Da li vodite decu u vrtić bez obzira na virus

madmazel

Obećava
Poruka
73
Dali vodite decu u vrtić od kada se pojavio virus ili ih ostavljate kod kuće. Ja sam u velikoj dilemi nemam kod koga da ga ostavim i vodim ga u vrtić i strasno me je strah s obzirom da dolazi svega nekoliko dece, a sa druge strane ko mi garantuje da ja na poslu necu pokupiti virus i doneti ga kući.

Šta vi mislite o tome?:dontunderstand:
 
E bas me juce pitala drugarica :) sto ne ostavim dete u kuci ako se zentam gripa.
Pa sam rekla da :
1. bi je ostavila da ne moram da tresnem full sumu za vrtic isla ona ne isla, a to je suma od koje se inace svakog meseca odvajam drhtavih usana , jer mi to dodje kao da se odvajam od jednih doooooooooobrih cizama :)
2. sve da ja nju i ostavim , sta vredi, kad se krecemo , pokupicemo to u maxyiju , tempu, pošti....Ne mozemo ziveti pod staklenim zvonom, tj u stanu do marta.
3. ja ne mogu da prezivim ni dve nedelje sa njom u stanu kad je bolesna a da ne prolupam , a kamoli da mi se tu mota 24/7 ....i ko sad kaze da sam nemajka , dabogda mu dete ne islo nikad u vrtic .
 
E bas me juce pitala drugarica :) sto ne ostavim dete u kuci ako se zentam gripa.
Pa sam rekla da :
1. bi je ostavila da ne moram da tresnem full sumu za vrtic isla ona ne isla, a to je suma od koje se inace svakog meseca odvajam drhtavih usana , jer mi to dodje kao da se odvajam od jednih doooooooooobrih cizama :)
2. sve da ja nju i ostavim , sta vredi, kad se krecemo , pokupicemo to u maxyiju , tempu, pošti....Ne mozemo ziveti pod staklenim zvonom, tj u stanu do marta.
3. ja ne mogu da prezivim ni dve nedelje sa njom u stanu kad je bolesna a da ne prolupam , a kamoli da mi se tu mota 24/7 ....i ko sad kaze da sam nemajka , dabogda mu dete ne islo nikad u vrtic .

Isto i moje drugrice ostavljaju decu kući a pritom je jedna zaposlena u vrtiću a druga je medicinska sestra :dontunderstand: samo mi ulivaju još veći strah i po njima ja nisam ok majka jer vodim svoje dete u vrtić, a ja ga stvarno nemam gde pa ne mogu na bolovanje do marta.
 
Ja sam mog sina povukla iz vrtica jer je u njegovoj grupi ostalo cetvoro dece,ukupno ih je 30.Trenutno sam kod kuce,jos i trudna,po ovom vremenu bas i ne mora da ide.Cak mi je i vaspitacica sama rekla da je bolje da ga ne dovodim.Imam puno lekara u svom okruzenju,i svi su mi to savetovali,cak i moj ginekolog, i Aleksin pedijatar.E kad mi svi tako lepo kazu,ja zelim da uradim sve sto je u mojoj moci da nas zastitim,a koliko cu u tome uspeti videcemo.I posle duzeg vremena ja na bolovanju,sin kod kuce i meni je zadovoljstvo da stalno budem sa njim.Cuvajte se:bye:
 
Isto i moje drugrice ostavljaju decu kući a pritom je jedna zaposlena u vrtiću a druga je medicinska sestra :dontunderstand: samo mi ulivaju još veći strah i po njima ja nisam ok majka jer vodim svoje dete u vrtić, a ja ga stvarno nemam gde pa ne mogu na bolovanje do marta.

:roll:Glupost bre nevidjena .
Ako je neko hipohondrican i u zentu to sam onda ja , al kad ja shvatam da ne mogu da je zastitim tako sto cu je ostaviti kuci onda jedan medicinski radnik to treba tek da zna.

Kon je rekao da je zatvaranje vrtica jedna od opcija , al da to za sad nije u planu.
Samo ja ne radim pa meni dodje sve jedno ( ako izuzmenom psiho fakstor) ne znam kako ce roditeli koji racunaju na vrtic 100% . :dontunderstand:

Nisi losa majka , normalna si zdravorazumna osoba ....dok ti je dete zdravo neka ga u vrticu.
 
Ja sam mog sina povukla iz vrtica jer je u njegovoj grupi ostalo cetvoro dece,ukupno ih je 30.Trenutno sam kod kuce,jos i trudna,po ovom vremenu bas i ne mora da ide.Cak mi je i vaspitacica sama rekla da je bolje da ga ne dovodim.Imam puno lekara u svom okruzenju,i svi su mi to savetovali,cak i moj ginekolog, i Aleksin pedijatar.E kad mi svi tako lepo kazu,ja zelim da uradim sve sto je u mojoj moci da nas zastitim,a koliko cu u tome uspeti videcemo.I posle duzeg vremena ja na bolovanju,sin kod kuce i meni je zadovoljstvo da stalno budem sa njim.Cuvajte se:bye:

Po meni ovo je dobar razlog i ispravan stav.
Jel glupo da kazes koji je vrtic u pitanju ???
 
Ako se svi vakcinišu i ja ću i moje dete. Isto sam i ja čula da je kod običnog gripa veća smrtnost i nije mi jasno zašto toliko panike.:(

Juce sam vodila dete kod pedijatra i bas je pitala za vakcine i ovako mi je rekla "ja kao lekar ne mogu ti reci da primite vakcinu koja je napravljena za tri meseca,koja po mom misljenju nije dovoljno ispitana,ne zna se nista o posledicama.....evo da znas moja deca i ja je necemo primiti,a na tebi je da odlucis." Sve mi je rekla,a ja njoj beskrajno verujem i odlucili smo,muz ce MOZDA primiti,a dete i ja NE.Isto mi je rekla i sestra moga muza koja je lekar zivi u Americi.
 
Isto je rekla i moja doktorka.
Da nije sigurna za ovu novu vakcinu , ali primila je vakcinu za sezonski grip i posavetovala me da nju dam detetu. Al obzirom da je dete bolesno to ce da saceka. Takodje obzirom da dete nikad nije imalo grip, velika je verovatnoca i da nece ni primiti vakcinu.

Citam na zdravlju temu o gripu i shvatam da niko ziv nista ne zna o tome.

Sta nam preostaje.....da se krkamo vitaminima i da se trudimo da se sto manje izlazemo ....tj da zaobilazimo velike skupove , javna okupljanja , Zaru :sad2: ...

Kaze Kon sinoc na tv ..ovo ce trajati ...samo ne kaze koliko.
Niti da li ce vec sledece zime ponovo doci ...
 

Back
Top