Zrtvovanje

Poruka
15.196
Malo, malo pa cujem kako je neko u vezi 'zrtvovao/la' slobodu, izlaske.. Kako ih veza gusi... I stalno se pitam sto ti ljudi su u nekim 'obaveznim' vezama ako im to ne prija? :dontunderstand:
Valjda je to nesto sto se zove kompromis i tolerancija, ili ja brkam pojmove? :think:Jel ste nesto zrtvovali u ljubavi i da li ljubav trazi zrtve uopste?
 
...što se tiče izlazaka...****** takvu vezu u kojoj bi moji izlasci bili dovedeni u pitanje i razlog kompromisa...
...misim...ako je to jedan od razloga da činim ustupke i izigravam toleranciju, neka hvala...neka joj po tom pitanju drugi čini kompromise...
...a ostalo...mogu da učinim, ali i ne moram...sve zavisi u vezi čega se žrtvujem i činim kompromis...
...misim....mora to malo određenije...

...takođe, ako uvek jedna strana traži da se druga strana žrtvuje, ni to ne valja...to više liči na jebbanje u zdrav mozak...
...tu je i umerenost u zahtevima/očekivanjima za žrtvovanjima...ne može svaki dan da mi traži da se nečeg odreknem...to je već štelovanje po njenoj meri...a ja sam ja i nisam mnogo zgodan za podešavanja...
 
Poslednja izmena:
Malo, malo pa cujem kako je neko u vezi 'zrtvovao/la' slobodu, izlaske.. Kako ih veza gusi... I stalno se pitam sto ti ljudi su u nekim 'obaveznim' vezama ako im to ne prija? :dontunderstand:
Valjda je to nesto sto se zove kompromis i tolerancija, ili ja brkam pojmove? :think:Jel ste nesto zrtvovali u ljubavi i da li ljubav trazi zrtve uopste?

Ja sam zrtvovao da ne igram CS kad ona dodje...

zrtvovao sam svoja kola kad sam joj dao da vozi...

zrtvovao sam puno puta dobar izlazak sa drustvom, a umesto toga gledali bi film zagrljeni...

zrtvovao sam dorucak da bih njoj uplatio kredit...

zrtvovao bih pola pizze i podelio sa njom...

zrtvovao bih sebe smrzavanjem da bih dosao do nje, malo se mazili i vratio se kuci po hladnoci (tamo-amo sat i po peske)

...
 
Malo, malo pa cujem kako je neko u vezi 'zrtvovao/la' slobodu, izlaske.. Kako ih veza gusi... I stalno se pitam sto ti ljudi su u nekim 'obaveznim' vezama ako im to ne prija? :dontunderstand:
Valjda je to nesto sto se zove kompromis i tolerancija, ili ja brkam pojmove? :think:Jel ste nesto zrtvovali u ljubavi i da li ljubav trazi zrtve uopste?

definisi slobodu pa cu probati da odgovorim u svoje ime naravno :mrgreen:
i izlaske definisi.... :D
 
Malo, malo pa cujem kako je neko u vezi 'zrtvovao/la' slobodu, izlaske.. Kako ih veza gusi... I stalno se pitam sto ti ljudi su u nekim 'obaveznim' vezama ako im to ne prija? :dontunderstand:
Valjda je to nesto sto se zove kompromis i tolerancija, ili ja brkam pojmove? :think:Jel ste nesto zrtvovali u ljubavi i da li ljubav trazi zrtve uopste?

Po mom shvatanju nije to zrtva... Moze se mozda reci da sam nesto "zrtvovao", ali je to dobrovoljno i meni prija da bude tako... :ok:

Ni ja ne razumem takve ljude... :dontunderstand:

:bye:
 
...što se tiče izlazaka...****** takvu vezu u kojoj bi moji izlasci bili dovedeni u pitanje i razlog kompromisa...
...misim...ako je to jedan od razloga da činim ustupke i izigravam toleranciju, neka hvala...neka joj po tom pitanju drugi čini kompromise...
...a ostalo...mogu da učinim, ali i ne moram...sve zavisi u vezi čega se žrtvujem i činim kompromis...
...misim....mora to malo određenije...

...takođe, ako uvek jedna strana čini kompromise, ni to ne valja...to više liči na jebbanje u zdrav mozak...

u pravu si... ali, kad sam studirao u drugom gradu, i vratim se za vikend, zrtvujem provod sa drustvom da bih bio sa njom.

U njenom slucaju, nikad ne moze da kaze da sam se ljutio kad izadje
 
Ja sam zrtvovao da ne igram CS kad ona dodje...

zrtvovao sam svoja kola kad sam joj dao da vozi...

zrtvovao sam puno puta dobar izlazak sa drustvom, a umesto toga gledali bi film zagrljeni...

zrtvovao sam dorucak da bih njoj uplatio kredit...

zrtvovao bih pola pizze i podelio sa njom...

zrtvovao bih sebe smrzavanjem da bih dosao do nje, malo se mazili i vratio se kuci po hladnoci (tamo-amo sat i po peske)

...

......i sve mi je prijalo jer sam pored nje zagrljeni :heart:
 
Niste nikada culi za vezu u kojoj uopste ne volite partnera,ali ne mozete da ga ostavite?
E,to je zrtvovanje sebe i ne postoji bolji izraz.Sve su drugo sitnice,ako postoji ljubav sa obe strane,bezvredno ih je spominjati,a kamoli nazivati zrtvom.
 
Malo, malo pa cujem kako je neko u vezi 'zrtvovao/la' slobodu, izlaske.. Kako ih veza gusi... I stalno se pitam sto ti ljudi su u nekim 'obaveznim' vezama ako im to ne prija? :dontunderstand:
Valjda je to nesto sto se zove kompromis i tolerancija, ili ja brkam pojmove? :think:Jel ste nesto zrtvovali u ljubavi i da li ljubav trazi zrtve uopste?

Jesam, i na kraju shebala jer sam to što mi je falilo percipirala na drugi nacin i ošlo sve k' vragu !
Rekla sam si : ubuduce hocu vezu u kojoj mogu SVE reci i DOGOVORITI se .. a onda se i vrijedi za neke stvari žrtvovati .
 
u pravu si... ali, kad sam studirao u drugom gradu, i vratim se za vikend, zrtvujem provod sa drustvom da bih bio sa njom.

U njenom slucaju, nikad ne moze da kaze da sam se ljutio kad izadje

to je u redu...mislio sam na uobičajeni režim viđanja s njom...kad ste bliže i to...

...a i bilo bi glupo i naivno od tebe da si se ljutio...misim...mož se ljutiš koko oćeš, ako ona oće da izlazi, će izlazi i nema da imaš pojma...
 
to je u redu...mislio sam na uobičajeni režim viđanja s njom...kad ste bliže i to...

...a i bilo bi glupo i naivno od tebe da si se ljutio...misim...mož se ljutiš koko oćeš, ako ona oće da izlazi, će izlazi i nema da imaš pojma...

Da, naravno da bi bilo glupo...

A, znam slucajeve gde su momci zabranili devojkama da izlaze, pa da idu na ekskurziju, kod drugara............
 
Malo, malo pa cujem kako je neko u vezi 'zrtvovao/la' slobodu, izlaske.. Kako ih veza gusi... I stalno se pitam sto ti ljudi su u nekim 'obaveznim' vezama ako im to ne prija? :dontunderstand:
Valjda je to nesto sto se zove kompromis i tolerancija, ili ja brkam pojmove? :think:Jel ste nesto zrtvovali u ljubavi i da li ljubav trazi zrtve uopste?

To kazu osobe koje u vezi ne dobijaju dovoljno paznje, ljubavi...pa im zao sto se uopste trude da poprave ista i dalje ostaju u toj vezi jer im je stalo i vole...ali nisu zadovoljni, jer partneri ne obracaju dovoljno paznje na njih...
I onda tako cvrkucu nezadovoljno....ne smatraju da je to zrtvovanje jer su to zeleli,,,ali se lome hteli bi da odu a ne mogu...
 
To je zrtva kada ti ta osoba kaze da zna kako je ne volis,ali te ipak moli da ostanes sa njom.
P.S. nisam htela nikoga,pa ni tebe da uvredim,kada sam spomenula egoizam.
 
To je zrtva kada ti ta osoba kaze da zna kako je ne volis,ali te ipak moli da ostanes sa njom.
P.S. nisam htela nikoga,pa ni tebe da uvredim,kada sam spomenula egoizam.

Sorry al vežeš se za slabu osobu i svojim ostankom ne pomažeš sebi , a još manje toj osobi ..! Misli na sebe .. a time ceš i toj osobi razbježat iluzije !
Gadan odnos . A buducnost još gadnija !
 
Nekada su ljudi slabi da urade pravu stvar.Ali posto prava zrtva ne potice iz slabosti nego iz ljubavi...jesam li se ja malo zaplela??? :)
Istina,to je kamen oko vrata...ali ga je nemoguce skinuti.
 

Back
Top