Šestogodišnja devojčica proglašena za rasistu

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1225633/Chocolate-face-girl-6-branded-racist.html

The parents of a six-year-old girl are outraged after their daughter was branded a racist for telling a black girl she had chocolate on her face.
They fear the incident could 'haunt' her throughout her time at school.
Sharona Gower had been eating chocolate mousse and was playing with a friend when she was chased by two 11-year-old girls.
When one of the older girls, who was black, said Sharona had chocolate on her face, the youngster replied: 'Well, you've got chocolate on yours.'
The older girl wiped her face and said: 'I've got nothing on my face, actually.'
The girl then complained to a teacher, who gave Sharona a telling off.

But when Michelle Gower, 34, went to collect her daughter from school, she was told the incident was 'racist' and that a complaint had been logged.
 
Pa dobro, potez je rasistički, nema tu spora.
Druga je priča da je klinka suviše mala da bi shvatala šta radi, ali još bitnije je da joj je to ušlo u glavu iz okruženja, verovatno porodice. Onaj tip porodice koji se zalaže za etnički ili rasno čistu zemlju.

Vest samo, ništa drugo, ali dobro je znati da od bolida roditelja lako izađu i deca kao bolidi.
 
Pa dobro, potez je rasistički, nema tu spora.
Druga je priča da je klinka suviše mala da bi shvatala šta radi, ali još bitnije je da joj je to ušlo u glavu iz okruženja, verovatno porodice. Onaj tip porodice koji se zalaže za etnički ili rasno čistu zemlju.

Vest samo, ništa drugo, ali dobro je znati da od bolida roditelja lako izađu i deca kao bolidi.

Vidim sve si shvatio za sekund...i ko je rasista i ko je bolid...ma sve :mrgreen:
 
Šta je tu rasistički?
Crna devojčica joj je rekla: "Imaš čokoladu na licu.", na šta je ona odgovorila: "Ti imaš čokoladu na svom licu.". Normalna težnja deteta te dobi da uzvrati istom merom.
Ja tu ne vidim ni r od rasizma.
Pazi, ja ni ne kažem da treba dete da fasuje, jednostavno nemaju pojma šta pričaju. Ali vest kao vest je zabrinjavajuća u nekoj meri. A opet iz razloga koji sam naveo, okruženja dece. Te stvari su čuli u kući i to je loše u celoj priči.
 
Pa dobro, potez je rasistički, nema tu spora.
Druga je priča da je klinka suviše mala da bi shvatala šta radi, ali još bitnije je da joj je to ušlo u glavu iz okruženja, verovatno porodice. Onaj tip porodice koji se zalaže za etnički ili rasno čistu zemlju.

Vest samo, ništa drugo, ali dobro je znati da od bolida roditelja lako izađu i deca kao bolidi.

Nema tu rasizma. Pa dete kad vidi crno dete, njemu je ono crno. E sad, to što je društvo zabranilo da crnome kažeš da je crn, to svakako nema sa prirodnom i zdravom dečjom logikom. Budalaština.
 
Pa dobro, potez je rasistički, nema tu spora.
Druga je priča da je klinka suviše mala da bi shvatala šta radi, ali još bitnije je da joj je to ušlo u glavu iz okruženja, verovatno porodice. Onaj tip porodice koji se zalaže za etnički ili rasno čistu zemlju.

Vest samo, ništa drugo, ali dobro je znati da od bolida roditelja lako izađu i deca kao bolidi.

Sta je culo u porodici?

Mdaj,kad si bio klinac pa ti neko dobaci "imas klempave usi" ili " debeo si" i sl. nisi nikad uzvratio istom merom?

Aj se lazemo.

Protiv rasizma se treba boriti ali u poslednje vreme se preteruje prilicno.
 
Pazi, ja ni ne kažem da treba dete da fasuje, jednostavno nemaju pojma šta pričaju. Ali vest kao vest je zabrinjavajuća u nekoj meri. A opet iz razloga koji sam naveo, okruženja dece. Te stvari su čuli u kući i to je loše u celoj priči.
Mene zabrinjava to da već postaje moguće pružiti prst na nekoga i potpuno neosnovano ga optužiti za rasizam. I to ide toliko daleko da žrtve postaju šestogodišnja deca.

A ta devojčica nije rekla za čokoladu na licu zbog toga što je to čula od nekoga, ili zbog ovoga ili onoga.... Vratila je devojčici koja ju je zadirkivala zbog čokolade na licu istom merom. Da je devojčica bila bela, isto bi joj rekla, samo bez posledica.
 
Sta je culo u porodici?

Mdaj,kad si bio klinac pa ti neko dobaci "imas klempave usi" ili " debeo si" i sl. nisi nikad uzvratio istom merom?

Aj se lazemo.

Protiv rasizma se treba boriti ali u poslednje vreme se preteruje prilicno.

Jacobe, sve se slažem. Samo taj žargon "čokolada na licu" se u negde može protumačiti kako ne treba, da bude prenaglašeno. To se i desilo u ovoj situaciji.
Znači samo sam skrenuo pažnju da je mala to negde pokupila, a to je znak da toga ima i u dečijem okruženju. I samo to zameram, ništa više.
 
Mene zabrinjava to da već postaje moguće pružiti prst na nekoga i potpuno neosnovano ga optužiti za rasizam. I to ide toliko daleko da žrtve postaju šestogodišnja deca.

Rekoh, ovo sve nije upereno protiv tog deteta, već uopšte. Pokazuje se da te sitne stvari na koje neko može biti osetljiv, postaju svakodnevnica. Realno, ova scena iz teme se, verujem, dešava bukvalno svakodnevno, ali ništa se ne rešava. I na ovaj način (malo grubo) se skreće pažnja na to.
 
Jacobe, sve se slažem. Samo taj žargon "čokolada na licu" se u negde može protumačiti kako ne treba, da bude prenaglašeno. To se i desilo u ovoj situaciji.
Znači samo sam skrenuo pažnju da je mala to negde pokupila, a to je znak da toga ima i u dečijem okruženju. I samo to zameram, ništa više.

Па јел ти знаш да читаш? Наравно да је то, као што ти кажеш, "покупила" негде, али не у породици као што ти хоћеш да представиш већ од те девојчице која јој је то рекла. Страшно је кад такви као ти хоће од ничега да направе нешто, то је забрињавајуће.
 
Verovatno je pokupila od nekog starijeg da se zeza na racun cokolade i crnaca, ne verujem da je pokupila od nekog ko zeli da bude uvredljiv, obicno se cokolada stavlja u kontekst crnaca kroz zajebanciju...
Ljudi, da li umete da čitate?

Nije ona iz čista mira rekla devojčici: "Imaš čokoladu na licu.". Crna devojčica joj je rekla: "Imaš čokoladu na licu." i ova joj je vratila istom merom.
Da joj je devojčica rekla: "Musava si.", ona bi joj odgovorila: "Ti si musava.".
Da joj je rekla: "Nemaš pojma.", odgovorila bi joj: "Ti nemaš pojma.".
Deca tog uzrasta na taj način uzvraćaju svima koji ih zadirkuju.
 
Ljudi, da li umete da čitate?

Nije ona iz čista mira rekla devojčici: "Imaš čokoladu na licu.". Crna devojčica joj je rekla: "Imaš čokoladu na licu." i ova joj je vratila istom merom.
Da joj je devojčica rekla: "Musava si.", ona bi joj odgovorila: "Ti si musava.".
Da joj je rekla: "Nemaš pojma.", odgovorila bi joj: "Ti nemaš pojma.".
Deca tog uzrasta na taj način uzvraćaju svima koji ih zadirkuju.

Ne poznajes decu tog uzrasta, deca od 6 godine umeju da osmisle svoj govor, nemaju ona 2 ili 3 godine, pa da ponavljaju. To tvoje bi bilo tacno da je crna devojcica stvarno imala cokoladu na ustima, prestanite decu da tretirate kao debile, tako bi joj uzvratila devojcica od 6 godina koja je glupa.

Kada dete uzvraca 'nemas pojma', 'i ti si debeo' to je nesto sto je subjektivni stav, ovde je rec o fizickoj cinjenici, i samo glupa deca uzvracaju na isti nacin kada su u pitanju ciste fizicke cinjenice.
 

Back
Top