Stid i ponos

Nikada se nisam ponosio sobom i retko kada sam se stideo svojih postupaka. Vodim računa da sve što činim, činim iz najboljih namera, pre svega prema drugima, mislim da time činim dobro i prema sebi. Kada bi za to što činim, osećao ponos ili stid, sve što sam činio, ili sam nameran činiti, bilo bi nečasno i nepošteno.
 
..kad sam prvi put sama poletjela jedrilicom..laširala..gledali to i padobranci..taj dan smo svi, nas osam laširali..i prišao mi jedan padobranac i rekao..Ti si bila najbolja....
..sutradan također..jedan tehničar..kako si ti juče letjela..bolje od onih muškaraca...
...nastavnik...bilo je fenomenalno...
..otac jedne kolegice mom tati..imate dobrog pilota...tata..:cool: ( uvijek je smatrao da je to opasno )..

..jedna borba na TKD-u..protiv prvakinje, jako prljavog borca..u prolazu trener jedne druge ekipe mi kaže...Čuvaj se prljavih udaraca....dve runde..izjednačeno...treća..izgubih na poene...trener...ovo je bilo fenomenalno..fenomenalno....

...kad je samo nas osam iz generacije upisalo petu godinu fax-a...itd....

..sramila..svaki put kad bih dobila lošu ocjenu....i kad sam se smuvala sa nekim bezveznim tipom u 4. gimnazije...olakšanje kad mu rekoh ne zovi me više....
 
Kada ste bili najponosniji na sebe,a kada ste se najvise stideli svojih postupaka ili postupka? :)

kad sam se rodio kazu da sam bio jako ponosan i da sam se drao ko da me kolju

ne stidim se svojih postupaka jer pretpostavka je da su oni ruzni, jel tako sunasce?

dugo sam na svaki ruzni postupak ocutao i gusio reakciju u sebi jer sam blizanac u podznaku a oni su jako trpljivi dok im ne pukne. medjutim pre desetak godina sam poceo da pravim ostre rezove u mnogim stvarima a reakcije na ono sta sam trpeo su zamenile predjasnje nereakcije. zanimljivo je da niko nije mogao da me prepozna i svi su se pitali, a sta se desilo sa onim finim trpljivim covekom.

poenta je da retko kad danas imam opet takve situacije u rl jer ljudi su kao psi. nauce refleksno sta se sme a sta ne. znaci odgovor je, ne stidim se jer reagujem ispravno skoro uvek. ako pogresim sto se naravno svakom desava, opet se ne stidim vec se izvinim sto je po meni normalnije no da sedim u nekom cosku i da crvenim a sutra radim isto kao juce nekom drugom i ponovo da se stidim.

oni koji se stalno stide i stalno prave ista sranja su olos. po meni, da se odmah ogradim.
 
Kada ste bili najponosniji na sebe,a kada ste se najvise stideli svojih postupaka ili postupka? :)

Nisam siguran tacno kada bih bio najvise ponosan.. tj jesam ali je komplikovano
Ali znam kada sam do sada bio najvise ponoan, to je uvek bilo kada sam bio sa nekom dobrom devojkom lol... Onako to mi je nekako najvece postignuce..
A najvise sam se stideo hmm, nezz nemam bas neki osecaj za stid :D.
 

Back
Top