Metamorfoza...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 101840

Legenda
Poruka
55.667
odavno nisam otvaro temu...:think:

...a baj d vej nešto mi pade na pamet određena lingvistička pojava, da je nazovemo nepravdom...naime...
...postoji mnogo reči za koje imamo naziv samo u muškom rodu...daklem, nežniji pol je tu krajnje nepravedno doveden u neravnopravan položaj...a mi ovde - jelte - težimo i podržavamo jednakost polova u svakom pogledu...

...pa sam ko računo...u okviru borbe za jednakost polova, mislio sam da pokušamo barem ovde na forumu, ako ne možemo već da izvršimo uticaj u realu - da za pojedine reči - izraze koje postoje samo u muškom rodu, osmislimo naziv i u ženskom rodu...

...daklem, ovo niije sprdačina i svako ko na istu bude gledo na navedeni način, nije fer...

eo u cilju uspešnosti ove teme, a i red je jelda da i pokretač iste sebe malo požrtvuje i pokaže samopregornost...

...kako bi glasio ženski rod za izraz "borac"...? :think:
...ja kao ponudu dajem borčica, borkica, borka, boračica, borica...:think:
...produži dalje...


šovinisti stop...
 
aj ne upropašćavaj mi temu...spameru 1...:rtfm:
...****** ga...to je najbolje što sam mogo, što se tiče bacanjem izrazima...

...i ajde nemoj da si sisa, nego daj konstruktivan doprinos istoj...:mazi:
 
Poslednja izmena:
odavno nisam otvaro temu...:think:

...a baj d vej nešto mi pade na pamet određena lingvistička pojava, da je nazovemo nepravdom...naime...
...postoji mnogo reči za koje imamo naziv samo u muškom rodu...daklem, nežniji pol je tu krajnje nepravedno doveden u neravnopravan položaj...a mi ovde - jelte - težimo i podržavamo jednakost polova u svakom pogledu...

...pa sam ko računo...u okviru borbe za jednakost polova, mislio sam da pokušamo barem ovde na forumu, ako ne možemo već da izvršimo uticaj u realu - da za pojedine reči - izraze koje postoje samo u muškom rodu, osmislimo naziv i u ženskom rodu...

...daklem, ovo niije sprdačina i svako ko na istu bude gledo na navedeni način, nije fer...

eo u cilju uspešnosti ove teme, a i red je jelda da i pokretač iste sebe malo požrtvuje i pokaže samopregornost...

...kako bi glasio ženski rod za izraz "borac"...? :think:
...ja kao ponudu dajem borčica, borkica, borka, boračica, borica...:think:
...produži dalje...


šovinisti stop...

zene imaju manje rechi ali njihove (njine) rechi vishe koshtaju... :mrgreen:
 
eto...jedna enigma je rešena...:super:
...samo što...onda ispada da je jedna moderatorka u stvari muško...osim da kao i ja, nije znala za postojanje istog...:think: ...al dobro...to nije tema ove teme...

Naravno, to sto je neko moderator ili sto je ti, ne znaci da sve zna, a zivot je da se uci svakoga dana. Borka se ne koristi u svakodnevnoj upotrebi i to bi bio arhaizam da se koristi ili bolje reci, znacenje te reci je zamrlo i vecinom se koristi kao zensko ime. Ljudi misle da je izvedeno iz bor, ali nije, jer iz bora je izvedeno Borica i Borjana/ka.
 
utavizamunje...vidi..sve se vrti oko politike danas..na zalost
npr. radikali,dss-ovci,sns-ovci ce da kazu poslanik i za muskarca i za zenu,dok ce ds-ovci i ldp-ovci da kazu poslanica za zenu poslanika..
poenta...ova tema nije za ovaj pdf..mozda za svastaru ili sl.
tamo te ne znaju kao ovde,mozda i prodjes kao "intelektualac" :lol:
 
utavizamunje...vidi..sve se vrti oko politike danas..na zalost
npr. radikali,dss-ovci,sns-ovci ce da kazu poslanik i za muskarca i za zenu,dok ce ds-ovci i ldp-ovci da kazu poslanica za zenu poslanika..
poenta...ova tema nije za ovaj pdf..mozda za svastaru ili sl.
tamo te ne znaju kao ovde,mozda i prodjes kao "intelektualac" :lol:

eto...vidiš kako možeš, kad se malo napneš...:zag:

a pdf...naravno da je za ovde, jer obrađuje položaj žene u društvu...
...a to dal me znaju...ma ****** ga...nije to ni bitno...
 
npr. radikali,dss-ovci,sns-ovci ce da kazu poslanik i za muskarca i za zenu,

Zato sto su im poslanice kao transvestiti. Vidi onu Jorgovaku Tabakovic - prezime ti sve govori ili onu Vjericu Rasetu, jao majko, freak show, a ona Pop Lazic - fuks i Natasa Jovanoci, ja bih nju samo zvala poslanik, jer nema zenstvenost ni u noktu, a ona Aleksandra Jankovic - punk is dead, you killed him.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top