uhapsena trojica TERORISTA u bosni, preciznije- bosnjaka

gost 191696

Elita
Poruka
16.691
05.11.2009
Trojica Bošnjaka uhapšena zbog terorizma
Autor: Marija Arnautović
U Sarajevu su rano jutros uhapšeni Rijad Rustempašić, koji se tereti za terorizam i neovlašteni promet oružjem, i Abdulah Handžić i Edis Veljić obojica osumnjičeni za terorizam.

Njih trojicu uhapsili su pripadnici Federalne uprave policije, po nalogu tužitelja Posebnog odjela za organizovani krimina, privredni kriminal i korupciju Tužilaštva BIH.

Iste ove osobe uhapšene su i ranije u martu 2008 godine, kada im je određen pritvor do juna iste godine.

Šef Posebnog odjela za organizovani krimina, privredni kriminal i korupciju državnog Tužilaštva Drew Engel naveo je na konferenciji za novinare da su osumnjičeni uhapšeni u akciji koja je protekla bez incidenata.

"Nakon hapšenja je u skladu sa naredbom Suda BiH izvršen pretres prostorija u kojima su osumnjičeni boravili boravili. Ne mogu govoriti o tome šta je nađeno i samo ću reći da se istraga nastavlja," kazao je Engel.

Tokom akcije pretreseno je 4 objekta, tri u Sarajevu i jedan u Bugojnu i izuzeti predmeti koji će biti predati državnom Tužilaštvu, potvrdio je glasnogovornik federalne Uprave policije Robert Cvrtak.

Prošle godine, tužilac koji je bio angažovan na predmetu procijenio je da njihovo dalje zadržavanje u pritvoru nije pravdano i ponio prijedlog Sudu za njihovo puštanje na slobodu.

"Od tada do danas Posebni odjel za organizovani kriminal, privredni kriminal i korupciju Tužilaštva BIH saslušao je skoro 70 svjedoka i nekoliko osumnjičenih i prikupio preko 1000 materijalnih dokaza u BiH, Njemačkoj i Austriji. Takođe je iznova amnaliziran veliki broj dokaza nakon što je obezbijeđena stručna pomoć eksperata iz oblasti deširiranja poruka, terorizma i drugo," podsjetio je tužilac Engel.

Iz Tužilaštva BIH navode da se istraga o ovom slučaju bliži kraju, ali da postoje još neka pitanja na koja je potrebno naći odgovore, novi dokazi koje je potrebno ocijeniti i nekoliko svjedoka koje moraju locirati.

Tužilaštvo je najavilo i mogućnost novih hapšenja vezanih za ovaj predmet.
http://www.slobodnaevropa.org/content/article/1870169.html

evo, dan nakon cericeve kuknjave na gregoriana odmah po nosu... a moglo je ovo i ranije...i ima jos
 
heheh ljude je hapsilo i godinu ranije pa pustilo, dok nije dosao strucnjak
"Od tada do danas Posebni odjel za organizovani kriminal, privredni kriminal i korupciju Tužilaštva BIH saslušao je skoro 70 svjedoka i nekoliko osumnjičenih i prikupio preko 1000 materijalnih dokaza u BiH, Njemačkoj i Austriji. Takođe je iznova amnaliziran veliki broj dokaza nakon što je obezbijeđena stručna pomoć eksperata iz oblasti deširiranja poruka, terorizma i drugo," podsjetio je tužilac Engel.

prevedeno, bosnjaci u sudu su opstruisali i ovaj kao i masu drugih slucajeva, samo je sad ceric sa radoncicem poceo pretiti gregorianu
 
Е мој Есхуматоре!!!:sad2::sad2::sad2:

ПА ЗАР И ТЕБИ!?:eek::eek::eek:

ИПАК ...........МОРА СЕ!!!


КОЈИ СУ ТИ ТИ БОШЊАЦИ!:think::dontunderstand:
ОДАКЛЕ СУ!?:think::dontunderstand:
КАДА СУ ДОШЛИ!?:think::dontunderstand:
КАКВИ СУ К'О ЉУДИ!?:think::dontunderstand:
"Dervis i smrt" od Mese Selimovica

Najzamrseniji ljudi na svijetu. Ni sa kim istorija nije napravila takvu salu kao sa nama. Do juce smo bili ono sto danas hocemo da zaboravimo. Ali nismo postali ni nesto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne mozemo vise nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni. Kao rukavac sto ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema vise ni toka ni usca, suvise malen da bude jezero, suvise velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjecanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo u naprijed, zato zadrzavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rijesenja. Preziru nas i braca i dosljaci, a mi se branimo ponosom i mrznjom. Htjeli smo da se sacuvamo a tako smo se izgubili, da vise ne znamo ni sta smo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje. A sve se placa pa i ova ljubav.
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=10406234&postcount=88
Meni je najzanimljivije bilo kada sam bio BiH pre rata, negde osamdesetih godina...
Planinario sam sa nekim društvom i na planini Zlovrh (relativno blizu Žepe i Srebrenice) pozove nas neki starac na kafu i rakiju...

Mi sednemo i tako nešto pričamo... on musliman...
Jedan moj kolega (među tom našom ekipom nije bilo muslimana) hteo onako da ispadne "Politički korektan" pa počeo nešto pozitivno da priča o muslimanima... kad će ovaj starac...

E moj sine, nije to baš tako... Mi muslimani smo ti ljudi najčistije guzice i najprljavijeg obraza na svijetu...

Mi ostali šokirani...

ПОТУРИЦЕ или МУСЛИМАНИ!!!
МАЛО М!!!
:rtfm::rtfm::rtfm:
 
:) vidim da se nekima naslov svidja, isplatilo se :lol:

Šatro...

m0116.gif
 
Bosanski Bošnjaci bi bio najprecizniji izraz

to ko odredi pravilno - odmah nobela:) imaju hypo:lol: pardon hapo gen ilira 20%, kazu da su dobri bosnjani slaveni, jedno vrijeme su bili srbi, pomalo i hrvati, pa onda dug period muslimani, neko ih je zvao i poturice, sredinom proslog vijeka ugl ustase, pa opet srbi i hrvati islamske vjeroispovjesti, pa sezdesetih muslimani i 92 bosnjaci-dobri bosnjani, pa bilo i mudzahira, mudzahedina, u zadnje vrijeme ima i vehabija:lol: sta reci, nego komplikovano:lol:
 

Back
Top