Moose vs car

Mauser

Iskusan
Poruka
5.330
Ovo je jedan od ko zna koliko sluchajeva u severnom delu Ontarija. Poshto los ima visoke noge, trup prilikom udarca prolece kroz shoferku i najvishih terenaca a kamoli auta. Ovaj primerak je prilichno mali u odnosu na ono shto sam video.
Zena koja je upravljala ovim vozilom je prezivela nekim chudom. Imala je slomljen zglob na ruci i par ogrebotina. Neverovatno! South River, Ontario.



Jedne godine me je zaustavila policija (OPP) na jednom od tih puteva jer sam lozio F150 preko 140km/h. Uz kaznu koju sam dobio za prekorachenje brzine recheno mi je da je na ovom delu puta uzrok nesreca u 99% sluchajeva istrchavanje losa ispred vozila, a u 85% sluchajeva te nesrece se zavrshavaju kobno... Procenat pogibija se dramatichno povecava otvaranjem sezone na losa...
 

Prilozi

  • mooselight.jpg
    mooselight.jpg
    46,5 KB · Pregleda: 10
  • moose1.jpg
    moose1.jpg
    44,1 KB · Pregleda: 12
  • moose2.jpg
    moose2.jpg
    52,2 KB · Pregleda: 13
  • moose3.jpg
    moose3.jpg
    38,6 KB · Pregleda: 12
  • moose4.jpg
    moose4.jpg
    45,1 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
Muzijak losa moze da bude tezak i do 700 kg, to je sudar kao sa drugim automobilom samo sto se ne zakucava u branik nego u soferku.
Gledao sam neku reportazu iz Norveske gde im u obuci za polaganje vozackog ispita ide obavezan deo za izbegavanje losa na putu.
 
Ti to hteo da nam se pohvalis sa F150? ;) Salim se, naravno, strava masina! Video sam sta jedan srndac od 40kg moze da uradi autu, a ne cudoviste od pola tone! Stvarno je zalosno sto ljudi ginu a i losi. U takvim krajevima bih smanjio zakonski brzinu do donje granice...
 
Ti to hteo da nam se pohvalis sa F150? ;) Salim se, naravno, strava masina! Video sam sta jedan srndac od 40kg moze da uradi autu, a ne cudoviste od pola tone! Stvarno je zalosno sto ljudi ginu a i losi. U takvim krajevima bih smanjio zakonski brzinu do donje granice...

Hehehe nisam hteo da se pohvalim, taj F150 4x4 je od mog ortaka (ja sam Jeep fan) . Putovalo nas je trojica pa smo se menjali a pandur se nashao tu bash kad je na mene doshao red da vozim... Putovali smo 22 sata od Toronta do mesta gde nas je chekala ekipa koja je doshla nedelju dana ranije i montirala kamp. Samo shumskim putevima smo putovali vishe od sat vremena...ludilo!

Los je stvarno chudovishte. Zabelezeni su primerci tezi od 700kg. Mozesh da zamislish...
Tu gde smo lovili, nalazili smo tragove crnog medveda u blatu toliko velike da smo se pitali, da li je u pitanju zaista crni medved ili grizli?
 
Poslednja izmena:
kolega mauzer,posto su ovako veliki da vidimo da prebacimo nekog ovamo.mozda im bude odgovaralo podneblje....

Iskreno recheno nikad mi to nije palo na pamet. :per:

Predproshle godine nam se desilo da smo naleteli na jednog muzjaka toliko gabaritnog da smo se ukochili kad je izashao na put ispred nas. Naravno...sve tikete za muzjake smo ispucali par dana ranije tako da smo mogli samo da ga gledamo.

Mene chudi neshto drugo. Ovde nema divljih svinja i ako su uslovi vishe nego idealni za njihov opstanak.
Ministarstvo (MNR) ih jednostavno ne zeli u Ontariju iz ne znam kojih razloga.
 
slazem se sa kolegom mauzerom...gledam pre neki dan na tv u(pricaju ovi iz srbije suma) kako je u planu ubacivanje divokoza u srbiju a kao napogodnije jedinke(tzv soj zvani balkanika) su iz bugarske posto je njihov teren najslicniji nasem ..........
 
Poslednja izmena:
kojim kalibrom i zrnom ides na njih?

Kad lovim sachmaricom Challenger Rifled Slugs i Remington OO Buck 3.5".
Ako lovim sa cheke, prva dva metka su slugs a zadnji je OO Buck. Ako lovim sa zemlje, prvi je slug a ostatak OO Buck. Kao shto vidish, ne verujem mnogo sachmi. Loshe iskustvo...

Shto se karabina tiche, koristim .30-06, .270WSM, 300 Win Mag. Zavisno od terena u kojem lovim.
Navodno, .243 bi bio minimum ali bilo je sluchajeva da ih love sa .223 i .22-250. Nisam siguran da bih koristio gore navedene kalibre preko 150m...i to je diskutabilno jer je belorepi prilichno veci od nasheg srndaca.
 

Back
Top