Plata......

To zavisi od raznih okolnosti. Bilo je slucajeva kada sam morala da radim bukvalno za preziveti, kao i trenutaka kada sam imala vrlo lepu platu u odnosu na ostale. Mislim da je i to nesto sto moramo prilagodjavati situaciji u kojoj smo. Nemamo svi iste mogucnosti izbora.
 
'ajmo malo da usmerimo ovu temu...
svi bi naravno radili za velike pare... to se podrazumeva...

iako se precizan odgovor ne može dati, jer zavisi od puno toga, mislim da je bolje da pitanja budu:
1. koja je cifra ispod koje biste radije sedeli kuci, nego radili u trenutnim životnim okolnostima - nijeisto kada čovek živi sam i kada ima porodicu; kada je podstanar i kada ima svoj stan; kada je doktor nauka i bravar...
2. za kolikou platu radite?
3. koja je minimalna cifra kojom bi bili zadovoljni i sa kojom smatrate da bi ste mogli da zadovoljite svoje trenutne potrebe, opet uzimajući u obzir životne okolnosti, profesionalne kvalifikacije i sl?

dakle, realno, ako je moguće obrazloženo i bez fantaziranja...
 
'ajmo malo da usmerimo ovu temu...
svi bi naravno radili za velike pare... to se podrazumeva...

iako se precizan odgovor ne može dati, jer zavisi od puno toga, mislim da je bolje da pitanja budu:
1. koja je cifra ispod koje biste radije sedeli kuci, nego radili u trenutnim životnim okolnostima - nijeisto kada čovek živi sam i kada ima porodicu; kada je podstanar i kada ima svoj stan; kada je doktor nauka i bravar...
2. za kolikou platu radite?
3. koja je minimalna cifra kojom bi bili zadovoljni i sa kojom smatrate da bi ste mogli da zadovoljite svoje trenutne potrebe, opet uzimajući u obzir životne okolnosti, profesionalne kvalifikacije i sl?

dakle, realno, ako je moguće obrazloženo i bez fantaziranja...

Odmah da kazem, necu se izrazavati u brojkama. Volim da radim & ne bih dopustio sebi da sedim kuci & da me neko izdrzava. Samim tim cifra za koju bih radio ako ne postoji nista bolje mnogima moze biti smesna. "Dovoljno za ekgistenciju" kao sto rece moj ex shef. Trenutno sebe izdrzavam tako da sam & zbog toga skroman sto se zarade tice. Mnogo mi je bitnija, za sada, atmosfera na poslu & radno vreme. Daleko bih rigorozniji bio prema zaradi koju ocekujem da radim vikendima & prekovremeno, da slusam dreku & da mi neko stoji iznad glave (da, ex iskustva).
Kada budem imao porodicu, naravno da cu biti zadovoljan samo poslom koji je nekoliko buta bolje placen.
 
radim za platu koja je za moje zanimanje minimalna, sa druge strane ne ubijam se ni psihicki ni fizicki, direktor i sefovi su maksimalno fer i korektni,kad cu doci kad otici niko ne prati, nikoga ne izdrzavam tako da...dok ne nadjem nesto bolje ostajem tu gde sam...
 
Za 16000 nisam želeo da nastavim da radim posao koji je iziskivao da 11 hiljada plaćam truckanje u prevozu. Tako da radije sedim kući, radim povremene poslove i tražim (više čekam da se pojavi) nešto drugo, sa nešto boljim uslovima, a gde bi me primili. OK, ima i drugih faktora u svemu tome, ali tih 16K bi mi, u skladu ne sa mojim kvalifikacijama, već sa mogućnostima i okolnostima, bile jako velike da mogu da računam na njih redovno i u celosti, u stvari, ovde gde živim ljudi rade i za manje (nije mi jasno kako, ja sam mislio da je taj iznos minimalac), i to da im kasni mesecima. Tako da ću pre ili kasnije izgleda morati da se vratim na pređašnji posao i platu.

A minimalno? Iz dokonosti sam bacao na papir koliki je minimum dovoljan da neko pokrije sopstvene troškove, bez ikakvih olakšavajućih faktora niti nepotrebnih troškova: plaćena soba, jedan kuvan obrok i jedan suv dnevno, lična higijena, mob, pranje veša, nova garderoba kada se nešto iscepa, i došao da je to tih 16K mesečno. Što je više za temu o "jeftinoj" radnoj snazi, koja ipak ovde to nije (relativno, u odnosu na neke druge delove sveta).
 
Највише волим систем исплате као у мојој фирми. Фиксни и варијабилни део. Фиксни је утврђен уговором, варијабилни зависи од учинка.

Не бих радио за плату која је испод минималца. То је већ крајње понижавајуће, ма који год посао да је у питању. А има и таквих фирми, нажалост.
 
Kako me nerviraju ljudi, kao ovaj sto rece da nece da se izrazava u brojkama, samo nesto filozofiraju *****ju.... pa daj bre recite jasno u ciframa bez filozofiranja......
ja radim u kladionici za 16000, 6h dnevno.... idem peske, treba mi 5-6 min.... super mi je.... ali plata ode odmah......
 
za normalan život:
student, živiš kod roditelja - dovoljno je 300e
oženjen/živiš sa devojkom, bez pomoći sa strane - treba vam magičnih 1000e u zbiru (+ 100e po detetu)

kvalitet života ispod koga ne treba biti zadovoljan:
- max 45h radnog vremena nedeljno uz min 15 radnih dana odmora godišnje
- skromno letovanje (7 dana na moru) svake godine
- polovan auto vrednosti 4-8k evra, potrošen pun rezervoar mesečno
- računar, internet, kablovska

sve ispod ovih uslova je čisto preživljavanje
 
1. Pa ne isplati se raditi za recimo sve ispod 20 000 ako je puno radno vreme u pitanju (40 sati nedeljno)
Al opet zavisi od posla ako je fizicki nikako ispod 35 000 ako je guranje olovke u pitanju 20 000 najmanje

2. Trenutno ne radim

3. Bio bih zadovoljan i mogao bih da zadovoljim potrebe sa oko 60 000 mesecno
 
Pozdrav, ljudi! :) Ja sam freelancer i uglavnom radim kod kuce... Medjutim, povremeno me pozovu iz firmi ovde iz Srbije. Ono sto me zaista ponekad izludi, to je da mi ponude cifru za dnevni posao sa kojom imam taman nesto vise od toga da sipam gorivo u rezervoar plus rucak u restoranu. Uvek se iznerviram kada mi se to dogodi!
 
'ajmo malo da usmerimo ovu temu...
svi bi naravno radili za velike pare... to se podrazumeva...

iako se precizan odgovor ne može dati, jer zavisi od puno toga, mislim da je bolje da pitanja budu:
1. koja je cifra ispod koje biste radije sedeli kuci, nego radili u trenutnim životnim okolnostima - nijeisto kada čovek živi sam i kada ima porodicu; kada je podstanar i kada ima svoj stan; kada je doktor nauka i bravar...
2. za kolikou platu radite?
3. koja je minimalna cifra kojom bi bili zadovoljni i sa kojom smatrate da bi ste mogli da zadovoljite svoje trenutne potrebe, opet uzimajući u obzir životne okolnosti, profesionalne kvalifikacije i sl?

dakle, realno, ako je moguće obrazloženo i bez fantaziranja...

1) 400e
2) trenutno ne radim;zivim kod roditelja a svoj stan izdajem za 300e
3) minimum 1000e
 
Realno bila bih zadovoljna sa 50.000din platom imam zavrsen fax i volela bih da radim nesto u struci


sada radim za 16000 din i radim 12,5 sato peglanje, pranje. ribanje kupatila i wc-a, radim na recepciji inace, konobarisanje, sankerisanje, pomoc u kuhinji i ribanje SPA centra :confused:
 
'ajmo malo da usmerimo ovu temu...
svi bi naravno radili za velike pare... to se podrazumeva...

iako se precizan odgovor ne može dati, jer zavisi od puno toga, mislim da je bolje da pitanja budu:
1. koja je cifra ispod koje biste radije sedeli kuci, nego radili u trenutnim životnim okolnostima - nijeisto kada čovek živi sam i kada ima porodicu; kada je podstanar i kada ima svoj stan; kada je doktor nauka i bravar...
2. za kolikou platu radite?
3. koja je minimalna cifra kojom bi bili zadovoljni i sa kojom smatrate da bi ste mogli da zadovoljite svoje trenutne potrebe, opet uzimajući u obzir životne okolnosti, profesionalne kvalifikacije i sl?

dakle, realno, ako je moguće obrazloženo i bez fantaziranja...
1)400 e
2)studiram
3)1500 e ( ali not going to happen soon xD)
 
Realno bila bih zadovoljna sa 50.000din platom imam zavrsen fax i volela bih da radim nesto u struci


sada radim za 16000 din i radim 12,5 sato peglanje, pranje. ribanje kupatila i wc-a, radim na recepciji inace, konobarisanje, sankerisanje, pomoc u kuhinji i ribanje SPA centra :confused:

Zasto si zavrsila fax i radis kao peracica? Ne mislim da je to los posao nego me zanima zasto bacas skupljeno znanje? Koje si struke?
 

Back
Top