da parcele privedu nameni je prosto neverovatno.Postoji mnogo ljudi starosedelaca na tim lokacijama koji imaju kuće i mala dvorišta-bašte,koje zbog visokih poreza neće moće da zadrže,pa će biti primorani da ih prodaju.Na tržištu nekretnina odjednom će se pojaviti veliki broj placeva na prodaju,usled čega će njihova cena drastično pasti i oni će za male pare preći u ruke tajkuna.Taj proces oni možda nazivaju "privođenje nameni",ali u suštini reč je o otimanju.

=====

potpuno se slazem sa ovim komentarom tj ovaj komentar potvrdjuje moje prethodno izneto misljenje

u sustini rec je o jos jednoj otimacini novca i zemljista od naroda od strane tadicevaca.
 
Tihi, zasto prozivas ( samo ) Tadica ? Imas u skupstini mnogo stranaka ciji se delegati ne bune i rade protiv naroda. Ciji je porez na mobilne, koji nikad nije ukinut itd...? Da se razumemo, boli me uvo za politicare, ja sam zanatlija i gledam samo da isplivam. A da su banda, jesu brate svi od reda...Jos malo pa cemo raditi samo za poreze. Idemo u feudalizam, ako ne i gore a ne u demokratiju...Kad su bogati sta platili bez stelovanja i extra pogodnosti, muljanja? Sirotinja sve placa keshom i snosi sve sankcije. Po mas-modelu, kad se ravnomerno rasporedi, pojedinacno se manje primeti. Sto su nam prava - to su nam i obaveze. Hocemo ulaziti u price sa prevarama u akcijama, bankarskim kamatama i ostalo ? Idu nama jako zanimljive godine...
P.S. Takodje bih se slozio sa svime sto si napisao, da ne mislis da te kritikujem po politickoj osnovi...
 
Poslednja izmena:
Tihi, zasto prozivas ( samo ) Tadica ? Imas u skupstini mnogo stranaka ciji se delegati ne bune i rade protiv naroda. Ciji je porez na mobilne, koji nikad nije ukinut itd...? Da se razumemo, boli me uvo za politicare, ja sam zanatlija i gledam samo da isplivam. A da su banda, jesu brate svi od reda...Jos malo pa cemo raditi samo za poreze. Idemo u feudalizam, ako ne i gore a ne u demokratiju...Kad su bogati sta platili bez stelovanja i extra pogodnosti, muljanja? Sirotinja sve placa keshom i snosi sve sankcije. Po mas-modelu, kad se ravnomerno rasporedi, pojedinacno se manje primeti. Sto su nam prava - to su nam i obaveze. Hocemo ulaziti u price sa prevarama u akcijama, bankarskim kamatama i ostalo ? Idu nama jako zanimljive godine...

porez na mobilne koji je 1999 uveden na predlog seselja je bio porez od kojeg je obnovljena zemlja posle bombardovanja, i ja sam prvi bio da se taj porez placa jer se znalo na sta se trosi taj novac - a trosio se na nesto najhumanije - obnovu porusenog.

Danas od juna meseca mi imamo tzv porez na upotrebu mobilnog od 10% koji nam je uveo Boris Tadic , a da niko nema pojma za sta se trosi novac otet od naroda na ime tog poreza. A trosi se naravno na beogradske i ostale budzeetske parazite.
 
p... koji nam je uveo Boris Tadic , a da niko nema pojma za sta se trosi novac otet od naroda na ime tog poreza. A trosi se naravno na beogradske i ostale budzeetske parazite.

OK, OK, ali nije on sam mogao da lupi shakom o sto i da kaze to i to. To mora da prodje skupstinsku proceduru. Ja samo prosirujem spisak odgovornih. Za mene postoje samo Mi i ONI ! I negodujem sto uvek samo MI popusimo, kako god da se organizujemo. Postoje razna ministarstva koja su odgovorna za razne oblasti i sve nam losije ide i niko ne odgovara...A gde su pare stvarno zavrsavale onda a gde sada, ne vredi raspravljati. Kamo srece da su pootvarana nova radna mesta itd.
 
Ovo je glupo samim tim sto ce ljudi koji imaju imovinu na skupim imanjima a nemaju kesha(nasledili) morati da prodaju istu tu imovinu i da se sele u predgradja a na njihovo mesto ce doci oni koji imaju kesha i da placaju porez i da kupe imanje.
To je naizgled dobar potez,oni koji ne mogu da isprate neka idu gde mogu a oni koji imaju ce za to uzivnjanje placati drzavi.

Mene zabrinjava to sto bi vremenom ovakvi i slicni zakoni doveli do raslojavanja drustvar pa ce bg postati ko rio de zaneiro....udjes u centar ne mozes da vidis auto ispod 100 000,predjes liniju ka predgradju ne mozes da vidis ispravan bajs :roll:

Mislim to deljenje na bogate i siromasne,bezveze :roll:
pa nije ni to loshe tako u pojedinim slucajevima ,naravno ne uvek i drasticno ko u Riju
recimo imas gomilu penzosa koji zive u samom centru BG-a u stanovima od oko 90-100 kvadrata ,koji imaju na trzistu vrednost i do 250 iljada evra , a u isto vreme kukaju kako ne mogu da zive od penzije , nemaju para za lekove i slicno... :roll:
 
OK, OK, ali nije on sam mogao da lupi shakom o sto i da kaze to i to. To mora da prodje skupstinsku proceduru. Ja samo prosirujem spisak odgovornih. Za mene postoje samo Mi i ONI ! I negodujem sto uvek samo MI popusimo, kako god da se organizujemo. Postoje razna ministarstva koja su odgovorna za razne oblasti i sve nam losije ide i niko ne odgovara...A gde su pare stvarno zavrsavale onda a gde sada, ne vredi raspravljati. Kamo srece da su pootvarana nova radna mesta itd.

jel ti zivis u diznilendu ili u srbiji?

u srbiji vidis, jedan covek drzi skoro celokupnu vlast i skoro sve odlucuje sam. taj covek se zove boris tadic.
 
jel ti zivis u diznilendu ili u srbiji?

u srbiji vidis, jedan covek drzi skoro celokupnu vlast i skoro sve odlucuje sam. taj covek se zove boris tadic.

glupost , ajd da si reko da je Sloba o svemu odlucivao , ili Djindjic pa i Kostunica , al Tadic jako ima kapacitete da sam o svemu odlucuje :mrgreen:
ne odlucuije on nego ekipa oko njega i VIS Idoli :mrgreen:
 
glupost , ajd da si reko da je Sloba o svemu odlucivao , ili Djindjic pa i Kostunica , al Tadic jako ima kapacitete da sam o svemu odlucuje :mrgreen:
ne odlucuije on nego ekipa oko njega i VIS Idoli :mrgreen:

koja ekipa oko njega? za sve se pita on.

toj ekipici iz idola koja slusa tadica je jedino bitno da im kaplje sto vise love u dzep i nista vise osim toga.

krstic i saper nemaju nikakvih politickih pretenzija , vec samo novcanih.

mirko cvetkovic je najobicnija marioneta borisa tadica.

ko sme u DS-u da se suprostavi tadicu u bilo cemu i da to prezivi?

koliko znam - niko.

samim tim jasno je da su svi konci vlasti u njegovim rukama i da je on taj koji se za sve pita.
 
Zašto neki moraju da kontriraju, samo zato što je temu postavio njihov "politički" neistomišljenik?
Krajnje je agresivan ovaj porez. Zašto bi neko ko ima više para i živi u nekom centru, za to plaćao više nego neko ko živi par stotina metara dalje? Zar nije isti gradu u pitanju? Zar nije isti zakon? Mene ovaj porez neće zakačiti, ali sam izuezetno protiv ovakve diskriminacije. Očekujem da će sad da uslede odgovori poput - ne moraju tuda žive, oni su tako izabrali, ko im je kriv što imaju novca pa žive u elitnom delu i sl. Oni već plaćaju poreze, kao i svi mi. To što imaju više kvadrata ili veće prihode, znači i da više plaćaju porez.
Upravo tako
 
pa nije ni to loshe tako u pojedinim slucajevima ,naravno ne uvek i drasticno ko u Riju
recimo imas gomilu penzosa koji zive u samom centru BG-a u stanovima od oko 90-100 kvadrata ,koji imaju na trzistu vrednost i do 250 iljada evra , a u isto vreme kukaju kako ne mogu da zive od penzije , nemaju para za lekove i slicno... :roll:


Da i šta biste sad vi sa tim ljudima koji žive u SVOJIM kućama i stanovima?:roll:

U konc logore i gasne komore kako bi pootimali NJIHOVU imovinu ili šta i koja je to razlika između onoga što su i nacisti radili ...užas na kvadrat:roll::neutral:
 
koja ekipa oko njega? za sve se pita on.

toj ekipici iz idola koja slusa tadica je jedino bitno da im kaplje sto vise love u dzep i nista vise osim toga.

krstic i saper nemaju nikakvih politickih pretenzija , vec samo novcanih.

mirko cvetkovic je najobicnija marioneta borisa tadica.

ko sme u DS-u da se suprostavi tadicu u bilo cemu i da to prezivi?

koliko znam - niko.

samim tim jasno je da su svi konci vlasti u njegovim rukama i da je on taj koji se za sve pita.


I ovo je istina:ok:
 
pa nije ni to loshe tako u pojedinim slucajevima ,naravno ne uvek i drasticno ko u Riju
recimo imas gomilu penzosa koji zive u samom centru BG-a u stanovima od oko 90-100 kvadrata ,koji imaju na trzistu vrednost i do 250 iljada evra , a u isto vreme kukaju kako ne mogu da zive od penzije , nemaju para za lekove i slicno... :roll:

Pa ako su pametni prodace,mada i ne verujem da ce matorci ista prodati,ali sta da se radi ne mosh ljude terati sa svojega,a ovo je klasicno proterivanje :roll:
 
Da i šta biste sad vi sa tim ljudima koji žive u SVOJIM kućama i stanovima?:roll:

U konc logore i gasne komore kako bi pootimali NJIHOVU imovinu ili šta i koja je to razlika između onoga što su i nacisti radili ...užas na kvadrat:roll::neutral:
meni ne smetaju ,sto se mene tice nek zive gde oce ,samo rekoh da je glupo da neko zivi ko bednik i sirotinja pod stare dane u stanu od nekih 200-250 iljada evra ,a moze da isti proda i kupi neki manji ili malo dalji od centra,isto odlican i komforan i da zivi u njemu od razlike u ceni , kao gospodin covek do kraja zivota
 
Poslednja izmena:
Pa ako su pametni prodace,mada i ne verujem da ce matorci ista prodati,ali sta da se radi ne mosh ljude terati sa svojega,a ovo je klasicno proterivanje :roll:

ono sto ljudi zaboravljaju jeste da kad porez na nesto raste , istovremeno i opada broj kupaca koji hoce da kupe navedenu stvar samim tim pada i cena tih nekretnina i zemljista

to znaci da ce uskoro biti skuplji kvadrat stana/kuce u kaludjerici i borci nego na vracaru i dorcolu :hahaha:

jer 90% ljudi nece imati pare da placa par hiljada evra poreza drzavi godisnje zato sto zivi na "atraktivnog elitnoj lokaciji" :mrgreen:
 

Back
Top