Patriotizam, deca i šuma

Da li je zaštita životne sredine jedan od načina iskazivanja patriotizma

  • Da.

  • Da, u nekim slučajevima.

  • Ne znam.

  • Ne, to rade NVO, koje su strani plaćenici.

  • Ne, uništavanje životne sredine ne utiče na kvalitet života.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Caliburn

Poznat
Poruka
9.660
Patriotizam, nacionalizam, ili po srpski domoljublje i rodoljublje, predstavljaju ljubav prema otadžbini i prema narodu.
Manifestuju se kroz želje za boljitkom, prosperitetom i sveukupnim napretkom otadžbine ili naroda ili oboje, odbranom naroda i otadžbine i akcijama koje se poduzimaju u vezi istih.

Šta sve može biti rodoljublje i kako se iskazuje?

Možete redovno uplaćivati određenu svotu novca za pomoć Srbima na Kosovu i Metohiji, stalno zasipati domaće i strane političare sa peticijama i pismima.
Verujem da većina korisnika "Krstarice" to i radi... bar se nadam. :think:

Možete se aktivno zalagati za besplatno i kvalitetno obrazovanje za sve. Dobro obrazovan narod je uspešan narod, a svakako, ako ste rodoljub, onda želite da vaš narod bude uspešan.

U redu, sve je to lepo, i oko toga se valjda slažemo.

A šta je sa životnom sredinom?
Da li je patriotski zalagati se za zdravu životnu sredinu?
Pretpostavimo da nije. Pretpostavimo da se za zdravu životnu sredinu zalažu nevladine organizacije (u daljem tekstu NVO), koje su finansirane iz inostranstva i koje deluju u cilju uništenja Srba i Srbije.
Ovo nije daleko od onoga kako veliki broj Srba percepira delovanje organizacija koje se bore za očuvanje životne sredine.
Jeste da je u pitanu argumentum ad populum, ali ako već toliko mnogo Srba tako misli, onda tu mora da ima nešto, zar ne?
Ne kaže naš narod bez razloga: "Gde ima dima ima i vatre.".

Koji je efekat seče šuma, krivolova, uništavanja prirodnih retkosti i lepota?
Dobijamo osiromašenu životnu sredinu.
OK, šta nas briga za to ako Vojvodina hoće da se otcepi, a problemi u Raškoj se ne smiruju?
Šta ima veze ako neko poseče neku šumu, pobije neke životinje, zatruje neku reku, kada nam to neće omogućiti da vratimo vojsku na Kosovu i Metohiju?

Problem je u tome što ako se seku šume, istrebljuju životinjske vrste i truju reke to košta Srbiju i Srbe, košta nas debelo, jer nam smanjuje sposobnosti, troši nam pare, ugrožava nam zdravlje.
Tako bolesni, bezvoljni, i bez para nikada nećemo uspeti da ostvarimo ostale ciljeve rodoljublja - nikada!

Ah, sumnjate u katastrofalne posledice? Ne verujete da nas to sve košta debelo?
Vrlo dobro. Razgovarajmo o novcu.
Koje su koristi od šume, dok raste i razvija se?
Čista korist, to je ono što nas zanima. :per:

Koliko doprinosi svako drvo


Tokom 50 godina života, samo jedno drvo:
- stvori kiseonika u vrednosti od 21000 evra,
- uštedi 42000 evra na kontroli zagađenja vazduha,
- reciklira vode u vrednosti od 25000 evra,
- spreči štete od erozije zemljišta u vrednosti od 23000 evra
Drvo štedi energiju prosečnom domaćinstvu:
- pravilno postavljeno drveće oko kuća i zgrada može da uštedi i do 58% troškova klimatizacije
- samo jedno drvo ima isti efekat kao 10 sobnih klima-uređaja koji rade 24 časa na dan
- ukupna ušteda energija kod zgrada i kuća koje imaju pravilno postavljeno drveće iznosi preko 25%
Drvo čuva ulice i građane od štetnih efekata saobraćaja
- jedan javor u toku samo jedne godine iz vazduha ukloni 60mg kadmijuma, 140 mg hroma, 820 mg nikla i 5200 mg olova
- ulice sa drvoredima koji prave senku nad kolovozom je potrebno ponovo asfaltirati svakih 20 do 25 godina, dok je ulice koje nemaju zaštitu drveća potrebno ponovo asfaltirati na svakih 7 godina
- pravilno postavljeno drveće može da upije i do 50% gradske buke
Samo jedno drvo za 50 godina uštedi 111000 evra.

Eto, računica što se novca tiče jasno govori u prilog šume.

Zapravo, ekonomska je činjenica, da kada se svi troškovi uzmu u obzir, svaka akcija koja uzima u obzir i zaštitu životne sredine, košta manje nego ista takva akcija koja takav obzir nema.

To vam je suviše komplikovano?
U redu, da probamo sa nečim jednostavnijim. Leti, kada dovezete kola na parkin, gde se parkirate? Ispod drveta ili na Suncem užarenom afsaltu? :per:

Trovanje reka izlivanje industrijskog otpada u njih?
Tom zatrovanom vodom se zalivaju njive, voćnjaci i povrtnjaci. 'Ajde nekako to što tako zatrovane proizvode nećemo moći da prodamo nikome, nego što se i sami trujemo dok ih jedemo, a još gore trujemo našu decu, sa često teškim posledicama u vidu teških bolesti, između kojih su različiti oblici raka i sterilitet veoma česti (čujem li ja to "bela kuga" iz pozadine? Jeste, gospodin u plavom džemperu je potpuno u pravu).
Bolesne treba lečiti... a to opet košta, košta državu Srbiju i njene građane.
Koliko koštaju lekovi? :per:

'Ajmo dalje.
Pošto učestvujem u odbrani Zvezdarske šume, malo sam se raspitao o istoriji ove izuzetno bitne oaze zelenila.
Zamislite moje iznenađenje kada sma saznao da su tu šumu do sada sekli:
Turci - za ogrev i da bi isterali srpske hajduke, a kasnije ustanike
Nemci - kako bi postavili PVO jedinicu na vrhu brda
dakle, okupatori i neprijatelji srpskog roda i otadžbine...
Ah, da, umalo da zaboravim i sadašnja "demokratska" vlast. :think:
Zanimljivo, zar ne?
Kome u stvari odgovara uništavanje prirodnih dobara naše otadžbine?
Onima kojih tretiraju kao svoju prćiju i prodaju ih u bescenje, a potom svoju decu šalju u inostractvo na školovanje, onima koji se brinu samo za svoj lični profit, da šuške smeste u svoj džep, koje nije briga ni za koga osim za sebe.

I konačno, naše zdravlje i zdravlje naše dece je direktno ugroženo sečom šume, jer je dokazana nesumnjiva i direktna veza između porasti bolesti respiratornih organa, kao što je astma i seče šuma.
Nije li zanimljivo da baš jedna bolnica želi da prošire svoje kapacitete čineći nešto što će, bez ikakve sumnje, povećati broj bolesnih? :think:

Dobro, Zvezdarska šuma je veliko broju nas relativno blizu, pa se možemo još i upoznati sa nevoljama koje su je zadesile.
A šta je sa rekom Rzav?
Šta je sa Starom planinom?
Daleko od očiju daleko od srca?
Šta nas briga kada nam nisu pod nosom? :confused:
Izraz patriotizma, dragi moji Srbi je i da se upoznate sa svojim narodom i svojom zemljom; da znate gde se nalazi koji grad i koja reka, koja planina, koje kulturno-istorijsko blago.
I reka Rzav i Stara planina su deo Srbije, deo vaše i moje zemlje.
Ako tvrdite da ste patriote, ljubav prema Srbiji nije samo ljubav prema jednom njenom delu, već prema svakoj stopi zemlje, svakom kamenu i svakoj vlati trave.

Znate, moji dragi Srbi, astmatičari ne mogu da služe vojsku.
Sterilni muškarci i žene ne prave decu.
Mislite o tome. ;)

Još uvek niste uvereni da je aktivno učestvovati u zaštiti životne sredine nešto što je obaveza svakog rodoljuba?
:think:
Jeste li sigurni da jeste rodoljubi?

Za prave rodoljube, koji žele da učine nešto dobro za svoju zemlju i svoj narod:

Kontakt:
zvezdaraforest@gmail.com
zvezdarskasuma@yahoo.com

Sajtovi sa obiljem informacija:
http://sites.google.com/site/zvezdaraforest/
http://zvezdarskasuma.blogspot.com/
http://www.rzav.net/
http://www.stara-planina.rs/

Facebook:
https://www.facebook.com/group.php?gid=103341934230

Twitter:
http://twitter.com/Zvezdara_Forest

Ukoliko znate za neku akciju za zaštitu životne sredine u vašem mestu uključite se u istu i javite nam. :bye:
Zdrava zemlja, zdrav narod! :super:
 
A ja pitah ko je spreman da se od patriota recimo preseli na Kosovo, ili da se kao komitske čete organizuju i ubace na Kosovo da se bore gerilski sa iredentom i mrskim im NATIO agresorima? Niko živi, ali bi svi "jednog dana" i tako redom. Niko od ovih i nisu patriote, ovo su samo foliranti koji bi se sutra prodali za sitne pare i učlanili odreda ui DS ili čk Ligu samo kad bi imali minimalni materijaolni interes za tako nešto. Toliko o tome.
 
A ja pitah ko je spreman da se od patriota recimo preseli na Kosovo, ili da se kao komitske čete organizuju i ubace na Kosovo da se bore gerilski sa iredentom i mrskim im NATIO agresorima? Niko živi, ali bi svi "jednog dana" i tako redom. Niko od ovih i nisu patriote, ovo su samo foliranti koji bi se sutra prodali za sitne pare i učlanili odreda ui DS ili čk Ligu samo kad bi imali minimalni materijaolni interes za tako nešto. Toliko o tome.

Дуго те није било да лоопаш, ајд' продужи даље......
 
Postavio si laznu dilemu, nesto sto se u engleskom zove strawman, cisto da bi te, tako mrske patriote prikazao u losem svetlu

"da li je Janko u pravu kada kaze da treba popaliti sve sume? Eto, Janko je patriota, da li je patriotski popaliti sve sume?"

Dosta jeftino, mozes ti to i bolje
 
A ja pitah ko je spreman da se od patriota recimo preseli na Kosovo, ili da se kao komitske čete organizuju i ubace na Kosovo da se bore gerilski sa iredentom i mrskim im NATIO agresorima? Niko živi, ali bi svi "jednog dana" i tako redom. Niko od ovih i nisu patriote, ovo su samo foliranti koji bi se sutra prodali za sitne pare i učlanili odreda ui DS ili čk Ligu samo kad bi imali minimalni materijaolni interes za tako nešto. Toliko o tome.

A koga briga sta si ti pitao :hahaha:
 
A ja pitah ko je spreman da se od patriota recimo preseli na Kosovo, ili da se kao komitske čete organizuju i ubace na Kosovo da se bore gerilski sa iredentom i mrskim im NATIO agresorima? Niko živi, ali bi svi "jednog dana" i tako redom. Niko od ovih i nisu patriote, ovo su samo foliranti koji bi se sutra prodali za sitne pare i učlanili odreda ui DS ili čk Ligu samo kad bi imali minimalni materijaolni interes za tako nešto. Toliko o tome.
Ti si prijatelju lažov,prodavac magle i prijatelj samo svog džepa i lične koristi i u tom kontekstu treba gledati sve što pišeš.
 
Postavio si laznu dilemu, nesto sto se u engleskom zove strawman, cisto da bi te, tako mrske patriote prikazao u losem svetlu

"da li je Janko u pravu kada kaze da treba popaliti sve sume? Eto, Janko je patriota, da li je patriotski popaliti sve sume?"

Dosta jeftino, mozes ti to i bolje

Na protiv.
Tvrdim da rodoljubi treba da se bore za očuvanje životne sredine, jer je to na korist i otadžbini i narodu.


"smrt patriotama"

Ja sam patriota.
U čemu je tvoj problem? :dontunderstand:
Pročitaj uvodnu poruku do kraja. :rtfm:



Kakve veze ima uopste zastita zivotne sredine sa politikom i patriotizmom.

Ima veze, pročitaj uvodnu poruku.
Ukratko ako voliš svoju zemlju i svoj narod, želećeš da imaju zdravu životnu sredinu.
Po meni, to je jedan od izraza rodoljublja.
A po tebi?


Мрзи ме да читам,ако може неко у две речи да преприча о чему је реч.

Tvrdim da rodoljubi treba da se bore za očuvanje životne sredine, jer je to na korist i otadžbini i narodu.
 

Back
Top