Cas smrti?

Da li biste zeleli da znate tacno vreme svoje smrti?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Са једне стране би било боље, можда када бих знао када ћу умрети, покушао бих да променим те ланчане догађаје који доводе до смрти и тако избегнем исту...:) мада и ту има једна зачкољица...када бих знао да ће ме на пример, док се будем купао у кади, а пре тога сам се покачио са женом око љубавнице и да ће ми она убацити фен у каду, а знам да ће се то десити 15.9.2023 онда бих непрекидно до тог тренутка размишљао и покушавао да преокренем ствари, да се извучем, тако да би ми до тада живот прошао у непрекидној окупацији да то избегнем...а опет када бих то некако успео да избегнем (јер не верујем у судбину), значи жена ми није убацила фен, ја баш тог дана када сам се тако спокојно бућкао у кади, кренем да излазим и оклизнем се на сапун, ударим главу о радијатор и умрем...е то би била иронија и онда бих сватио да је то ипак морало да се деси, можда касније, али је морало...:)

А опет боље је, можда, да не знам, ипак да је овај горе довољан разлог, значи оптерећивао бих се непотребно, нечега што мора да се деси, а сада када не знам до када сам жив, ретко када и помислим на крај...:)
 
Svasta s' vama ljudi, pa to je sasvim izvesna stvar, samo se treba obratiti nekoj od aplikacija na Facebook-u ;) (ima ih nekoliko vezanih za cas smrti)

Nadam se samo da se nece desiti neki od smakova sveta dok sam ziv :mrgreen:
 
Ako je verovati astrologiji onda ja znam da cu umreti najkasnije u 85-oj godini (kada Uran dodje u poziciju na kojoj je bio u momentu mog rodjenja) , mada ima jos jedan povoljan trenutak -krajem marta 2016. :manikir:
Umre cu iznenada, brzo, kratko, lako u oba slucaja u svesnom stanju.
Ne treba se baviti astrologijom. :lol:
 
Da mozete sa sigurnoscu da znate tacno vreme i datum svoje smrti,da li biste zeleli da znate?
voljela bih da mi na dan svoje smrti neko kaze u koliko ce to sati da bude,
tako da znam koliko vremena imam da mljacnem nesto slatko i opustim se uz caj i knjigu cekajuci :) a ne da se zeznem pa odem da npr. perem sudje
 
suđe?:rotf:

e sad moram ispričati svoj san od prije neko veče, a da se ne krstite i lijevom i desnom:confused:

Sanjam...rat...Švabe?! vode civile i ja među njima...strijeljaju sve redom...i uperio pušku u mene...i u tom momentu zažmirim i pomislim na svoju djecu...nikad ih više neću vidjeti...bože, šta sam im zadnje rekla...kad sam ih grlila...da li sam ih dovoljno čvrsto stisnula da zapamte tu ljubav...tu ogromnu ljubav koja odlazi sa mnom...

i onda se probudim...srce lupa kao ludo...trčim u sobu i gledam ih kako betbrižno spavaju...došlo mi da plačem...


Poenta? Zaista ne znamo koji će trenutak biti poslednji...ne daj Bože da bude baš prerano...da li je svaki trenutak sa našim najdražima toliko DIVAN da bi mogo biti poslednji?

Ne treba se, naravno, peropterećavati s tim...ali negdje duboko u svom srcu treba skriti tu misao...i nastojati pokazati ljubav...DOK SMO TU...jer je ljubav naša ogormna.
 
pa... bilo bi kul... ali bi tu kulnost platili ogromnim psihichkim problemom kao sto je to stres a da ne govorim o konstantnoj anksioznosti... mislim da je bolje pitanje- da li bi voleli da znate od chega cete da umrete :) ...eeee... to ti je... rak pluca? rak pluca! ...iako prestanes da pusis ili ne pusis opste... to je usud :D
 
Naravno da ne, prihvatanje konkretne cinjenice o izvesnosti nestajanja unistava mogucnost daljeg normalnog postojanja na ovome svetu.
Zivela bih u iscekivanju smrti, verovatno u strahu do kraja zivota.
 
кад прилагодиш живот смрти већ си мртва.
ne mora da znaci..mozda sam samo racionalna
na primer, kad bih znala da cu umreti sa 38, ne bih radjala dete, jer ne zelim da odrasta bez majke, ali daleko od toga da bih se zavukla u kucu i cekala da umrem, ili da bih se prepustila beskonacnim bahanalijama
drugim recima, samo bih malo prilagodila svoje zivotne stavove i ciljeve svojoj smrti
 
ne mora da znaci..mozda sam samo racionalna
na primer, kad bih znala da cu umreti sa 38, ne bih radjala dete, jer ne zelim da odrasta bez majke, ali daleko od toga da bih se zavukla u kucu i cekala da umrem, ili da bih se prepustila beskonacnim bahanalijama
drugim recima, samo bih malo prilagodila svoje zivotne stavove i ciljeve svojoj smrti

одаклке ти право да неком ускратиш живот?
другим речима, умрла би пре времена... ускраћујеш већ себи живот. смрт је само део живота, ни више ни мање. живот није део смрти.
 

Back
Top